WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПсихологія → Психологічні аспекти взаємовідносин у подружжя - Курсова робота

Психологічні аспекти взаємовідносин у подружжя - Курсова робота

влаштовує бучне весілля і виходить заміж за одного зі своїх коханців. У Клавдія не витримали нерви, і він наказав убити Мессаліну та її коханця...
Залишившись удівцем, він просить сенат підібрати йому мо- лоду, вродливу, а головне, порядну жінку. Подаються різні про- позиції. Імператор зупиняє свій вибір на гарній і розумній патри- ціанці, своїй небозі Агрпппіпі. Але римський звичай суворо забо- роняв шлюби між близькими родичами. Нехай сенат накаже мені одружитися з Агриппіиою, і я підкорюся. Так і сталося. Молодша на тридцять років від Клавдія, Агриппіна вже два рази булла заміжня і в неї від попередньої о чоловіка росте син Доміцій, а в Клавдія - син Британнік. Агрнппіна починає заправляти всіма справами Римської держави. Вона повертає з заслання відомого мудреця і письменника Аннея Сснску і просить його стати вихователем Доміція. Відтак переконує свого чоловіка-дядька, щоб її син одружився з погодонькою Октавією в інтересах імперії. Таким чином зять урівнюється у правах на престол з рідним сином Клавдія. Агрнппіна підсипає в улюблену страву Клавдія смертельну отруту і добивається, щоб сенат проголосив новим імператором Риму її сина Доміція, якому в той час було 17 років. А поки син змужніє, Агриппіна вирішує навести лад у Римі.
Домініцій мав ще одне ім'я - Нерон. Опріч подвійного імені, у нього було і друге обличчя. Він відразу ж на очах у всіх, у тому числі й своєї дружини Октапії, починає роман із вродливою вільновідпущеницею, не байдужий також і до хлопчиків і на оргіях, як жінка, віддається чоловікам. Новий імператор подає приклад неймовірної розбещеності 1'ромадянам і рабам Риму. Мати вже не в змозі вплинути на сина, який постійно бере участь у диких оргіях, бродить переодягнений вулицями Риму і, як звичайний розбійник, грабує людей, одержуючи від цього велике задоволення.
Агриппіна нагадує Неронові, що у Римі є людина, яка має більше прав бути імператором, ніж він. І невдовзі Британніка отруїли. Мати здогадується, що настає і її черга. І вона не помилилася.
За що Бог покарав Агриппіну? За те, що вона вийшла заміж за старого нелюба Клавдія. Вона дістала владу, багатство, зовнішній блиск. Але в ній умерла людина, а значить, можливість кохати і бути щасливою. Так уже влаштовані люди: справжнє щастя їм дає тільки любов, причому не має значення до кого: до чоловіка чи дружини, до дитини чи матері, до людей узагалі чи навіть до наших молодших братів - тварин. Агриппіпа належала до людей, які, коли навіть когось і люблять, то тільки для власної користі. Навіть рідний син був потрібний їй лише як жива сходинка до вершини влади. Всю брудну роботу вона виконала заради сина, сподіваючись, що Анней Сенека виховає його розумним, добрим, з чистою душею. Але що міг зробити вчений, якщо мати на очах у Домініція творила тільки зло? Брудної чистоти не буває. Хто підняв меча - від меча і гине. Убиту Агриппіну поховали без почестей. Нерон навіть заборонив поставити пам'ятник на її могилі. Згодом настане Неронова черга. В цьому житті за все треба розплачуватися.
Здебільшого чоловіки бояться жінок. У всі часи цей страх змушував чоловіків принижувати своїх дружин - перед сильним завжди винен слабший. Тож найкраща насолода для жінок - бути вільною.
Жінко, твої очі бачать світ інакше, ніж ми.
Жінка - міст, жінка - стрибок, жінка - дорога
І плід любові й ніжності.
Жінко, твої розкриті руки наповнені
Могутньою силою затишку, притулку й комфорту.
Але ми не змогли зрозуміти твоєї сили,
І твій плач
Скритий у мовчанні
