WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПсихологія → Підготовка дівчат до одруження і материнства - Реферат

Підготовка дівчат до одруження і материнства - Реферат


Реферат на тему:
"Підготовка дівчат до одруження і материнства"
Подружнє життя - це не доля, яка випадає людині, а завдання, яке людина береться виконати. Воно буде таким, яким ми його створимо. Поль Турньє порівнює подружжя з будівлею, в якій кожний день - це нова цеглина.
Отже, правильне приготування до подружнього життя - не підсумок здобутих теоретичних чи практичних знань, а праця над своїм "я". За цю працю ми беремося тому, щоб навчитися по-справжньому любити іншу людину. Така праця над собою власне і є приготуванням до подружнього життя. Щоб це здійснити, людина мусить стати зовсім іншою бо подружжя - це таємнича єдність, в якій дві різних істоти цілковито віддаються одна одній.
Приготування до подружнього життя зводиться до поглиблення усвідомлення, хто така людина і що таке подружжя. Повністю свідомий цього той, хто розуміє, що "подружжя це не підсумок сліпих сил природи, а установка Творця для здійснення його плану любові в світі".
У найширшому, отже, значенні - приготування до подружнього життя зводиться до правильного дозрівання і виховання молодої людини. У цьому розумінні приготування дитини до майбутнього подружжя починається з моменту, коли чоловік і дружина прийняли нове для себе рішення - стати батьками. Ця хвилина і це рішення не тільки народжує людину до життя, але визначає також напрям її розвитку.
Кожна людина в юності мріє зустріти коханого чи кохану, створити сім'ю, мати дітей. Але, на жаль, ці мрії не завжди збуваються. Й часто причиною є "помилка молодості". Застерегти від помилок в інтимних стосунках практично неможливо, проте мати уявлення про найтиповіші з них просто необхідно.
Однією з найпоширеніших причин дошлюбних зв'язків сьогодні вважають акселерацію. Швидке статева дозрівання організму, позірна дорослість призводять до раннього початку статевого життя. Високий темп життя спонукає багатьох поспішати жити, якомога раніше все спробувати, все встигнути, не відстати від інших, похвалитися своєю причетністю до дорослого життя. Поспіхом можна не розібратися, прийняти захопленість за кохання. Іноді ж дається взнаки невміння відрізнити статевий потяг від глибокого почуття. А буває й так, що старші свідомо йдуть на обман, розігруючи пристрасні почуття,
Часто трапляється, що дівчата вимушені вступити в дошлюбний зв'язок, щоб, як їм здається, не втратити прихильності коханого. Хтось, можливо; скаже, що у цьому немає нічого осудливого, тим паче небезпечного. Але чи так це?
Спробуємо розібратися у наслідках дошлюбних зв'язків. Медики стверджують, що раннє статеве життя дуже часто призводить до різних відхилень у стані здоров'я. Ранній початок статевого життя, коли у юнака та дівчини ще не сформувалися повністю провідні процеси у корі головного мозку - процеси збудження й гальмування, є переважною причиною сексуальних розладів і неврозів у подальшому. Психологи вважають, що ранні статеві зв'язки шкідливі для психіки, призводять до перенапруження нервової системи. Невміння користуватися протизаплідними засобами може ускладнити життя ранньою вагітністю. А випадковість зустрічей - привести до різних захворювань, у тому числі й до СНІДу. Сексопатологи застерігають, що отримати повне сексуальне задоволення при ранній статевій близькості не можна. Передчасне статеве життя спустошливо впливає на здоров'я та емоційно-психічну сферу молоді. Воно збіднює повноту сексуальних емоцій, особливо у жінок, часто роблячи їх назавжди фригідними (холодними), ставить під сумнів міцність майбутнього шлюбу, робить легкими подружні зради у майбутньому.
