WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПсихологія → Сім’я у сучасному суспільстві - Реферат

Сім’я у сучасному суспільстві - Реферат

доходів чоловіка, він матеріально незалежний від жінки. З'являється можливість мати "зайві гроші", якими можна розпоряджатися на власний розсуд, вони можуть бути використані для розваг (без дружини).
Ще фактор - виросли діти. Вони тепер об'єктивніше оцінюють положення в сім'ї і нерідко за принципом справедливості стають на бік батька. Крім цього, ставши дорослими, діти домагаються незалежності від матері.
Ріст формального службового статусу чоловіка часто супроводжується і зміною статусу неформального. Тому скарги жінки не спрацьовують. Цінність чоловіка як спеціаліста стає для начальства важливішою від його сімейного статусу.
Що ж стосується службової кар'єри, то її ймовірність для чоловіка взагалі зменшується, бо різко зростає конкуренція при переході з всякої високої сходинки на ще вищу. Нарешті, чоловік може взагалі знехтувати ймовірністю здійснення кар'єри за рахунок незалежності від жінки. Психотехніка спілкування у чоловіків, які просуваються по службі, відшліфовується і стає не гіршою, ніж у жінок, а може бути кращою. Таким чином, імовірність "стресу розриву" для чоловіків зменшується, а для жінок зростає. До того ж, у чоловіків зростає можливість заміни,адже на нього орієнтовані і ровесниці (у віці від 40 до 45 років вільних жінок вже в 10 раз більше, ніж вільних чоловіків) і молоді жінки. У представниць прекрасної половини вона різко зменшуються.
Втративши ті важелі керівництва, які були у неї в перші 10 років, жінка стає більш покладистою. Але частіше жінки не міняють авторитарного стилю керівництва. Спрацьовує інерція. Тепер у конфліктах чоловік стримується рідше. В ньому говорять минулі образи. Він іде в чоловічі компанії, де є, як правило, одинокі жінки.
І ось, скориставшись конфліктністю жінки або ж, не дивлячись на теперішню її покору, пам'ятаючи минулі образи, чоловік вирішує розлучитись. Іноді його до цього підштовхує жінка, яка претендує на роль нової дружини. Так чи інакше, в більш старшому віці переважають розлучення з ініціативи чоловіків.
Чоловіки після розлучення, як правило, одружуються з молодими і їх становище ще більш ускладнюється. Якщо ж залишаються самі, покращують своє фінансове становище, а далі їх чекає самотність.
Таким чином, проаналізувавши етапи формування стосунків між чоловіком і дружиною, ми можемо сформулювати 10 основних правил, які повинні забезпечити гармонійне сімейне життя:
Правило 1
Домашні і службові навантаження потрібно ділити навпіл, якщо чоловік на високостресовій роботі, то жінка повинна взяти більшу частину домашнього господарства на себе.
Правило 2
Жінка повинна менше користуватись важелями влади. Ні в якому разі не повинна викликати до себе інтерес і любов за допомогою ревнощів. Краще, якщо вона буде демонструвати і зберігати реальну вірність не тільки не соромлячись, але й гордячись нею. Якщо вона все повідомляє про себе в перші 10 років спільного життя, він зробить те ж в наступні 10 років.
Правило З
Якщо в перші 10 років подружнього життя жінка прагнутиме якнайменше використовувати важелі влади, то в наступні 10 років чоловік керуватиметься не образами, а совістю.
Правило 4
Не чіпляйтесь, ні в якому випадку не чіпляйтесь. Серед усіх пекельних засобів винайдених дияволом для знищення кохання - ревнощі і причепливість найсмертельніші. Вони діють безвідмовно.
Правило 5
Не набридайте одне одному. Старайтесь, щоб у вашого партнера не було почуття зв'язаності.
Правило 6
Не критикуйте! Не намагайтесь переінакшити свого партнера. Будьте взаємоввічливими. Більшість чоловіків шукають не керівників, а привабливу особу, готову лестити чоловічій гордості, щоб він міг відчувати свою зверхність. Сааді "Ніжними словами і добротою можна на волосині слона вести."
Правило 7
Виявляйте увагу партнерові.
Правило 8
Службові турботи лишіть на порозі дому. Проте виявляйте інтерес до службових справ чоловіка. Пам'ятайте, що людина завжди шукає підтримки.
Правило 9
Подружжя рідко буває щасливим випадково. Це будова, яку розумно й свідомо планують. Пам'ятайте, що ваш зовнішній вигляд має велике значення.
Правило 10
Сексуальність - це лише один із компонентів подружнього життя, але якщо статевий потяг не задовільняється, ніщо інше не може принести повного успіху.
У сім'ї починається наше життя, вона вводить нас у світ, дає перші навички, допомагає пережити всі радості і труднощі. У сім'ї ми одержуємо тепло, опору і підтримку, необхідні кожному. Тільки благополучна сім'я може створити ту неповторну атмосферу близькості, спільності і взаємної турботи, без якої неможливий моральний розвиток людини. Від сім'ї залежить забезпечення безупинної зміни поколінь і відтворення самого населення. Від добробуту сім'ї, психологічного клімату залежить, якими виростуть у ній діти.
Сімейне життя - це школа, у якій чоловік і дружина вчаться піклуватися один про одного і про дітей, виховувати їх. У сімейному житті неминучі зречення від своїх егоїстичних бажань. Це, до речі, не збіднює людини, а збагачує - добротою, справедливістю, ніжністю тощо. Тільки поруч з дівчиною, а потім жінкою молода людина перетворюється в чоловіка, а чоловік стає особистістю. "Щастя чоловіка - в руках розумної жінки" (Конфуцій).
Холостяки такої життєвої школи не проходять, тому більшість із них стають примхливими диваками, спілкування з якими може виявитися вкрай важким. Звертає на себе увагу і їхнє нераціональне харчування, неохайний одяг. Найважливішим є те, що холостяцький спосіб життя для здорової дорослої людини взагалі ненормальний.
Опорою шлюбу вважають сексуальну любов, глибокий потяг до представника протилежної статі. Але і не варто дивуватися тому, що вкрай рідко це почуття в початковому вигляді продовжується все життя. З роками почуття змінюються. І вже зміст життя складають праця, обов'язки, відповідальність, турботи, труднощі і, зрозуміло, радощі. У той же час гармонійна сім'я не виникає сама по собі, для її утворення необхідна взаємна повага в інтересах здоров'я, особливо психічного, як батьків, так і дітей. Проте варто пам'ятати, що велика частина конфліктів у сім'ї виникає тому, що чоловік і дружина не знають психічних особливостей один одного, які пояснюються біологічними, а також соціальними причинами. Але розходження ці нормальні і не-варто ставитися до них як до відхилень від норми.

 
 

Цікаве

Загрузка...