WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПсихологія → Вплив рівня домагань на рівень задоволеності відносинами з протилежним статтю - Курсова робота

Вплив рівня домагань на рівень задоволеності відносинами з протилежним статтю - Курсова робота

о сторонню людину у суспільних місцях; клізмофілія - сексуальне задоволення пов'язане з клізмою; некрофілія - потяг до трупів; піктофілія - нестримна потреба дивитись еротичні картинки, фільми та відеокасети; скатофілія - потреба говорити про сексуальні або непристойні речі з сторонніми людьми; сомнофілія - потреба ласкати сплячу незнайому людину; телефонна скатофілія - потреба казати непристойності незнайомій людині по телефону; урофілія - насолода від смаку та запаху сечі, задоволення від самого процесу сечовипускання; зоосадизм - спричинення болю тваринам; зоофілія (зооєрастія, зооеротія, скотоложництво, содомія, бестіализм, бестіофілія) - статевий потяг до тварин і одержання сексуального задоволення в контактах з ними; і т. д. [4, 5]
2.3.1.2. ПОРУШЕННЯ ПСИХОСЕКСУАЛЬНИХ ОРІЄНТАЦІЙ ЗА
ВІКОМ ОБ'ЄКТА
Педофілія (від грецького "педес" - дитина, "філія" - потяг) - статевий потяг до дітей - зустрічається як серед гетеросексуальних, так і серед гомосексуальних чоловіків. Педофелієй зветься потяг тільки до допубертатних дітей, молодше 10-11 років. Але інколи педофілами звуть також індивідів, яких приваблюють підлітки, що знаходять у процесі дозрівання (11-14 р.)
Потяг до 14-16-річних підліткам зветься ефебофілієй (від грецького "ефеб" - підліток) та психіатричним діагнозом не являється, хоча в більшості країн (і в Україні теж), сексуальні відносини дорослих з особами цього віку законодавчо заборонені.
Педофілія може бути як постійною, коли людину сексуально збуджують тільки нестатевозрілі або у стадії дозрівання діти, так и тимчасовою, замісною, коли преважним партнером є дорослий, але при неможливості або утрудненні сексуального контакту суб'єкт переходить на дітей та підлітків.
Геронтофілія - статевий потяг до особистостей літнього і старечого віку.
Геронтофіли вибирають партнерів якщо не з числа літніх особистостей, то з числа людей, значно старше себе. Вони або не випробують сексуального задоволення в контактах з однолітками, або воно буває менш яскравим. Якщо геронтофілія виникає на основі садистичних тенденцій, то сексуальна активність пов'язується зі згвалтуваннями і катуваннями людей похилого віку, що вимагає судово-психіатричної експертизи. Звичайно геронтофілія виявляється при обстеженні з приводу потягу і незадоволеності в шлюбі як жінок, так і чоловіків. [2]
2.3.1.3 ПОРУШЕННЯ ПСИХОСЕКСУАЛЬНИХ ОРІЄНТАЦІЙ ЗА СПОСОБОМ РЕАЛІЗАЦІЇ СЕКСУАЛЬНИХ ДІЙ
Мазохізм (по імені австрійського письменника, що вперше описав це відхилення від норми (Захер - Мазох); синоніми - альгоманія, альгофілія, пассивізм) - сатеве перекручення, при якому для досягнення статевого збудження і задоволення необхідно випробувати фізичний біль чи моральне приниження, заподіяні партнером. Це агресія, звернена із зовнішнього світу на себе. У жінок це не стільки невроз, скільки гіпертрофія традиційної моделі фемінінності, як втілення пасивності та залежності. У чоловіків, згідно психоаналізу, це свого роду реактивне утворення: бажання уразити, причинити біль матері, в свою чергу, стає потребою бути покараним жінкою взагалі. У гомосексуальному варіанті ціль доповнюється ще двома ланками: власна мати в уяві стає чоловіком, і виникає потреба в покаранні іншим чоловіком. Більшість фахівців вважає, що чисто фізичний біль не є самоціллю спілкування мазохіста з партнером, а їм рухає скоріше бажання підкорятися чужій волі, відчути на собі визначену владу партнера. При мазохізмі ступінь сексуальної залежності від партнера є максимально вираженою. Ця залежність може виявлятися в тім, що людина йде на будь-які поступки, щоб тільки не втратити сексуального партнера, що доставляє тим більше сексуальної насолоди, чим більше домінує, тобто принижує мазохіста.
