WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПсихологія → Вплив рівня домагань на рівень задоволеності відносинами з протилежним статтю - Курсова робота

Вплив рівня домагань на рівень задоволеності відносинами з протилежним статтю - Курсова робота

заважають йому налагоджувати тісні міжособистісні контакти.
До терпимої норми варто віднести такі сексуальні дії і таке поводження, оцінка яких може бути різної з погляду норми чи патології і залежить від особистісного, ситуаційного і партнерського контексту. Сюди відносяться такі форми поводження, що обмежують можливості гармонічного підбору сексуального партнера і встановлення з ним тісних зв'язків. Однак ці обмеження не мають абсолютно патологічного характеру, оскільки відповідний сексуальний вибір може забезпечити гармонійне статеве життя в партнерської пари.
Ми вважаємо, що всі наведені вище критерії сексуальної норми взаємно доповнюють один одного, однак не виділяють границі повної сексуальної норми, що, крім основної потреби в розрядці сексуальної напруги, містить у собі задоволення потреби в позасексуальних контактах з коханою людиною.
Таким чином, сексуальні відносини тим більш наближаються до норми, чим сильніше вони зміцнюють зв'язок партнерів. Усе це свідчить про відносність поняття сексуальної норми і про необхідність розглядати її з урахуванням функціонування партнерської пари, причому не тільки в сексуальній сфері.
2.3. СЕКСУАЛЬНА ПАТОЛОГІЯ.
Порушення психосексуальних орієнтацій являють собою перекручування спрямованості статевого потягу і форм його реалізації, що відомі за назвою статеві перекручення (сексуальні перверсії, парафілії). Їх можна вважати істинними тільки тоді, коли перекручений статевий потяг витісняє і заміщує нормальне статеве життя.
Сексуальні девіації торкаються вибірково спрямованості лібідо. Для них характерна незвичність вибору. Але незвичність - поняття досить умовне. Соціологічний термін "девіація" має більш вузький зміст, визначає поведінку, яка порушує будь-які соціальні або культурні норми, викликаючи насторожене або вороже відношення до оточуючих. Ще сильніший цей негативний оціночний зміст в понятті "статеве перекручення", яке припускає, що така поведінка не тільки незвична, але й хвороблива, що порушує не тільки соціальні норми, але й закони природи. Нарешті, психологічно ненормально не тільки те, що дивно (погляд з боку), але й те, що спричиняє самій людині незручності та робить його неповноцінним.
Існує ряд теорій виникнення перверсій: генетична, ендокринна, нейроендокринна, конвенціональна (умовно рефлекторна), психоаналітична й ін. Кожна з них пояснює перекручування спрямованості статевого потягу порушеннями визначеного етапу психосексуального розвитку. Розподіл парафілій на уроджені і придбані чисто умовне, оскільки психосексуальні орієнтації формуються в процесі постнатального онтогенезу і визначаються тісними взаємовідносинами соціально-психологічних факторів і патологічно зміненого ґрунту, що нерідко деформується в пренатальному періоді.
Для розуміння даних девіацій ми пропонуємо хоча б дуже стисло ознайомитися з видами порушень психосексуального розвитку.
2.3.1. ВИДИ ПОРУШЕНЬ ПСИХОСЕКСУАЛЬНОГО РОЗВИТКУ
Транссексуалізм - порушення статевої самосвідомості (аутоідентифікация,) виявляються різними варіантами транссексуалізму - стійке усвідомлення своєї відносності до протилежної статі, незважаючи на правильне (відповідно генетичній статі) формування гонад, урогенитального тракту і вторинних статевих ознак.[10]
Транссексуальні особистості удягаються відповідно до психічного відчуття своєї статевої приналежності, що не відповідає соматичній статі, і виявляють прагнення до зміни структури свого тіла.
