WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПсихологія → Психологічні аспекти взаємовідносин у подружжя - Курсова робота

Психологічні аспекти взаємовідносин у подружжя - Курсова робота

розумна, шляхетна і чарівна жінка з ніжною і щедрою ду-шею. "Раз на покоління з'являється жінка, від якої світ не може відвести очей", - писала про Вів'єн захоплена критика. Бачачи її дивовижні акторські здібності, неординарність і величезну працелюбність, педагоги пророкували Вів'єн велике майбутнє. Але вісімнадцятирічна майбутня акторка виходить заміж за багатого юриста Герберта Лі Холмана, який всерйоз не сприймає її мрії про театр. Та Вів'єн Лі, попрацювавши три роки вдома, таки випросила у лондонському театрі "Амбасадорс" найменш помітну роль і зіграла її так чудово, що Холман був змушений погодитися, що його жінка не тільки краса, але й акторка з величезним талантом. Він більше не перешкоджає її творчості. І прийшов справжній великий успіх - "Оскар" за найкраще виконання ролі Скарлет О'Хару в фільмі "Забрані вітром".
У своїх подальших фільмах вона грає з Лорснсом Олів'є, за-кохується в нього. У той час критика пише про неї: "Вів'єн Лі така вродлива, що не потребує таланту, і така талановита, що не потребує вроди". Лі розлучається з Холманом, а Олів'є - зі своєю дружиною, і вони одружуються. Але з кожним тріумфом вона зі ще більшими завзяттям і запопадливістю відшліфовує акторську техніку і майстерність, живе тільки мистецтвом. Починаються нервові зриви, а відтак і страшний удар, від якого Вів'сн уже не змогла поправитися - розрив із коханим чоловіком. Вона "лікує" себе працею. Знімається в кількох фільмах, грає в театрі, виїздить у турне по Австралії й Латинській Америці. Всюди грає з такою самовідданістю, що кожної о разу глядачі виходять вражені та зворушені. Туберкульоз "атакує" талановиту акторку і перемагає.
Ще недавно подружжя визначного італійського тенора Луча-но Паваротті та його коханої Адуа Вероні було прикладом у світі
довгого і щасливого сімейного життя. Вони були разом 35 років. Усім здавалося, що в цієї пари "любо наших доньок я повідомляла Лучано по телефону". Часті розлуки тільки підігрівали їхні почуття, і подружжя завжди твердило, що їхній "шлюб міцний, як скеля". І ось у квітні 1996 року великий маестро оголосив, що розлучається з дружиною. Він пристрасно закохався у чарівну двадцятишестирічну Ніколетту Мантовані, яка два роки пропрацювала у нього секретаркою. "Я просто заворожена і зачарована силою його характеру і філософією життя", -- каже Ніколетта. Гарна, розумна, освічена в природничих науках, об'їздивши весь світ, Мантовані стала господинею серця Паваротті. Покинута і публічно принижена Адау пережила удар з надзвичайною гідністю. У всіх інтерв'ю вона відповідала, що її шлюб був довгий і щасливий і розпався не з її вини. Вона залишилася жити зі своїми трьома дочками і батьками Лучано, які прийняли невістку. А друзі Лучано стверджують, що давно не бачили його в такому гарному настрої й таким щасливим. Поки що чарівна і принадна Ніколетта, як у дитинстві, читас йому перед сном казки братів Грімм. Тож як не згадати слів Лоріса Аззаро: "Для мене жінки завжди приховують у собі таємницю. Вони причаровують, заполоняють, заворожують..."
Жінці завжди складніше зламати стереотип і змінити статус. Інколи можна почути: "Ніхто нікому нічим не зобов'язаний". Це недобра 4іраза. Від неї віє цинізмом і душевною пусткою. Поряд-
ність, почуття боргу, великодушність не залежать від матеріальних благ. Адже життя в будь-яких його проявах ніколи не дає гарантії, що ми ніколи більше не будемо зраджені, покинуті, самотні. Яким би не було щастя, за нього завжди треба боротися. Причому, завжди, не зупиняючись на досягненому.
