WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПсихологія → Проблеми шлюбу - Реферат

Проблеми шлюбу - Реферат


Реферат з психології
Проблеми шлюбу
Правильний початок
Дозрівання
Подружнє життя - це не доля, яка випадає людині, а завдання, яке людина береться виконати. Воно буде таким, яким ми його створимо. Поль Турньє порівнює подружжя з будівлею, в якій кожний день - це нова цеглина.
Отже, правильне приготування до подружнього життя - не підсумок здобутих теоретичних чи практичних знань, а праця над своїм "я". За цю працю ми беремося тому, щоб навчитися по-справжньому любити іншу людину. Така праця над собою власне і є приготуванням до подружнього життя. Щоб це здійснити, людина мусить стати зовсім іншою бо подружжя - це таємнича єдність, в якій дві різних істоти цілковито віддаються одна одній.
Приготування до подружнього життя зводиться до поглиблення усвідомлення, хто така людина і що таке подружжя. Повністю свідомий цього той, хто розуміє, що "подружжя це не підсумок сліпих сил природи, а установка Творця для здійснення його плану любові в світі".
У найширшому, отже, значенні - приготування до подружнього життя зводиться до правильного дозрівання і виховання молодої людини. У цьому розумінні приготування дитини до майбутнього подружжя починається з моменту, коли чоловік і дружина прийняли нове для себе рішення - стати батьками. Ця хвилина і це рішення не тільки народжує людину до життя, але визначає також напрям її розвитку.
ДОШЛЮБНІ ЗВ'ЯЗКИ
Кожна людина в юності мріє зустріти коханого чи кохану, створити сім'ю, мати дітей. Але, на жаль, ці мрії| не завжди збуваються. Й часто причиною є "помилка молодості". Застерегти від помилок в інтимних стосунках| практично неможливо, проте мати уявлення про найти-і повіші з них просто необхідно. І
Однією з найпоширеніших причин дошлюбних зв'язків сьогодні вважають акселерацію. Швидке статева дозрівання організму, позірна дорослість призводять до раннього початку статевого життя. Високий темп життя спонукає багатьох поспішати жити, якомога раніше все спробувати, все встигнути, не відстати від інших, похвалитися своєю причетністю до дорослого життя. Поспіхом можна не розібратися, прийняти захопленість за кохання. Іноді ж дається взнаки невміння відрізнити статевий потяг від глибокого почуття. А буває й так, що старші свідомо йдуть на обман, розігруючи пристрасні почуття,
Часто трапляється, що дівчата вимушені вступити в дошлюбний зв'язок, щоб, як їм здається, не втратити прихильності коханого. Хтось, можливо; скаже, що у цьому немає нічого осудливого, тим паче небезпечного. Але чи так це?
Спробуємо розібратися у наслідках дошлюбних зв'язків. Медики стверджують, що раннє статеве життя дуже часто призводить до різних відхилень у стані здоров'я. Ранній початок статевого життя, коли у юнака та дівчини ще не сформувалися повністю провідні процеси у корі головного мозку - процеси збудження й гальмування, є переважною причиною сексуальних розладів і неврозів у подальшому. Психологи вважають, що ранні статеві зв'язки шкідливі для психіки, призводять до перенапруження нервової системи. Невміння користуватися протизаплідними засобами може ускладнити життя ранньою вагітністю. А випадковість зустрічей - привести до різних захворювань, у тому числі й до СНЩу. Сексопатологи застерігають, що отримати повне сексуальне задоволення при ранній статевій близькості не можна. Передчасне статеве життя спустошливо впливає на здоров'я та емоційно-психічну сферу молоді. Воно збіднює повноту сексуальних емоцій, особливо у жінок, часто роблячи їх назавжди фригідними (холодними), ставить під сумнів міцність майбутнього шлюбу, робить легкими подружні зради у майбутньому.
Повне дозрівання організму настає пізніше статевої зрілості. Тому з додатковою діяльністю у вигляді статевого спілкування організм, що росте, не справляється. іВідтворювальна функція, яка є підвалиною статевого життя, не властива юності. Адже у цей період організм ще сам потребує підтримки, оскільки повністю не сформувався, й зародок дитини може виявитися неповноцінним. У дівчат до вісімнадцяти років вагітність перебігає складніше. Внаслідок психологічїшх травм діти народжуються слабкими, із заниженою вагою. Штучне переривання вагітності (аборт) небезпечне наступним безпліддям, різними хворобами.
