WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПсихологія → Афоризми для управлінців - Реферат

Афоризми для управлінців - Реферат

"новачка" у фірмі чи установі має супроводжуватися позитивними емоціями, про це слід подбати керівникам. Перше враження формує наступні - це внутрішня реклама установи.
o Прагніть бути начальником дружелюбним, не зачиняйте двері перед людьми. Зрозумівши це, зумієте досягти успіху.
o Постарайтеся думати про своїх підлеглих не лише як про "робочі руки" або "коліщатка у великій машині". Люди - особистості! Завдяки їм ви начальник, бо інакше ви не будете їм потрібні, будете "самі для себе розумнимначальником"!
o Будучи начальником, подумайте, як ладити з іншими начальниками.
o Будучи начальником, дбайте про те, яке рішення слід прийняти, аби досягти добрих показників, щоб захистити життєві проблеми своїх людей перед високим начальством.
o Вчинки людей краще осмислювати, і тільки в окремих випадках варто людину покарати. Покарання породжує обурення. Пам'ятаймо, Наполеон сказав, що "поганих солдатів не буває - є лише погані генерали".
o У великих справах завжди є недоліки. Не давайте дрібницям загубити великі справи.
o Думайте, спостерігайте, робіть свій розум гнучким, щоб пристосуватися до змін, прагніть удосконалюватися весь час, інакше "ваш поїзд піде"!
o Не допускайте погроз на адресу підлеглих - це принизливо для всіх, а із ста погроз ми маємо право виконати лише кілька.
o Здобувайте перемогу над людськими емоціями, розрадивши людину, ви допомогли собі на скрутний час у майбутньому.
o Ми всі небезгрішні; правими особистості бувають лише в 60 % випадків, тому знайдіть у собі сили визнати власні недоліки, вони є в кожного.
o Крапля точить камінь не силою, а частим падінням, відтак, щоб досягти успіху в новій справі, не чекайте, що вас зрозуміють з першого слова. Керівник має можливість для повторення, щоб зорганізувати людей на виконання добрих справ.
o Візьміть собі за правило бути творчим, добрим, чесним, акуратним, точним. Ваш приклад будуть наслідувати. Якщо ж ці високоморальні слова будуть лише лозунгом, всі інші не будуть разом з вами їм підкорятися.
o Думайте, як делегувати владу іншим, бо одна людина не може і не повинна робити роботу за багатьох. Ви поганий лідер і керівник, якщо прагнете зробити все самі.
o Перш ніж сказати, подумайте. Сказане в гніві приносить втрату на тривалий час.
o Пам'ятаймо: хто домагається максимуму від себе, отримує максимум від інших.
o Безвідмовні на роботі не завжди щирі думкою.
o Поліцейські методи в роботі не завжди мають добрі наслідки. Добра дисципліна та добросовісна праця утверджуються чесними зусиллями.
o У колективі приховуйте лише те, що потрібно. Якщо ж ви будете подавати "все" під секретом, то співробітники дізнаються про "все" у спотвореному вигляді.
o Не кваптеся з висновками щодо людських вчинків.
o Пам'ятаймо, що емоції незрідка приносять людині зло: втрату контролю, роздратування, гнів. Практикуйте самоконтроль, рахуйте до десяти. Майте на увазі, що пізніше більше сил і часу витратите, аби відновити втрачене.
o Управлінець, керівник мусить усвідомити, що ваша повсякденна робота - мати справу зі складними проблемами, тому ви і є керівником. Нескладні, рутинні проблеми в колективі мають залишатися для ваших підлеглих. Зумійте й рутинні справи та проблеми подати підлеглим цікаво.
o У світі є різні люди і різні долі, тому допоможіть людям справлятися з різними проблемами, щоб полегшити їхні труднощі.
o Не звинувачуйте в негараздах інших, краще нічого не говоріть.
o На роботі працюйте самі й не тримайте людей без діла, бо в іншому разі вони марнуватимуть час, вимагаючи платню.
o По закінченні робочого часу аналізуйте свої успіхи, невдачі та вчинки.
o Ніколи не обіцяйте того, чого не можете виконати; стежте за тим, щоб менше обіцяти.
o Піднесення морального духу - одне з важливих завдань керівника, бо без морального стимулу не можна нічого здійснити.
o "Мені потрібна продукція, а не базікання", - часто заявляють начальники, забуваючи, що лише високе лідерство може дати помітні зрушення в праці.
o "Спішіть не поспішаючи", - так говорили стародавні латиняни. Просто диво, які прекрасні наслідки приносить спокійна бесіда й толерантна поведінка.
o Не завжди гострим словом можна закликати до відповідальності. Замість лихослів'я можна сказати: "Я розчарована вашою поведінкою!"
o Будь-яке рішення обґрунтовуйте. Люди поважають чіткість.
o Злість - продукт виховання й оточення. Позбавляйтеся його.
o Керівник зобов'язаний думати про інших, як батько про дітей.
o Відкидайте думки, що ви "великий начальник" - ви лише людина, що зайняла "крісло", яке щомиті може зайняти інша людина; до того ж вона може виявитися більш гідною, ніж ви.
o Золоте правило: на наради збирайте мало людей, проте гідних і компетентних, щоб вони були корисні й мали авторитет.
o Не бійтеся прориватися через старі догми та методи, все одно ніхто ніколи не зупинить нове, бо прийшов його час.
o Аби знайти рішення проблеми, постарайтеся вивчити досвід у Києві, в Бомбеї, Москві, Гонконгу... Тоді вже ніщо не зупинить вас на шляху до мети, ви її досягнете.
o Звертайте увагу на ледарів, бо навіть один ледар може деморалізувати колектив.
o Вину за невдачі не перекладайте ні на кого, звинувачуйте себе, тоді ви отримаєте гармонію бажаного й реального.
o Не керуйте, наганяючи на людей страх - це найгірший стимул до праці. Будьте просто вимогливою людиною.
o "Наш начальник записує і осмислює свої помилки. Він гарна людина! " - так говорять у колективі. Було б добре, аби так говорили про більшість начальників, а вони осмислювали свої дії.
o Стежте за собою. Думайте про значення вашого авторитету. Усе, що робить керівник, помічають спостережливі очі підлеглих.
o Читання книг важливе для керівника, оскільки навчає діалогові, допомагає краще зрозуміти значення слів, допомагає спілкуванню.
o Не тільки кожна фірма, установа повинні мати свою власну систему і стиль управління, а й кожен керівник, який працює в організації.
o Пам'ятаймо, що нагороди слід правильно використовувати для заохочення. Якщо нагороди застосовуються надто часто, є загроза перенасичення. Нагороди неефективні, якщо вони звичайні й роздають їх заслужено й незаслужено. У народі з цього приводу кажуть: "Якщо ледаря, нечесну людину пошановують, то для порядної, серйозної людини вшанування разом з ними не є честю". Однак це часто зустрічається в житті!

 
 

Цікаве

Загрузка...