WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПсихологія → Суїцидальна поведінка в студентському віці: причини, характеристика, методи реабілітації - Курсова робота

Суїцидальна поведінка в студентському віці: причини, характеристика, методи реабілітації - Курсова робота

в спілкуванні з новою людиною все ж таки тримає в жорстких рамках. Невпевнені у собі чоловіки, зокрема, якщо вони і наважаться познайомитися з дівчиною, то обирають собі не ту, що їм подобається або виглядає "надто розкішно", а отже недоступно, а скромну звичайну дівчину, яка ніби всім своїм виглядом сіренької мишки каже, що не зможе відмовити в знайомстві, та з якою можна себе відчувати справжнім героєм. А потім познайомившись з дівчиною такого типу, яка зовсім не буде відповідати особистим вподобанням, вони створюють сім'ю, спокійно існують і лише в певний момент життя починають усвідомлювати, що вона зовсім не така, яку шукав, що не кохає він її, і не бачить сенс в подальшому подружньому житті, і починає руйнувати своє і її розмірене співіснування. І все це бере свій початок зовсім не від об"єктивних факторів, а лише від внутрішньої невпевненості.
4. Проблеми, пов'язані з чітким розмежуванням "дозволеного" для чоловіків, і для жінок
Звичайно, витікають ці проблеми з багатотисячолітнього домінуючого становища чоловіка, яке хоча і послабилось останнім часом, однак все ще продовжує "спрацьовувати" на глибинних рівнях причин нашої поведінки. Такого роду нерівноправні стосунки призводять до психологічних проблем обох партнерів, хоча й можуть сприйматись як "єдино правильний варіант". Зокрема, можна почути таке: "Вона повинна розуміти, що я - чоловік, тому мені вирішувати, що ми маємо робити, куди йти. на що тратити гроші". В дівчат також можна зустріти відповідний стереотип: хлопець, який подобається, повинен сам зробити перший крок для знайомства, призначити побачення і не дай Бог, щоб дівчина сама коли-небудь зателефонувала хлопцю, з яким зустрічається. Така поведінка утверджує хибну думку про те, що лише хлопець має право активно обирати собі супутницю життя, а все, що доступно для дівчини - лише пасивно приймати або не приймати його прояви уваги. І хоча зараз ми постійно можемо чути такі поняття як "фемінізм", або "емансипація жінки", проте минуло вже багато часу, але все ж таки з моменту переорієнтації з матріархату на патріархат мало що змінилося в свідомості особистостей.
5. Проблеми, пов'язані з переходом, від романтичної стадії кохання до еротичної.
Проблема пов'язана безпосередньо зі страхом злиття.
Ця проблема виникає внаслідок страху перед сексом як перед втратою свого "Я". Найчастіше він притаманний дівчатам, які, окрім усього, вважають, що якщо вони "це" зроблять, то їх ніхто, в тому числі і вони самі, не буде поважати, Їх обов'язково використають і покинуть, вважають вони під впливом нав'язаних стереотипів. В хлопців це більш пов'язано з страхом за свою "Я-Концепцію" і її презентацію оточенню.
По-перше, вони бояться за свій імідж серед інших хлопців, а іноді й дівчат, якщо будуть демонструвати байдужість до цього аспекту відносин з протилежною статтю.
По-друге, вони бояться, що в разі спроби щось зробити в цьому напрямку зони зазнають фіаско. ("А раптом я виявлюся не таким уже най-най-най? Вона
може розказати про це всьому курсу".)
Дівчата іноді відкриваються: "Я хочу бути з ним, але боюся, що це все одно нічим хорошим не закінчиться". Однак частіше страх не звучить у висловлюваннях: "Він мені подобається, але я думаю, що мені це все не потрібно". Попри всю байдужість, яка висловлюється вголос, тим, хто так говорить, нерідко насправді дуже потрібні близькі стосунки, але вони бояться довіритися, розкритися, стати вразливими. Часто в їх житті раніше вже траплялися ситуації, коли їх хтось зрадив, не зрозумів після того, як вони довірилися. Причому це не обов'язково має бути кохана людина. Це міг бути будь-хто значущи для цієї людини: батько, мати, сестра, вчитель, друг тощо.
