WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПсихологія → Психологічні аспекти взаємовідносин у подружжя - Курсова робота

Психологічні аспекти взаємовідносин у подружжя - Курсова робота

вигинається.
"Гучний, пронизливий голос місіс Лінкольн, за спогадами сучасників, можна було чути на протилежному боці вулиці, а про безперервні спалахи її гніву знали всі, хто жив поблизу". Часто гнів її виявлявся не лише на словах, а її вибрики інколи були люті, шалені й несамовиті.
Ось тільки один із них. Невдовзі по весіл-іпо Лінкольн і його дружина поселилися у вдови лікаря, яка утримувала пансіон. Якось за сніданком Лінкольн зробив щось таке, що викликало у дружини сильне роздратування. 1 вона на очах у всіх вихлюпнула чашку гарячої кави в обличчя чоловікові. Той нічого їй не сказав, лише сидів принижений, допоки господиня пансіону витирала йому обличчя й одяг.
І що, змінили Лінкольна всі ці жіночі зачіпки, докори та виб- рики? Так. Але тільки в одному - в його почуттях до неї. Вона змусила чоловіка шкодувати, що так невдало одружився, і коли тільки міг, уникати дружини. Лінкольн намагався якомога рідше бувати вдома, жив у роз'їздах, віддаючи перевагу незручностям, лише б не зустрічатися з жінкою.
Французький імператор Наполеон III, небіж Наполеона Бо- напарта, закохався у наивродлнвішу жінку - графиню Євгенію Тебську й одружився з нею. Його порадники стверджували, що вона лише донька нікому не відомого іспанського графа. Але На- полеон заперечував: "Ну і що?" Її граціозність, елегантність, ви- шуканість, молодість, чарівність, врода переповнювали його "не-вимовним блаженством". Він фактично кинув виклик усій нації."Я віддаю перевагу жінці, яку люблю і поважаю".
Наполеон і його наречена мали здоров'я, багатство, владу, вроду, любов, взаємне розуміння - все, щоб створити ідеальну сім'ю. Але дуже швидко "священне полум'я кохання" стало тьмя- ніти і гаснути, жар охолов, залишивши після себе лише тліючі
вуглинки. Наполеон зробив Євгенію імператрицею, але ніщо - ні
сила кохання, ні могутність його трону - не змогли змусити її перестати буквально переслідувати свого чоловіка. Стомлена ревнощами і підозрами, вона не дозволяла чоловікові навіть на хвилину залишатися на самоті, вдиралася в його кабінет, коли імператор був зайнятий державними справами. Наполеон - власник чудових палаців, імператор Франції - не міг знайти закутка, щоб побути наодинці з собою. Вона скаржилася на чоловіка, часто плакала, бурчала, погрожувала, ображала його. І всі ці безглуздя чинила вона лише тому, що боялася, аби він не захопився іншою.
І чого ж Євгенія досягла? Ось уривок із книги Е. Рсйнхардта. "Таким чином, дійшло до того, що Наполеон в насуненому на очі капелюсі часто крадькома виходив уночі через невеликі бокові двері в супроводі одного з близьких друзів і простував до якої-небудь дами, або, як у минулі часи, просто бродив великим містом".
Навіть свою наймогутнішу зброю - вроду - жінка при над мірному старанні здатна перетворити на порох. Так сталося і з Євгенією. Ні імператорський титул, ні врода не допомогли їй вберегти любові "в отруйній задусі вічних докорів і прискіпувань". Вона могла, як колись біблійний Йов, гірко сказані: "Чого я боявся, тс і спіткало мене". Ця сердешна жінка сама накликала на себе лихо своїми ревнощами, прискіпуваннями і докорами.
Дружина Льва Толстого зрозуміла згубну роль своїх прискіпу-
вань і докорів тоді, коли вже було запізно. Перед смертю вона призналася донькам: "Я була причиною смерті вашого батька". Доньки нічого не відповіли. Вони знали: мама казала правду.