Співачка Марія Каллас, примадонна століття, як її називали сучасники, майже двадцять років була окрасою найбільших сцен. Вона народилася в сім'ї небагатих грецьких емігрантів. Маленька
Марія була негарна на вроду, соромлива, товстенька, незграбна і короткозора. Стаючи все гладшою і гладшою, дівчина ненави-діла шкоду, подруг і всіх людей узагалі. Але вона любила співати. Закінчивши вокальну студію і консерваторію в Афінах, Марія почала виступати в Афінському оперному театрі. За свій перший тріумфальний успіх на відкритому повітрі молода співачка одержала 63 долари гонорару. Це була сміховинна сума порівняно з подальшими доходами - до 10 тисяч доларів за вечір.
Познайомившись із багатим італійським промисловцем Джо- ванні Батістою Менегіні, який дуже любив оперу, двадцятичоти- рирічна Марія 1947 року виходить за нього заміж. А Менегіні, повіривши в її талант, віддав все своє багатство, щоб зробити її першим сопрано світу. В той часДжованні мав сорок чотири роки. Спочатку для своєї молодої дружини він нанняв найкращих перукарів, кравчинь і лікаря-дієтолога. А відомий режисер Лукіно Вісконті навчав молоду примадонну основ гри на сцені. Тоді вона важила 105 кілограмів. Пройшовши курс лікування в одній із кращих клінік Нью-Йорка, Марія схудла на 40 кілограмів. Звільнившись від зайвої ваги, Каллас позбулась і нестерпного та болісного комплексу. Таким чином, поганенька качечка перетворилася на гарну лебідку, яка невдовзі показала, на що вона здатна. Удача на сцені - одна за одною ("Тоска", "Лючія ді Ламер-мур", "Трубадур"...). Марія стає однією з ведучих оперних примадонн.
Вона диктувала нечувані гонорари, не дозволяла ангажувати дублерів. Зброєю її поля бою був голос. Співачка стає некороно-ваною королевою міланського оперного театру "Ла Скала".
Минуло десять років після весілля з Менегіні. Шлюб цей вважався вдалим. Та в житті Марії з'явився Арістотель Онасіс. Зустрівшись із нею на бенкеті у Венеції, а відтак після опери "Медея" в Лондоні, мільярдер вирішив завоювати прекрасну гречанку. Він запросив подружжя Менегіні в подорож на своїй яхті "Христина". Одночасно з ними було подружжя Черчіллів. Для цієї прогулянки Марія спеціально замовила двадцять нових суконь. Здійнявся шторм, усі пасажири почували себе погано і лежали. Тільки Каллас і Онасіс залишилися в салоні. Це було найсильніше з любовних переживань Марії. Арі вдихнув у неї життя, пристрасть, фривольність і ніжність. Коли Марія покидала яхту, Онасіс одягнув на її руку золотий браслет із написом: "Марії - з любов'ю". Вона повіріша в це і покохала Онасіса. Менегіні переконував її, що зв'язок з цим чоловіком - кінець її кар'єри.
Онасісрозлучився зі своєю дружиною, а Марія покинула чо-ловіка. Почалася ідилія, яка тривала дев'яті" років, але так і не за-
вершилася весіллям. Менегіні мав слушність - Каллас співала дуже рідко і тільки тоді, коли це не заважало планам Онасіса. Усе рідше вона на сцені й частіше разом з Онасісом у нічних клубах. Єдине, чого вона хотіла - це бути дружиною Онасіса і його коханкою, йому ж подобалася роль покровителя великої артистки. А з Марією він поводиться грубо, нахабно, зухвало. Чим більше потурала йому актриса, тим дужче зухвалішав Онасіс. У сорок три роки вона завагітніла. Марія дуже хотіла родити, розуміючи, що цс останній у її житті шанс стати матір'ю, але Онасіс пригрозив, що коли вона не перерве вагітності, то він від неї відійде. Марія поступилася.
Але найтяжчі випробовування Марії Каллас були попереду. Онасіса вабила жінка, яка дужче, ніж Каллас тішила його амбіції- прекрасна вдова президента США. Він повторив старий трюк із золотим браслетом і невдовзі одружився з Жаклін Ксннеді. Та незабаром

 
 

Цікаве

Загрузка...