Трансвестизм - порушення стереотипу статеворольової поведінки - (от лат. "транс" - через та "вести-ре" одягатись) отримання сексуальної насолоди та задоволення від перевдягання в одяг протилежної статі. Зустрічається майже завжди тільки у чоловіків. На відміну від транссексуалів, які відхиляють свою громадянську стать, трансвестити звичайно не мають на рахунок цього вагань та не хочуть змінювати свою статеву ідентичність. Саме одяг протилежної статі дає максимум сексуального задоволення, в останній час вони вдягаються та поводять себе згідно своєї статі.
Гомосексуалізм - порушення психосексуальної орієнтації за статтю об'єкта (от греч. Hom?s - такий самий), гомоеротизм, сексуальна інверсія, гомофілія, еквісексуалізм - сексуальний потяг до осіб власної статі; жіночий гомосексуалізм має назву "лесбіянство" (від острова Лесбос). Однозначного пояснення гомосексуалізму, як і інших сексуальних орієнтацій, немає. В даний час більшість вчених схильні до думки, що гомосексуалізм - це специфічний стиль життя. Він виключений з списку психічних захворювань, оскільки ні по жодному психологічному тесту гомосексуальні індивіди не відрізняються від гетеросексуальних. [2]
2.3.1.1. ПОРУШЕННЯ ПСИХОСЕКСУАЛЬНИХ ОРІЄНТАЦІЙ ЗА ОБ'ЄКТОМ (ЩО ЗАМІЩУЄ НОРМАЛЬНИЙ ОБ'ЄКТ)
Фетишизм (ідолизм, сексуальний символізм) - стан, коли статеве збудження викликає будь-який визначений предмет (предмети туалету чи визначені частини тіла), "зведення в культ фетиша, що символізує сексуального партнера і статевий потяг до нього, що супроводжується сексуальним збудженням". [5, с.424]
Фетишизм зустрічається майже винятково в чоловіків.
Парафілієй це стає тільки в тому випадку, якщо символ перетворюється у фетиш, тобто наділяється самостійним існування та захоплює владу над суб'єктом.
Фетишизація частин тіла, якщо вона не заміщає нормального статевого життя, являє собою парафілічні елементи.
Набагато рідше спостерігається ретифизм (фетишизм взуття), пігмаліонізм (монументофілія) - потяг до статуй.
Нарциссизм (аутоеротизм, аутомоносексуалізм, аутофілія, аутоєрастія) - спрямованість статевого потягу на самого себе, потяг до милування власним тілом (культ свого тіла), що супроводжується статевим збудженням.
"Стан, при якому людина відноситься до власного тіла, як до сексуального об'єкта, тобто милується ним, пестить його до тих пір поки не отримує від цього повної насолоди." [9, с. 99]
Ексгібіціонізм - потреба чоловіка (частіше за все) демонструвати своїгеніталії людям, які цього не очікують, як правило, жінкам. Це типовий невротичний симптом, за яким стоїть невпевненість у собі, страх перед жінкою; своєрідна форма компенсаторної поведінки та символічної агресії. Дуже важливий момент для ексгібіціоніста - переляк жінки. [2]
Вуайеризм (від франц. "вуар"- смотреть), міксоскопія, візіонизм, скопофілія (від греч. "скопейн" - дивитись) - потяг до підглядання за статевим актом чи оголеними представниками обраної статі. До скопофілії варто віднести захоплення порнографічними зображеннями, фільмами і т.д.
Підглядання звичайно супроводжується страхом бути захопленим раптово, це ще більше підсилює статеве збудження і сприяє одержанню яскравого оргазму. [2]
У сексологічних довідниках описується ще декілька десятків різних парафілій, але вони зустрічаються більш рідко, тому ми обмежимося лише визначеннями деяких з них: акротомофілія - потяг до партнера з ампутованою кінцівкою, аутонекрофілія - уявлення себе трупом; аутопедофілія - уявлення себе дитиною та потреба, щоб з ним поводились, як з немовлятою; копрофілія - збудження запахом та смаком кала; копрофагия - поїдання калу; еротична піроманія - потреба щось підпалювати; еротолалія - потреба промовляти непристойності; фроттаж - потреба тертися

 
 

Цікаве

Загрузка...