Інший тип проблеми: "Мені нічого, крім сексу, від тебе не треба". В результаті такого сприйняття близьких стосунків як самоцілі часто приходить внутрішнє спустошення.
6. Проблеми, пов'язані з надмірною фіксацією на кар'єрі тощо.
Ось типовий випадок; "Найперше - я хочу чогось досягнути: закінчити університет, знайти престижну роботу, проявити і реалізувати себе в ній" Відносини з протилежною статтю в цьому випадку або відсутні, або не сприймаються всерйоз, ними жертвують заради досягнень в інших сферах життя, або вони переносяться на пізніше. І все не було б так страшно, якби такі установки (попри всі плюси щодо присутнього тут аспекту цілеспрямованості) не вступали в протиріччя з "потребою злиття", яка якраз і припадає на віковий період більшості студентів, тобто 17-21 рік, хоча така сублімація і може здійснюватися відносно успішно і безпроблемно, Однак, часто в таких випадках потреба злиття просто витісняється у несвідоме через суб'єктивне визнання несумісності успішного здійснення особистого життя і досягнень у професійній діяльності. Здається,що ця проблема нічим особливо не загрожує, але всі ми добре знаємо про низьку народжуваність, знаємо про людей, які досягли висот у матеріальному забезпеченні, проте не влаштували власне життя, можливо корені слід шукати саме тут.
7. Проблеми, пов'язані зі створенням студентської сім'ї
Незалежно від того, щасливим є шлюб чи ні, проблеми існують в обох випадках, хоча можуть сильно різнитися за інтенсивністю і видами. Серед цих проблем - проблема розподілу домашніх обов'язків, проблеми вагітності (особливо небажаної), догляду за дитиною, проблема зміни сімейної структури після появи дитини і пов'язані з цим зміни у взаємовідносинах, проблеми буденності і зменшення романтизму стосунків, проблеми відносин з неодруженими однокурсниками, а отже. Іншими в порівнянні з їхніми турботами, відповідальністю і проведенням вільного часу. Якщо один або обоє з подружжя є інфантильними особами, їм не вдається побудувати зрілі стосунки через неадекватне їх розуміння. Іноді після появи сім'ї подружжя починає активно програвати сценарії відносин, запозичені з батьківських сімей. Якщо ці сценарії є неконструктивними, то це перешкоджає розвитку і функціонуванню новоствореної сім'ї.
8. Проблеми, пов'язані з підміною і змішанням понять "кохання"
("Я кохаю тебе таким, який ти є в дійсності, хоча не все мені може подобатися, але я приймаю тебе в цілому") і "закоханість" ("Я кохаю тебе, бо ти ідеальний").
У випадку "любові" людина кохає іншу людину такою, якою вона є в дійсності (тому нерідко любов може приходити чи міцніти з роками, коли люди краще пізнають одне одного), а у випадку "закоханості" маємо власний вигаданий образ цієї людини, який може не тільки не мати нічого спільного з оригіналом але й бути протилежним йому. На жаль, часто любов також сприймається як спосіб щось отримати від іншого, в той час як справжня любов має за мету віддавати.
9 Проблеми, пов'язані з намаганням підвести стосунки під алгоритмічний тип "якщо… то…"
Наприклад: '"Якщо він любить мене, то принесе сьогодні троянди" або "якщо я народжу йому дитину, то він більше мене не зраджуватиме"). Зрозуміло, що така постановка питання хибна за своєю суттю. По-перше, людина сама видумує собі алгоритм, не порадившись зі своїм партнером. Врешті-решт, навіть вигаданий алгоритм не повідомляється іншому. По-друге, перша і друга причини таких формулювань часто алогічні і не випливають одна з другої. По-третє, ймовірність того, що такий алгоритм випадково подіє, настільки низька, що дивуєшся, чому люди так часто вигадують собі казки і так щиро в них вірять. Варто також зазначити, що при невиконанні другої половини

 
 

Цікаве

Загрузка...