WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПсихологія → Психологічні аспекти взаємовідносин у подружжя - Курсова робота

Психологічні аспекти взаємовідносин у подружжя - Курсова робота

неможливо.
Ще одна дуже поширена жіноча помилка: жінка з одного боку відходить на становище "дитини"' перетворюючи чоловіка на "батька", а з другого - сама стає "мамою" раз вийшла заміж, то повинна прати, прибирати, готувати їжу та ще й приносити зарплату. Звалюючи все цс на себе, вона перетворюється па коня. А кінь везе-везе - і стомився. Ніяких почуттів уже нема. Лише втома. Навіть якщо іі були якісь почутгя, то вона віддала їх не чоловікові, а пранню, приготуванню, прибиранню. І все це зробила, як сама вважає, для нього. А далі? Вона хоче повернути втрачену енергію. І варто чоловікові з'явитись у дверях, як вона кричить: "Ти чому насмітив? Я для тебе прибирала, а ти сякші-такин!". Але йому потрібне не прибирання. Йому необхідна її усмішка, її захоплення від того, що він прийшов додому. Він прагне її шобові, але одержує цю любов опосередковано, через вимиту підлогу...
А як бути? Адже і підлогу треба помити, і попрати. Ту і у кожної жінки, як пише психотерапевт Віра Савсльїчева, є свої прийоми. Одні переконують чоловіків, що від води в них екзема. І чоловіки перуть сорочки самі. Але коли раптом жінка випрала чоловікові тільки одну сорочку, в хаті свято, захоплення. Уявляєте, яка перемога? Переборюючи екзему, випрала чоловікові сорочку! Та він її за це ладен на руках носити! Маніпуляція? Ні. Спосіб передати чоловікові свою любов безпосередньо. А маніпуляція з'являється тоді, коли виникає формула: я хочу, щоб ти хотів робити те, що я бажаю. А якщо він не хоче? Чоловік завжди відчувас маніпуляцію і протестує. Він і соломинки не захоче взятії з воза, якіїіі тяі не дружина. Даремно жінка волатиме: "Та вона ж легка! Понеси! Понеси!..". "Легка? То іі неси її сама! Ти ж бо сама цього хотіла", скаже чоловік .
Флірт-атрибут сексуальності. Ще недавно батьки нс любили розмовляти зі своїми доньками на цю тему. Та й нині багато з них скажуть: "Порядна дівчина ні за що не дозволить собі фліртувати з чоловіком". Часом уже нікому не треба доводити, що сексуальні взаємостосунки - цс важлива іі необхідна частина людського жнгія. А флірт перинні і нсобхіднніі атрибут вияву сексуальності. І таке поняті я, як жіноче щастя баї аго залежить від тої о, як і коли дівчина зможе розвинути свою чутливість іі уміння спілкуватися з партнером.
Одним не дано від народження: є кокетливі дівчатка, які вже в п'ять років крутя її,ся біля дзеркала, з задоволенням приміряю-
'Андреева Г. М. Общение и оптимизация совместной деятсльности. - М.:МГУ. 1987. - с. 302.
чи мамині речі, іі постійно переглядають мамині скриньки з косметикою іі біжутерією. Підростаючи ці "маленькі жінки" уважно придивляються, як поводить себе мама в чоловічій компанії, помічають, чим буває незадоволснин батько. І поступово формують свою власну тактику підкорення сильної статі. В цьому немає нічого дивного, позаяк потребу фліртувати заклала в нас сама природа як одну з умов успішної о продовження роду. Не випадково, своя система знаків і сигналів, які заманюють партнера до залицяння, існують іі у тваринному світі.'
Інша річ, що суворе родинне виховання і погляди громадсь- кості часто заважають дівчині, яка досягла статевої зрілості, виявляти свої природні здібності, розкріпачнтися. У компанії однолітків вона може вести себе порізному - бути недоступною, вередливою, гострою на язик чи замкненою. В будь-якому разі така дівчина страждатиме від конфлікту внутрішніх бажані, і нав'язаної зовні поведінки.
