WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПсихологія → Психологічні аспекти взаємовідносин у подружжя - Курсова робота

Психологічні аспекти взаємовідносин у подружжя - Курсова робота

прорив, їхніми зусиллями в світі нагромаджується добро. А зло ніколи не залишиться без кари. Негативний заряд бумерангом повертається до людини.
Чим славетніша людина, тим більший її енергетичний потен- ціал. Водночас така людина вимоглива до себе, вона постійно сумнівається. Поряд із цим, чим знаменитіша людина, тим вона вразливіша й незахищеніша, тим більше в ній скромності та простоти.
Майже всі супутниці літніх чоловіків признаються, що з ними набагато цікавіше. Вони більше бачили і читали, більше знають. У літніх чоловіків розвиненіший смак, вони досягай того, чого повинні були досягти, відшліфували своє світосприйняття.
Ці чоловіки не борються з жінками за місце під сонцем, а на- впаки, хочуть їм допомогти. Набагато важливіше захопити дівчи- ну розмовою, своїми ідеями, оригінальними думками. Якраз у цьому літні чоловіки не знають собі рівних, що особливо подобається молодим жінкам. Правда, деяких жінок лякає перспектива стати доглядальницею безпомічної старої людини. Але справжня любов, повага до чоловіка, вдячність переважають вікові бар'єри.
Молоді ж чоловіки повинні усвідомлювати ці переваги стар- ших і зробити все, щоб уникнути драм в особистому житті. Опріч ввічливості й вихованості, треба навчитися гарних манер, правил здорового способу життя і доброго тону, що мають досить велике значення. Звичайно, йдеться не так про те, в якій руці ви тримаєте виделку і ніж, як про ставлення до себе, повагу до інших. Слід пам'ятати, що виховання значно вище від освіти. Якщо ви поважаєте себе, то й інші поважатимуть вас.
2 Розділ. Чоловіче "хочу" та жіноче "треба"
Інколи можна почути: "Я його так кохала, всю себе віддала йому, а він мене покинув...". Не варто віддавати всю себе, а тим більше всю. Чому чоловіки покидають жінок? Тому, що в них нерозвинений "дорослий". "Жінки" не покидають кидають "дитину", залишають маму.
А як дізнатися, чи є у вас "дорослий"? Якщо ви почуваєтеся щасливо незалежно від поведінки тих, що вас оточую її, значить є. Адже здебільшого жінка міркує так: "Я буду щаслива, якщо сни добре поводитиметься, а чоловік приноситимс додому всю зарплату". Та коли вона цього досягне, то на зміну цим вистави ть інші, інколи нездійсненні умови. Жінки нещасливі п тому, що ставлять себе в залежність. А чим визначається вибір чоловіка? Кому можна дозволити себе завоювати? Якщо жінка дивиться на чоловіка і думає: "Я хочу, щоб мій син був подібний до тебе", то це чудово. Коли ж у жінки не виникає такого почуття, значить її стосунки з чоловіком побудовані на маніпуляції. Правда, і без цього не можна.
Таким чином, головне достоїнство чоловіка формує мама: до шістьох років вона повинна прищепити сипові впевненість у тому, що він дужий і розумний. А якщо цього мама зробити не зуміла? Тоді цю роль може виконати будь-яка жінка - та, до якої згодом залицятиметься. Але період, впродовж якого жінка може сфрмувати в чоловіка його достоїнства, дуже короткий. Проте не кожна жінка здатна скористатися цією можливістю.
"Хочу" чоловіча суть, тому при всіх упущеннях батьків, які формують сценарій майбутнього своєї дитини, цей стан свідомості у чоловіка присутній так або інакше й від свого чоловічого "хочу" він іде до жіночого "треба", яке пізнає від жінки в першу чергу від матері, що врешті-решт приводить до життстворчості. Чоловік втілює себе в ділі. А жіноча суть "тре -
' Савсльичева В. Л. Жснщина сдслает мужчину счастлипвым, если услышит его "хочу" // Света. 1993. - № 3. - с. 14-16.
