WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПсихологія → Психологічні аспекти взаємовідносин у подружжя - Курсова робота

Психологічні аспекти взаємовідносин у подружжя - Курсова робота

теми, де ваші погляди співпадають. Все це так швидко зблизить вас, що самі здивуєтеся. І все тому, що навіть найвишуканіший штучннн флірт поступається вічному пошукові взасмопорозуміння.`
А як бути, коли статура й зовнішність позбавлені сексуаль- ності. Інколи для таких дівчат піти на якусь вечірку дуже важко, а звернути на себе уваг у й поготів. Але й тут вони помиляються. Мусять внутрішньо перебудуватись, а почати, як ис дивно, з одягу. Треба дивитись, як одягаються більш удалі подруги, як вони підстрижені, й так само зробити собі. Замість темних і довгих спідниць і кофт-балахонів вибрані молодіжний с гиль. Не слід вірити особам, які твердять що модне лише тс, що пасує. Модне тс, що модне! Між іншим, мода - цс, коли хочете, сукупність знаків, сигналів про вашу готовність на цілком сучасні стосунки. У цьому віці одноліток не оцінить вашої о комплексу, що ви не така, як усі. Вам випадатимуть самотність або увага чоловіків набагато старших за вас. А новий одяг і зачіска дозволять і самій по-іншому глянути на світ, стати сміливішою і розкутішою.
Лише одна пересторога: стараючись "запалити" інших, не
' Лао-Си. Тао-те-кннг, или Писание о нравственности. Переводе китайского.- М .: Знание.1991.- с.316.
"обпечіться" самі. Іншими словами, ніколи не доводьте легкого флірту до серйозних, особливо інтимних, стосунків. А для цього своєчасно покажіть, що з вами такі ігри недоречні або, в крайньому разі, змініть об'єкт своєї уваги.
Навіть подружжя, яке палко кохає одне одного, свариться! Правда, температура розжарення чвар у кожній сім'ї різна. Буває, правда, наче іі без сварки. Лише жінка трохи підвищила голос або чоловік суворо повів бровами. А буває...
Мабуть, кожен із нас був свідком сварки, якщо не у власній хаті, то в сусідів або друзів. Причому, образливі прізвиська, крики й істерика ще не показник серйозності у виясненні стосунків. Психологи вважають: дуже часто тиха сварка в сім'ї може призвести до непередбачливих наслідків. Аж до розлучення.
Цікаво, що між чварами інколи подружжя живе навіть дуже мирно. А коли порозмовляти з дружиною алкоголіка, то всі скарги її зводяться до того, що чоловік часто п'є. А якби не це, то все було б гаразд. Чи так насправді?
Із чого і як починається подружня сварка? Відповідь відома: через нестриманість. Жінка у різних тонах починає висловлювати свої побажання: "Тисячу разів казала тобі не ходи у брудних черевиках по кімнаті". Чоловік на тс щось відповідає. А цс щось уже може стані початком сварки. Загалом, якщо висловлюватися понауковому, кожна сварка мас свої провокаційні фактори. Дуже часто цс невміння подружжя будувати свої стосунки, уявлення, що хтось у сім'ї обов'язково повинен бути головним, а хтось другорядним. І основне, невміння відразу ж погасити розпочату суперечку. Як правило, замість того, щоб змовчати або віджартуватнся, подружжя вибирає наступальну тактику.
Давно відомо, що жінки вразливіші, ніж чоловіки. Вони ак- тивніше реагують на тон чи інший вчинок чоловіків. І сварку по-
' Дако II. Новос пскусспю жить. Персвод с французекою.. 1995. Обозов II. II. Психолої ия мсжличносгньїх отпошениіі. К.: Льібидь, 1990. с. 191.