Небажана вагітність приховує в собі багато наступних |змін у всьому способі життя, у ставленні до оточуючих, до себе. Погодившися створити сім'ю "за обставинами", не завжди можна зуміти зробити її щасливою. Причин на те багато. Найчастіше це причини економічні й побу-| тові, а іноді й моральні. Якщо поруч є близькі люди, І вони підтримають, допоможуть, хоча й ціною, можливо власного здоров'я й добробуту.
Ще гірше становище юної матері, яка народила дитину без батька. Багато негативних емоцій виплескуватиметься на дитину. Дуже часто молода мати несправедливість долі, сама цього не бажаючи, переносить на своє дитя. У дорослих самостійних жінок, які виховують дітей самі, цього не відбудеться. Вони свідомо й виважено роблять цей крок. Вік дає їм терпіння й мудрість, а час готує їх до радості материнства.
На жаль, продовжують існувати державні дитячі будинки, де у дітей немає батьків: вони від них відмовилися. Це, мабуть, найжахливіший наслідок дошлюбних зв'язків.
Спустошення, позбавлення почуття справжнього кохання, невіра у щирість почуттів, пошук легкого життя -це теж наслідки ранніх статевих стосунків.
Здавна у більшості народів на дошлюбні статеві контакти існували заборони. Їх проповідували і видатні педагоги, в тому числі В. О. Сухомлинський. Варте уваги його звернення до юнака: "Будь стриманий у своїх поривах. Знай, що фізична близькість коханих морально виправдовується лише особливою близькістю, духовною готовністю разом пройти життя, народити і виховувати дітей, ділити труднощі. Знай, що дівчину, духовно багату, розумну, чесну, глибоко принижує, обурює те, що до одруження юнак прагне до фізичної близькості. Найщас-ливіші дні юності - це та чиста, ідеальна любов, з якою духовно багатим людям довго не хочеться розлучатися".
для цього треба чимало спілкуватися. Проте останніми часом різко скоротився період дошлюбного залицяння. ^ це, природно, не може не позначитися негативно на правильності вибору й міцності шлюбу.
Саме в сім'ї людина вступає у найближчі - родинні (мит батьками та дітьми, братами та сестрами) або шлюбні (між чоловіком та жінкою) -людські стосунки. Проте в сім'ї існує й ціла гама інших людських стосунків: господарських, психологічних, правових, моральних тощо. Тому сім'ю інколи називають мікросоціумом (тобто малим суспільством), підкреслюючи тим самим нерозривну єдність між сім'єю та суспільством. Розуміння цього зв'язку відображене й у відомому вислові "Міцна сім'я-міцна держава". Цей зв'язок простежується також і в тому, що ті зміни, які відбуваються в суспільстві, так чи так призводять і до змін самої сім'ї, її форми, структури, кількості Її членів, стосунків між НИМИ.
шлюб визначається взаємовідносини міжчоловіком та жінкою, Д якою встановлюються їхні права та обов'язки стосовної один одного та стосовно їхніх дітей. І
Проте, виокремлюючи найзагальніші ознаки шлюбу та сім'ї, ці визначення не розкривають, по-перше, того значення, яке мають шлюб і сім'я в житті людини, а по-друге -всієї тієї різноманітності конкретних форм, в яких вони існували й існують сьогодні. ПП Сім'я має надзвичайно важливе й навіть незамінне І значення для людини в першу чергу тому, що в ній вона живе в оточенні "найближчих" людей, які можуть і зрозуміти, і вибачити, і підтримати, допомогти "стати на ноги" й знайти свій шлях у житті. Ніхто не може замінити дитині її рідну матір чи батька, їхньої безмежної! любові, теплоти й добра. Тому не випадково з давніх-давен вважалася обов'язковою найбільша шана до цих;
людей, яка знайшла своє відображення і в релігійних заповідях, і з народних піснях, і в поетичних творах. І так само не випадково одним^ з найбільших нещасть завжди вважалося сирітство. Й сьогодні вчені стверджують, що тільки в сім'ї може вирости здорова, добра, розумна,щаслива людина, діти ж, позбавлені сімейного тепла й любові, так чи так страждають від цього впродовж усього свого подальшого життя. Звичайно, що й тут можуть бути певні винятки.
Але не тільки для дітей, а й для дорослих шлюб і сім'я| мають надзвичайно важливе значення. З ними пов'язанії і всі прояви любові, і святість та щастя материнства абсц батьківства, і можливість недаремно

 
 

Цікаве

Загрузка...