ба" і від цього "треба" жінка йдс до "хочу", що втілюється в її дітях. Жінці дуже важливо знати, кого саме вона хоче, який чоловік мас стати батьком її дитини, позаяк від цього залежить втілення її мрії.
Однак не кожна жінка привчена хотіти, адже з дитинства їй твердили: дівчина мас бути скромна, послушна, акуратна. А ти ще чогось хочеш. Піди зроби уроки. І що виходить? Замість того, щоб стверджувати своє "хочу", жінка погоджується на "хочу" чоловікове. Ця згода веде до викривлення не тільки її прагнення, алей впливає на її ставлення до чоловіка. Жінка погоджусться вийти заміж. Але цього хотів він, а чого хотіла вона? Вона хотіла... вийти з дому. Адже "хочу" може бути реалізоване тільки через особистість, через власне "я". "Я вже настіль кп спроможна особистість, піо дозволяю собі хотіти". Але особистість її з перших днів пригнічувалася заборонами батьків, і коли дівчина внростас, її "хочу" ліпне протест протн ба тьківської о "ти повинна".
"Піти швидше з дому, в якому я нічого не вирішую!" - цс одна з найпоширеніших жіночих помилок. Жінка думас: "Осі, я сама виберу собі чоловіка". Та вона нічого не внбнрас. Вона просто погоджується на вибір, якіїіі зробив інший. Ііі здасться, що людина, за яку вона виходи ть заміж, звільнить її, іі вона робін имс те, іцо хоче.
Отож виходить заміж, думаючії, що тепер буде вільна, а на- справді відразу роби ть із чоловіка свого "батька": ти мене забрав, тепер масш про мене піклуватися, приносити зарила ту, дарувати презенти. Ти повинен охороняти гніздо, яке я звиваю для нашого первістка. Але в чоловіка тут же спрацьовує почутгя про тесту: "Я нічим тобі не зобов'язаний? Це тимасні мені прані сорочки, готувати обіди, приносити продукти з базару..." Жінка іі собі нротестує: Яке прибирання? Яке прання? Цс що за подружній борі? Як тільки в дорослих стосунках з'являється мотив повинності, починається процес руйнування.
Дружина мусить зрозуміти: чоловік нічого не повинен, він хоче і може, і вона може. А разом вони можуть дуже багато. Їм слід трохи замислитися: "А я маю зробити, щоб чоловік хотів охороняти це гніздо?", бо жінка первинна, вона джерело енергії для чоловіка.'
Що ж треба зробити, щоб чоловік захотів внкона ти бажання дружини? Жінки часто думають, що коли народять дитину, то прив'яжуть чоловіка до родинного гнізда. Це ще одна помилка, вважаю ть психотерапевти. Чоловік вільний від потомства, він у принципі може іі не знані, хто й де в нього народився. Так чого ж йому треба? Йому потрібні почутія! Почуття, якими жінка за- ряджас чоловіка, без чого він практично не здатний на життс- творчість. По суті, почуття можуть бути всілякі, але вони повинні бути. Чоловіка дуже часто тримас коло дружини жалість. Це почуття культивувалося століттями, оспівувалося в піснях і поезії. Але воно дуже обтяжливе, воно тисне на людину, воно не конструктивне. Адже чоловік мріє про почуття захоплення, гордості, шанобливості "Ти розумний і найдужчий!". Ці слова вливають у нього неосяжні сили.
Якщо чоловік не може одержати віл жінки позитивних по- чуттів, він добиває ться від неї нсґатнвннх, її їх дістані значно легше. Нетреба напружуватися, витрачатися на подарунки. Розізлив жінку - і одержав роздратування. Розізлив дужче гнів. Хан навіть ненависть, але тільки не байдужість, бо остання чоловіка нівелює і навіть знищус.' А ще с почутгя страху. Трапляються пари, які тримаються якраз на цьому почутті. Можете собі уявити, як їм живеться?
Якщо жінка захоплюється своїм чоловіком на словах, а внут- рішньо цього захоплення не відчуває, то це відчуває він. Бо чо- ловік не чує слів, а сприймає тільки почутгя. Хоч йому і приємно чути фальшиві захоплення подруги, але вони не дають йому сили. Обдурити чоловіка

 
 

Цікаве

Загрузка...