І блукання у пітьмі.
Жінко, живи вільно і незалежно.
Цього вірша написав Генеральний директор ЮНЕСКО, док- тор біохімії, член іспанської Королівської академії медичних наук, член Всесвітньої академії наук і мистецтв Федеріко Майор.
Психологи вважають, що для щастя подружньої пари ми по- стійно шукаємо свого ідеалу, який вигадали ще в дитинстві. І на- решті усвідомлюємо, що жодна людина повністю не відповідає цьому ідеалові. Часто запитуючи, чому немає ідеальних людей, забуваємо просту істину, що наші хиби і вади - це продовження наших позитивних якостей. Адже навіть позитивні якості людини мають свій зворотний бік.
Вас захоплюють мужні люди твердої цілеспрямованої вдачі? Тоді будьте готові до того, що не побачите у них чуйності, сенти- ментальності, а інколи зустрінетеся з їхньою жорстокістю, неба- жанням рахуватися з іншими. А добрі й чуйні люди м'якої вдачі можуть розчарувати вас слабкою волею і нездатністю постояти за себе і за близьких.
Усім, звичайно, подобаються веселі, товариські, ком-панійські люди. Вони - душа товариства, своєю розкутістю і відвертістю приваблюють вас. Але і тут проблеми: такі люди часто погано пристосовані до буденного життя. Їм нудно, вони марніють, прагнуть свята, шукають шумних компаній, веселощів, забав.
А ось парадокс. Здавалося б, що може бути поганого в чес- них, принципових людей? Але і тут буває не все гаразд: часто такі люди - великі зануди з консервативними переконаннями. Їхні принципи негнучкі, а інколи старомодні. Їх дуже тяжко переконати, в суперечці вони дратують своєю впертістю.
Вибираючи пару для подружнього життя, будьте готові сприйняти і багато іншого, оскільки все обтяжено своєю проти- лежністю. Ще в старовину казали, що й вади - це продовження наших достойностей. Тож не варто поспішати з висновками. Слідпостаратися побачити те краще, що є у близькій людині.
Але людина так уже створена, що їй завжди хочеться чогось свіжого і непізнаного. Така властивість нашого мозку, який не ге- нерує емоцій при спілкуванні зі звичним повсякденням. Нова інформація, а відчуття і є інформацією, здатна збуджувати емоції. Тому так і виходить, що після 15-20 років подружнього життя до нас раптом навідується романтичне кохання. Це не просто вибрик зрілого чи літнього чоловіка, це симптом перехідного віку. Чоловік у цей час потребує своєрідного "допінгу", хоча сам цього й не усвідомлює. Близькість із молодою жінкою дає йому змогу відчути себе молодим, повертає спогади, підігріває самолюбство. А що спонукає молодих жінок іти назустріч сивоголовим джентльменам? Часто це матеріальний розрахунок, коли красуня, в обмін на молодість і привабливість одержує матеріальний достаток.
У Біблії розповідається про царя Давида, який на старість міг зігрітися в ліжку тільки з багатьма юними дівчатами. З такими ж ситуаціями зустрічаємося й у сучасному житті. Іспанський пись- менник Каміло Села, одержавшії Нобелівську премію, оголосив про свій шлюб з журналісткою Мариною Кастано, яка була мо- лодша від нього на 40 років. Із нею Села прожив сорок чотири роки. Назвемо й інші подібні приклади. Імре Кальман - різниця віку з дружиною ЗО років (троє дітей), Теодор Драйзер - 28 років, Генрі Фонда - 28 років, Василь Жуковський - 38 років (двоє дітей), Федір Достоевський - 25 років (двоє дітей), Дмитро Менделєєв -ЗО років, Олександр Вертинський - ЗО років, Сергій Лемешев - 20 років.
Тільки люди, що переходять другу половину життя, усвідом- люють, яке велике значення мас кохання. Взаємна любов змінює нас. Без неї важко пережити складні часи.
Для людини дуже важливими є щирість і сердечність. Щирі люди беззахисні й уразливі. Але такі люди здійснюють духовний

 
 

Цікаве

Загрузка...