Проте мазохіст отримує насолоду не від фізичного болю, а від самоприниження і приниження з боку партнера. Але у визначених ситуаціях він прагне інтенсифікувати біль, щоб після цього випробувати насолоду від її відсутності. [2]
Садизм (по імені французького письменника маркіза де Сада (de Sade); синоніми - статеве насильництво, еротичний тиранизм, активна алголагнія), сексуальна девіація, при якій статеве задоволення досягається в процесі заподіяння партнеру фізичного болю чи психічних страждань.
"Садизм полягає в тім, що сексуальна насолода виникає в ситуації, пов'язаній з домінуванням і беззаперечним підпорядкуванням собі партнера, оволодінням їм і підпорядкуванням його в такій мірі, що йому можна навіть заподіювати біль і приниження". [4,с.265] Панування над людиною, як особлива форма зв'язку з нею, створює садисту почуття задоволення, причому форми панування нерідко бувають як у соціальному, так і в індивідуальному плані вигідними для того, хто підкоряється. Слід зазначити, що прояви садизму можуть мати місце й у жінок, часто сягаючі насолоди від споглядання приниження партнера, що втрачає почуття власної гідності. [2]
Садомазохізм (садизм+мазохізм) - сексуальна девіація у виді сполучення садизму і мазохізму. "Визначені садомазохистичні елементи присутні в сексуальних проявах багатьох людей, зміцнюючи нерідко подружній союз, коли один з партнерів одержує при цьому хоч якусь компенсацію в прагненні, що пригнічується суспільством, до влади, а інший одержує насолоду від власної покірності і повної довіри, беззахисності фізичної і психічної". [4,с.266] Садизм і мазохізм являють собою девіації, що доповнюють один одного. Вони є вираженням біполярності людини. Обидві ці схильності можуть виявлятися в різному ступені у тої ж самої людини в залежності від періоду життя, зовнішніх обставин і особливостей особистості партнера, з яким девіант складається в партнерському союзі. В обох цих тенденціях, виражених у різній мірі в різних людей, найбільш важливуроль грає прагнення до взаємного співіснування, обумовлене утрудненням чи неможливістю існування одного без іншого. У цьому змісті садистські і мазохістські схильності не тільки не виключають партнерства, але і сприяють зміцненню взаємного зв'язку у випадку вдалого підбору партнерської пари, в якій в одного партнера переважають садистські схильності, а в іншого -мазохистські. [2]
Частина ІІІ. Емпіричне дослідження
Тема: "Залежність впливу внутрішнього ідеального образу чоловіка на сексуальні відносини жінки і рівень задоволення ними від рівня домагань особистості"
3.1. ПРЕДМЕТ ТА ГІПОТЕЗА ДОСЛІДЖЕННЯ
Предмет дослідження: вплив внутрішнього ідеального образу чоловіка на сексуальні відносини жінки і рівень задоволення ними.
Об'єкт дослідження: сексуальність людини.
Гіпотеза: вплив внутрішнього ідеального образу чоловіка на сексуальні відносини жінки і рівень задоволення ними залежить від рівня домагань особистості.
Мета: довести що вплив внутрішнього ідеального образу чоловіка на сексуальні відносини жінки і рівень задоволення ними залежить від рівня домагань особистості.
В якості основних піддослідних була вибрана група з 5 дівчат: вік - 18 років, освіта - повна середня.
3.2. МЕТОДИКА ДОСЛІДЖЕННЯ
Для перевірки гіпотези дослідження ми використовуємо такі методики:
- Анкетування - для отримання більш детальних відомостей про сексуальні відносини досліджуваної з партнером. (додаток 1)
- Тест "Рівень домагань" - для встановлення рівня

 
 

Цікаве

Загрузка...