чинають частіше. Чоловіки захоплені власними думками. В сім'ї більшість із них бачить тиху гавань, у якій їм належить побути до наступної подорожі на роботу. Якраз у цій відмінності у ставленні до подій і вчинків приховані мотиви чоловічих і жіночих чвар.У Російській Федерації провели опитування чоловіків і жінок на те, що вони найдужче цінять. Чоловіки цінять в жінках госпо-дарність (44%), зовнішність (40%), вірність (33%), дбайливість(31%), порядність (ЗО%), розум (28%), духовну близькість (16%), сексопільшсть (10%). Жінки найбільше в чоловіках цінять розум (58%), порядність (53%), господарність (34%), вірність (26%), дбайливість (24%), незалежність (19%), зовнішність (8%), духовність і ссксопільність (по 3%). (АИФ. Украпив. 2000. № 1 1. С. 16).
Психологи внясннлл, ідо жінок найдужче обурюс і дра тус, коли чоловіки неакуратні, розкидають , де попало, свої речі, с ірушують попіл із цигарок на килим, а за столом і готові відразу покласти собі в рот великий шмат смаженої о м'яса. Коли сядуть за стіл, часто розгортають газету і не реагують або грубо реагу- ють на зауваження. В розмові постійно і говорять тільки про свою роботу і не цікавляться вихованням дітей. Часто вигадують про якісь свої особливі вчинки або навпаки, скаржаться, іщо їх, таких надзвичайно талановитих, не цінять, на роботі. У присутності дружнини виявляю не нсвдавану зацікавленість до інших жінок. Перед знайомими постійно критикують свою дружину за манери вдягатися й куховарити. Не терплять її батьків і не люблять ходити до них у гості. Постійно нарікаютьна бажання дружини виглядати модною і час від часу поновнювати власний гардероб.
Через що чоловік затіюс сварки? Через тс, ню дружина не ба- жає і не дас йому змоги висловити свою думку, що постійно за ним стежить і безнастанно нарікає на свої болячки. Вона явно користується увагою інших чоловіків і постійно хвалиться своїми знайомими та зв'язками з начальством. Любить вдавати з себе сильну жінку і не може терпіти, коли їй пропонують допомогу. До того ж постійно докоряє, що її чоловік мало заробляє.'
Призупини ти сварку можна, просто вийшовши з кімнати. Основне не дані розвинутися ситуації, коли лунають нецензурні слова і відверті звинувачення.
Ще один із досить гідних способів вийти зі сварки - це обернути все, що сталося, на жарт. Як би не був розгніваний партнер уміння покепкувати з себе завжди остуджує гнів. Але ніколи не слід кепкувати з партнера. Цс може тільки підлити масла у вогонь.
Не відповідати на зачіпки і явне бажання затіяти сварку. Так можна зберегти мікроклімат сім'ї. Правда, згодом, коли пристрасті вляжуться, є сенс обі оворити з партнером його поведінку.
Сльози і пасивна позиція в суперечці також не дають подіям розвинутися. Такий спосіб гасити конфлікт частіше підсвідомо обирають жінки. І, виявляється, мають рацію. Чоловіки, як пра- вило, не можуть витримати, коли ридає дружина.'
Ваш чоловік закохано дивиться на вашу подругу іі ютовий виконати кожну її забаганку. Невже у неї ідеал ьі і ті чоловік? Невже вона ніколи з ним не свариться?! Заспокойтеся. Вона також свариться. Але вона вміс це робити. А ви? Після сварки плачете в подушку, а чоловік пакус валізи. Висновок? Негайно навчіться сваритися.
Досліджуючи причини розлучень, шведські сімейні психологи виявили дуже цікаву закономірність. Виходить, здебільшого сім'ї розпадаються тому, що мають неправильне уявлення про тс, на чому ґрунтується щаслива родина. Вони висунули досип, цікаві найпоширеніші неправильні уявлення, що можуть зруйнувати сім'ю.
1. Достатньо лише любові для створення сім'ї. Цс зовсім не так. Сама тільки закоханість не повинна бути причиною одруження. Важливе інше - чи співпадають у вас уявлення про жнггя і чого хотілося б разом досягти. Перш ніж зважитися на шлюб, замисліться, що ще, опріч кохання, вас об'єднує.
2. Протилежності притягуються. Неправда. Спочатку сором'язлива дівчина захоплюватиметься своїм сміливим розкутимобранцем, який завжди в центрі уваги. Але з часом вона, шодина, яка надає перевагу

 
 

Цікаве

Загрузка...