А врешті, такс психологічне задоволення інколи призводить до зворотного ефекту: дівчина навмисне стає розв'язною у присутності хлопців, інколи навіть випиває, грубо висловлюється і все це задля того, щоб добитися дружнього до себе ставлення. Однак це не тільки не сприяє розкрито жіночості, а навпаки, веде до втрати власного "я", а в подальшому до значного розчарування.
До флірту здавна ставилися, як до чогось легковажного. Уже саме поняття "флірт" походигь від старофранцузького "пурхати від квітки до квітки". Оволодіти тім, тобто мистецтвом подати себе і завоювати симпатії інших, украіі важко. До речі, флірт як психологічну зброю використовують політики перед виборами і комерсанти, укладаючи вигідну угоду. При цьому він може бути легкий, який ні до чого не зобов'язує. На роботі, в школі, в компанії фліртують просто, щоб присмпо провести час. Такті прийом спонукає співрозмовника налаштуватись на дружні сто -
! Дуская О. Стреляйте дсвушки... глазами. // АИФ. Здоровье.-
1999.№21. с. 11.
сунки і розкритися з кращого боку. Якщо ж є бажання налагодити з партнером ссрііозні стосунки, го чисто зовнішніх ефектів недостатньо. Тут важливіш психологічний контакт, який досягається досить важко.
Однак у зв'язку з тим, ідо мистецтво флірту в школах не ви- кладається, а матері неохоче діляться своїми таємницями (деякі з них навіть уявлення про це не мають) перед дівчиною постає нелегке завдання - навчитися цього всього самій. Деякі при цьому починають копіювати"сексуальні" манери рок-зірок або героїнь телевізійних серіалів: загадково всміхаються чи без усяких на те причин хихикають. Що ж, флірт і справді багатогранний. Можна бути веселою або меланхолійною, цілком відкритою або замкненою, мов ображена дитина, тільки треба, іцоб усе йшло з глибини особистості, відповідало власному характерові, думкам і поглядам, бо успіх справжньої жінки - у щирості й природності.
Істина: хочеш уміти - вправляйся. Психологи розробили де- кілька прийомів, які повинні допомогти кокеткам-початківцям.' Станьте перед дзеркалом й уважно вивчіть своє обличчя, його грані й відтінки. "Приміряйте" різні маски - веселості й смутку, лукавства і співчуття, погляньте, яка з них вам найбільше пасує. Відтак прорепетируйте свою поведінку: сядьте в крісло, розслабтеся, уявіть собі, що ви чарівна і надто сексуальна. Спробуйте відтворити обстановку моменту в що ви одягнені, які люди оточують вас. Нарешті зафіксуй ге ваші відчуття. Пройдіться по кімнаті, зберігаючі і в собі цей настрій. Знову станьте перед дзеркалом і пофліртуйте самі з собою. Всміхніться самі до себе, немовби кажучи: "Я така приваблива і вродлива!" А хіба це справді не так?
Але все цс лише зовнішній бік справи. А ось "тяжкий" флірт, коли на своїх прапорах тямуща жінка вимальовує єдине гасло, розраховане це на приваблення, а кінцевий результат. Тут прийом банальним, але без нього не можна. Адже на сві ті нема людини, а юнака й поготів, яка не хотіла б, аби її і ідно оцінили. Чоловік вибачнії, навіть, якщо ця оцінка буде завищена. Тому слід знанні в ньому декілька справжніх достоїнств (зовнішність, ночуггя гумору, розум) і почати про них говорити. При ньому і тут потрібна справжня зацікавленість. Надмірно наїранс захоплення спричиниться до поразки.
Добре роблять дівчата, які не забувають поговори ти про себе. Правда, робити цс треба тільки тоді, коли є про себе щось цікаве повідомити. В інших випадках краще мовчати, і тоді будете цікавіші.
Основне у взаєминах з партнером налаї оди ні делікатні взаємостосунки, які були б напротнвагу всьому зовнішньому світові. Тут для початку варто навіть разом покепкувати з когось із відвідувачів бару або не соромлячись обміркувати в критичних гонах чийсь убір. Згодом можна поі оворитн й на важливіші житгсві

 
 

Цікаве

Загрузка...