WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПсихологія → Психологічні аспекти взаємовідносин у подружжя - Курсова робота

Психологічні аспекти взаємовідносин у подружжя - Курсова робота

гормони пригнічують психіку.
Мабуть, ви звернули увагу, що в книжках, кінофільмах го- ловним персонажем стає розумний, активниіі, елегантний, шля-хетний красень "після сорока років". До речі, чоловіки в цьому віці стають "героями" і в реальному житті, оскільки до 40 вони вже реалізували свої соціальні претензії: займають відповідне або близьке до бажаного соціальне становище, достатньо забезпечені матеріально, респектабельні, впевнені й урівноважені, а сивина тільки прикрашає. І це перша причина, чому юна дівчина закохується в чоловіка, старшого за неї у два рази, а то й більше.
Але дивно, що чоловіки в сорокарічному віці переживають і свою першу кризу. Статистика свідчить, що якраз на сорокаріч- них навалюються неочікувані інфаркти міокарда, які часто важко
пояснити. У цьому віці в них стаються і перші невдачі в сексі. А це нерідко стає причиною численних зрад, причому з партнерами на один раз. Деякі чоловіки навіть покидають сім'ю, залишаючи дружину, з якою до того часу прожили не один рік, і дітей, що нічого не розуміють, але дуже страждають. І йдуть до жінок на двадцять років молодших за них. Річ тут не в самому чоловікові. Це наслідок другої причини, з приводу якої утворюється зв'язок між чоловіком після 40 і дівчиною до 20 років.
Якщо чоловік почуває послаблення потенції (тимчасові чи постійне), що в цьому віці не рідкісність, він починає неспокоїтися. Цю в'ялість чоловіки пояснюють втомою від постійної партнерші, що їм потрібні нові враження. І тоді вони починають задивлятися на молодих дівчат, сподіваючись, що свіже дихання юності поверне їм попередню силу. І до якоїсь міри це справджується: зрілому чоловікові всі молоді дівчата здаються надзвичайно вродливими, а це його емоційно і сексуально збуджує, особливо, коди за юну красуню треба поборотися.
Опріч того, у сексі з молодою партнеркою у зрілого чоловіка справді може настати гармонія, бо секс суто біологічно має недуже велике значення в житті юнки, позаяк справжній сексуальний темперамент жінки здебільшого виявляється близько 35-річного віку, а значить, юна красуня в ліжку буде делікатна і слухняна, оскільки авторитет досвідченого в сексуальній сфері партнера, знавця жіночої душі, великий.
Сексуальні проблеми чоловіків після 40 - це ті ж проблеми жінок, але з протилежним "знаком": дами "бальзакового" віку перебувають у розквіті своїх сексуальних можливостей, а значить, і вимоги в них великі. Але це не означає, що інтимні стосунки між партнерами одного віку приречені через різні їхні темпераменти і зріла жінка, якщо вона сексуально активна, рано чи пізно, внаслідок своїх фізіологічних особливостей, сама Того не бажаючи, "штовхне" чоловіка в обійми молодості.
Якщо жінка щиро бажає зберегти сім'ю і для цього вона готова з розумінням поставитися до деякої дисгармонії у відно- синах зі своїм чоловіком, то, щоб утримати його від бажання поправити свої "справи" з молодою дівчиною і в той же час спробувати налагодити своє інтимне життя, їй доведеться стати "артисткою". Перш за все дружина не повинна показувати чоловікові, що він у ліжку "не орел". Щоб дістати задоволення і в той же час до-
помогти чоловікові, вона має бути активною, не боятися фантазувати в інтимних стосунках. Часто деякі відхилення від звичних умов (інше місце, музика, запах парфумів, фільм з пікантним сюжетом, спільне проглядання відповідного журналу) дають новий спалах сексуального захоплення, а інколи взагалі вирішують всі сексуальні проблеми партнерів. Поінформованість у цій сфері й уміння взятии ініціативу в свої руки тут дуже важливі.