А тим часом, граф Л. Толстой і його дружина за всіма даними мали бути щасливі. Він - знаменитий письменник. Опріч слави, обидвоє були багаті, мали значне суспільне становище, дітей. Спочатку нічого не затьмарювало їхнього щастя. Разом ставали на коліна і молили всемогутнього Бога продовжити їхис блаженство.
А закінчилося тим, що перед смертю Лев Толстой попросив не допускати до нього дружини. Така була ціна, яку графиня заплатила за свої прискіпування і докори, не розуміючи складної чоловікової вдачі. Чи допомогли вони Софії Андріївні? "Я справді думаю, що була божевільна", -до такого висновку дійшла графиня Толста.
З усіх хитрощів, що їх колись винайшли дияволи пекла, аби погубити кохання, найбільш смертоносними е присікування, до-кори і скандали без видимих причин.
Відома італійська кіноактриса Клаудія Кардінале, відома на- шим глядачам із фільмів "Вісім з половиною", "Рокко і ного бра-
ти", "Сімейний портрет в інтер'єрі", розумна, витончена, вродли-
ва, делікатна, з яскравим акторським талантом, відмовлялася від вигідних пропозицій і контрактів, віддаючи перевагу незалежності. Вона знімалася тільки в кількох американських фільмах. У 1997 році їй виповнилося 58 років. У передмові недавно виданої своєї книги "Я Клаудіа. Ти Клаудіа. Роман із житія" вона писала: "Вважайте, що це моя сповідь". Завоювати таку жінку мріяли багато чоловіків. Серед них загальні улюбленці, дуже вродливі чоловіки: продюсер Крістальді, Марчело Мастрояні, Алсн Делон, Жан-Поль Бельмондо, Марлон Брандо. Ален Делон навіть побився об заклад з Вісконті, що Кардіналс повинна "сама впасти в його обійми". Але цього не сталося. Марлін Брандо так повірив у власні чари, що вирішив підкорити "італійську дикунку" не відходячи від домашнього телефону. "Я трималася якомога далі від подібних інтрижок, -пише артистка, - і жила за правилами: емоції приходять і відходять, а репутація залишається. Я завжди уникала авантюрних романів, вважала, що почуття не можна розмінювати на дрібниці".
Коли їй виповнилося 35 років, акторка зустрілася на знімаль- ному майданчику з режисером і продюсером Паскуале Скуїтьєрі. "Я пізнала, що таке просте людське щастя. Якщо, звичайно, щас-
тя може бути простим". Паскуале не замкнув своєї коханої в чотирьох стінах. Навпаки, Клаудії інколи здавалося, що її чоловік взагалі не має уявлення, що таке ревнощі. Просто Скуїтьєрі вважав, що шлюб із любові передбачає свободу. "Мені не важливо, куди і з ким ти йдеш, тому що я знаю, куди і до кого ти все одно повернешся" - часто повторював він. Ця людина вміла не помічати дивацтв своєї дружини, і коли у Клаудії були нервові зриви чи починалася депресія, доглядав її, як дитину. Він постійно змушував дружину шукати нові амплуа і серйозно готуватися. У фільмах "Залізний префект", "Карлеоне", "Зброя" вона чудово зіграла ролі простих жінок. І якщо в сімейному житті цього подружжя і Були суперечки та сварки, то тільки на професійному ґрунті. Бувало, що на якийсь час вони навіть розїжджалися. Але більше тижня одне без одного не витримували. З часом Скуїтьєрі захопився політикою, його обрали до французького Сена ту і він переїхав у Париж. Відтоді артистка перетворилася на турислсу з Рима доПарижа і назад. "Ми чекали зустрічі, як двадцятирічні закохані, - розповідає Кардінале. - І в п'ятдесят із гаком моя пристрасть спалахнула з новою силою. Я закохана у власної о чоловіка, який досі залишається для мене загадкою". Згодом Паскуале повернувся до
Рима, а Клаудіа перебралася до Парижа, бо там почали знімати її
частіше. Так і живуть останні шість років, зустрічаючись у субботу і неділю в Парижі, куди Скуїтьєрі прилітає на крилах кохання. Їй часто кажуть, що вона виглядає значно молодшою як на свої роки. "Але я ніколи жодної пластичної операції не робила і не зроблю, каже Клаудіа, - тому

 
 

Цікаве

Загрузка...