WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПсихологія → Афоризми для управлінців - Реферат

Афоризми для управлінців - Реферат


Реферат на тему:
Афоризми для управлінців
Подобаються люди один одному чи ні, їм доводиться спілкуватися між собою; вони мають потребу вивчати одне одного, знати сильні й слабкі сторони - все це сприятиме їхній співпраці. Чи не найважливішими принципами системи спілкування між людьми є принципи чесності й щирості.
o Дайте працівникам відчути, що вони цінні для колективу, бо виконують необхідну роботу. Кожна людина повинна усвідомити, що її робота важлива, що її помітять, оцінять.
o Докладайте зусиль, щоб запам'ятати імена людей, з якими спілкуєтеся, зусилля, витрачені на запам'ятовування імен, не будуть марними, особливо у скрутний час.
o У колективі має проводитися робота, спрямована на те, щоб працівник часто вживав слово "наша" - "нашакомпанія", "наша фірма", "наш колектив", "наша школа"... Тому важливо цікавитися людьми час від часу. Розмовляйте з ними. Знайте їхні буденні проблеми.
o Менеджеру чи керівникові не треба знати все, достатньо знати основне, бачити ситуацію загалом, щоб мати змогу правильно оцінювати труднощі взагалі й труднощі своїх підлеглих зокрема. Дрібниці поділіть між усіма.
o Покажіть підлеглим, як виконувати роботу, а не просто вказуйте, що і скільки зробити.
o Не втручайтеся у "кожну деталь". Дайте людям зрозуміти, що ваша увага спрямована й на те, що турбує особисто їх, а не лише на робочі проблеми.
o Коли справа не лагодиться, не "накидайтеся" на того, хто відповідає за неї, а намагайтеся знайти причину труднощів, які виникли. Проблеми в роботі є і будуть завжди.
o Що кращим і чистішим буде ваш офіс, то краще працювати-меться, тим більше він привертатиме увагу людей.
o Не стримуйте ініціативу співробітників, ставтеся до неї з розумінням і симпатією навіть тоді, коли пропозиції не завжди вдалі, бо зачините двері для вдалих.
o Гроші, привілеї - це ще не все, людина завжди прагне симпатії й поваги.
o Особисте життя й праця людини взаємопов'язані, майте це на увазі, коли в людини щось не виходить, з'ясуйте причину, а згодом з'явиться й можливість розв'язати проблему.
o Критикуйте людину відверто, а не поза очі.
o Критика заради критики завжди повертається бумерангом до того, хто критикує.
o На чесного й порядного завжди можна покластися.
o Зберігайте спокій. Гарний керівник будь-що має залишатися врівноваженим.
o До кожної проблеми доцільно підходити з різних сторін і різних позицій.
o Для управлінця має бути правилом: ніколи не звертайтеся до працівника поза його начальником, бо це принижує авторитет начальника і знижує ефективність його праці.
o Коли виникає проблемна ситуація, поставте себе на місце іншої людини, це допоможе зробити правильний вибір.
o Є такі керівники, які полюбляють ставити когось "на місце". Це не завжди доцільно, краще поясніть людині факти і доведіть, що розумієте проблему.
o У проблемній ситуації завжди бажано отримати пораду знавця, робіть це, таким чином ви привернете на свій бік компетентну особу.
o Не принизить ваш статус і консультація з особою нижчої посади, навпаки, ви відчуєте підтримку. Хіба можна сердитися, що є інші думки?
o Ризикуйте заради колективу. Бо хто не ризикує, той не виграє.
o Працюйте спільно, бо одноосібного лідера немає. Народне прислів'я вчить: один розум добре, а п'ять - краще!
o Робіть так, щоб ваші співробітники отримували повну й чесну інформацію од вас, а не через чутки. Співробітники хочуть знати, що відбувається навколо них.
o "Фірма повинна робити те-то й те..." - чуємо часто, проте рідко кажемо, що співробітники є складовою фірми, рідко відзначаємо їхні заслуги. Про це слід говорити.
o Будьте авторитетом, але не тисніть своїм авторитетом на інших, не пишайтеся цим, ставтеся до цього простіше.
o Найкращою є критика конфіденційна, інакше авторитет ваш і ваших підлеглих знизиться.
o Коли справи необхідно вирішити швидко, вмійте вибрати фразу, вміло й делікатно її подайте. Наприклад: "це життєво важливо", "дуже важливо", "корисно для всіх" тощо.
o Розумна похвала - найбільш ефективний шлях управління. Ми часто критикуємо, проте скупі на похвалу.
o Будьте уважні до проблем підлеглих. Вони - такі ж люди, їм, як і вам, потрібна підтримка.
o Заохочення благотворно діє не лише на рядових співробітників, а й на найдосвідченіших.
o Якщо людина зробила добру справу - похваліть її відкрито, якщо хочете покритикувати - зробіть це конфіденційно, коли ніхто вас не чує й не бачить. Інакше вас ненавидітимуть, хоча ви й мали рацію.
o Коли призначаєте людині час для зустрічі - будьте пунктуальні.
o Умійте при діловому виклику, зустрічі сказати людині теплі слова, поцікавтеся її самопочуттям, усміхніться... Усі ми цього потребуємо. Не забувайте і вдома робити компліменти дружині, дітям, родичам! Це позитивно вплине на ваш настрій, допоможе працювати з радістю.
o Умійте побачити навіть незначну позитивну рису свого співробітника, відреагуйте на це відповідно, наступного дня "невдаха" стане для вас серйозним "відкриттям".
o На похоронах про людей говорять тільки хороше, це моральний закон. Створюймо за життя людини можливості для моральних вчинків.
o Жодна людина у світі не бездоганна, робімо акценти на позитивних сторонах, шукаймо й пропонуймо шляхи до бездоганних дій.
o Гарний керівник має бути тактовним, дипломатичним, терплячим, але пам'ятати про вимоги щодо справи, інакше тактовність і дипломатичність стануть ознаками слабкості.
o Будьте відкритими для нових ідей ваших співробітників. У народі кажуть, що квітка завжди тендітна й ніжна. Такою є ініціатива, її можна швидко загубити. Тому практика "мозкової атаки" не дозволяє критикувати ідеї, їх вивчають, шанують.
o Дозволяйте службовцям приймати власні рішення, тим самим вони беруть на себе відповідальність за їхні результати.
o Будьте одержимі у корисних справах чи справедливих вчинках. Відстоюйте свою правоту, не здавайтеся!
o Поводьтеся з людьми "по-людськи".
o Пам'ятайте: обіймаючи високу посаду, високу довіру треба виправдовувати!
o Лідер залишається ним лише в єдиній команді, без команди неможливо бути лідером.
o Перш ніж приступити до важких справ - розслабтеся, стимулюйте себе приємною думкою, гумором.
o Людина має право помилятися, проте, щоб не допуститися помилок, - перевіряйте себе щоразу, тільки тоді є ймовірність того, що всі дії буде виконано бездоганно.
o Перший день на роботі

 
 

Цікаве

Загрузка...