Трапляється, що конфлікт чоловіка і дружини зміщується в чисто сексуальну площину. Переживши невдачу в інтимних сто- сунках або відчувши небажання близькості, деякі чоловіки роб- лять висновки, що секс уже не для них і краще відмовитися від будь-яких спроб близькості, щоб не потерпіти фіаско. Особливо часто так вони вирішують після кількох "невдач", або коли зни- кає хіть. Вони навіть не пробують змінити ситуацію, терплять че-
рез надуману стриманість, не віддаючи собі звіту, що така по- слідовність межує з глупотою і лише ускладнює проблему. В цій
ситуації потрібна консультація сексопатолога, а також тактовність і розуміння дружини. Якщо ж вона в основу взаємин з чоловіком ставить секс, наполягає на інтимних стосунках, то таким чином поглиблює у чоловіка страх перед компрометацією, а значить, тільки посилює його небажання піддавати себе випробовуванню. Часто все це веде до так званої вторинної імпотенції.
Таких речей не можна замовчувати, вважаючи їх за неприс- тойність. Бо внаслідок замовчування самого факту існування складності такого роду маємо так багато абортів, розлучень, злочинів на сексуальному ґрунті й багато іншого, чого можна уникнути. Вони тягнуть за собою великий шлейф проблем, комплекс неповноцінності, обмеженість. Про це треба писати, роз'яснювати, не ображаючи і не принижуючи нічиєї гідності. Спільно можна вирішити будь-які проблеми і жити щасливо.
Ніхто вас не осудить, якщо вирішите провести зрілі й похилі роки без сексу. Цс також нормально. Та все ж варто пам'ятати, що сексуальна активність робить вас привабливими. Ні, вона не повертає молодості, але дає змогу відчувати молодість. Хіба погано бути впевненим у собі й бажаним до кінця своїх днів?
Естетичне оточення викликає відчуття чистоти, свіжості. Змінюються наш власний вигляд і дім, де живемо. Не байдужі й гігієнічні процедури, приємний запах, гарні, чисті, скромні речі, суто жіночі чи чоловічі знаки уваги, які виявляємо одне до одно- го. Старовинна приказка твердить, що кількість поцілунків - по- казник гараздів у родині. Це також "дрова до ватри".
Поєднання розмаїття рис характеру створює яскраві й різноманітні та незавбачливі особистості, які легкопереходять від чорної депресії до майже маніакального стану, від веселощів-
до сліз, від щирої любові й повного довір'я - до шалених безпри- чинних ревнощів і ненависті. З іншого боку, е особи, які пам'ята- ють тільки приємні моменти, а всі погані забувають.
Наведемо деякі статистичні дані. Дізнавшись про подружню невірність, на розлучення подають 95 відсотків чоловіків і тільки 30 відсотків жінок. Це зовсім не черговий факт нерівності статей і не дискримінація жінок, а чергове відображення того, що чоло- віки і жінки різні - і біологічно, і психологічно. Нормальні чоловіки не в стані зрозуміти і простити зради. Таких, що прощають, мають за слабких і безвольних. Вони все життя працюють на сім'ю, не ремствуючи, покірно виконують усі жіночі примхи і забаганки і немовби стають вічними слугами. А дружина до того ще й нарікає на такого чоловіка, що він тюхтій і невдаха, шкодує, що вибрала чомусь його, а не когось іншого з числа її блискучих прихильників. Але це не зовсім так. Така жінка довго вишукувала якраз такого, з амебною психікою, щоб для власної вигоди зробити з нього мученика. Сильним чоловіком неможливо маніпулювати, а їй хочеться, щоб він виконував усі її примхи.
Два сильні характери в подружжі часто створюють важкі взаємовідносини. Кожній сильній жінці треба вчитися грати роль м'якої, шляхетної, делікатної, яка погоджується підпорядковува- тись. Розумний чоловік відгадає таку гру, але підіграє

 
 

Цікаве

Загрузка...