Повне дозрівання організму настає пізніше статевої зрілості. Тому з додатковою діяльністю у вигляді статевого спілкування організм, що росте, не справляється. іВідтворювальна функція, яка є підвалиною статевого життя, не властива юності. Адже у цей період організм ще сам потребує підтримки, оскільки повністю не сформувався, й зародок дитини може виявитися неповноцінним. У дівчат до вісімнадцяти років вагітність перебігає складніше. Внаслідок психологічїшх травм діти народжуються слабкими, із заниженою вагою. Штучне переривання вагітності (аборт) небезпечне наступним безпліддям, різними хворобами.
Небажана вагітність приховує в собі багато наступних |змін у всьому способі життя, у ставленні до оточуючих, до себе. Погодившися створити сім'ю "за обставинами", не завжди можна зуміти зробити її щасливою. Причин на те багато. Найчастіше це причини економічні й побу-| тові, а іноді й моральні. Якщо поруч є близькі люди, І вони підтримають, допоможуть, хоча й ціною, можливо власного здоров'я й добробуту.
Ще гірше становище юної матері, яка народила дитину без батька. Багато негативних емоцій виплескуватиметься на дитину. Дуже часто молода мати несправедливість долі, сама цього не бажаючи, переносить на своє дитя. У дорослих самостійних жінок, які виховують дітей самі, цього не відбудеться. Вони свідомо й виважено роблять цей крок. Вік дає їм терпіння й мудрість, а час готує їх до радості материнства.
На жаль, продовжують існувати державні дитячі будинки, де у дітей немає батьків: вони від них відмовилися. Це, мабуть, найжахливіший наслідок дошлюбних зв'язків.
Спустошення, позбавлення почуття справжнього кохання, невіра у щирість почуттів, пошук легкого життя -це теж наслідки ранніх статевих стосунків.
Здавна у більшості народів на дошлюбні статеві контакти існували заборони. Їх проповідували і видатні педагоги, в тому числі В. О. Сухомлинський. Варте уваги його звернення до юнака: "Будь стриманий у своїх поривах. Знай, що фізична близькість коханих морально ви-правдовується лише особливою близькістю, духовною готовністю разом пройти життя, народити і виховувати дітей, ділити труднощі. Знай, що дівчину, духовно багату, розумну, чесну, глибоко принижує, обурює те, що до одруження юнак прагне до фізичної близькості. Найщасливіші дні юності - це та чиста, ідеальна любов, з якою духовно багатим людям довго не хочеться розлучатися".
Статеве виховання - складова загального процесу виховної роботи школи і сім'ї, що забезпечує правильний статевий розвиток дітей і молоді.
Потреба в поліпшенні статевого виховання учнівської молоді в сучасній школі зумовлена прискореним статевим розвитком школярів (акселерація), недостатнім рівнем обізнаності неповнолітніх у статевій сфері, отриманням ними інформації з цього питання (нерідко перекрученої, вульгарної) переважно на вулиці, статевою розпустою певної частини неповнолітніх, проституцією та злочинністю на статевому ґрунті. Значний вплив справляє на них порнографія, кіно- та телепродукція на сексуальну тематику, що руйнує психіку неповнолітніх. Усе це виявляється в недостатній підготовленості багатьох молодих людей до створення сім'ї, виконання родинних обов'язків, що в майбутньому призводить до розлучень.
У статевому вихованні насамперед необхідно враховувати вікові особливості школярів. Так, у молодшому шкільному віці відбувається самоусвідомлення дітьми своєїстатевої належності, закладаються психологічна та емоційна основи сексуальності - сором'язливість чи розв'язність, різкість чи м'якість, ласкавість чи грубість, доброта чи злість, щедрість чи скупість тощо. Еротична чутливість виявляється через внутрішню рецепцію (зона геніталій). У цьому віці діти активно засвоюють принципи спілкування людей різної статі. Більшість молодших школярів ще шукають розгадку секрету дітонародження, таємниці материнства. Власне сексуальна сфера перебуває у стадії спокою.
У період статевого дозрівання в підлітка зростає інтерес до протилежної статі, збільшується статевий потяг, стає актуальною інформація сексуального

 
 

Цікаве

Загрузка...