WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПсихологія → Сім’я у сучасному суспільстві - Реферат

Сім’я у сучасному суспільстві - Реферат

збиратись.
в) справжня ж зрада - попередниця повного розриву і розлучення, удар по самооцінці чоловіка.
Вона також є важелем влади, але вже надзвичайно гострим для обох. Тобто, цей важіль є небезпечним і для того, хто ним користується.
Проте чоловіки все одно переживають зраду важче, вони більш ревниві, їх ревнощі переважно глибинні, у жінок - навіяні. Якщо в сім'ї є дитина, то "стрес розриву" з дружиною підсилюється стресом розлучення ще й з нею. Адже, у випадку розлучення дитина майже автоматично залишається з матір'ю, а вона може налаштувати її проти батька. Длясамозаспокоєння жінка використовує таку "формулу": якщо чоловік пішов, то він поганий, якщо я пішла, то саме тому, що він поганий.
Розуміючи це все, чоловік стає більш покладистим. Адже якщо втрату жінки можна якось замінити, то втрату дитини -ні. Це важливий фактор і тому дуже важливий важіль у руках жінки. Крім цього, чоловік розуміє, що йому доведеться платити аліменти на дитину (яку часто виховують в дусі неприязні до нього), позбутися більшої частини нажитих матеріальних цінностей, житла. А коли мужчина захоче взяти те, що належить йому, він може багато втратити в очах суспільства. Як бачимо, причин для того, щоб бути покладистим, у чоловіка достатньо.
До чоловіка, який апелює до суспільної думки, ставлення досить іронічне, а жіноча апеляція сприймається як звичайне явище.
Скарги жінок роблять чоловіків більш вразливими і нівелюють їх прагнення до лідерства хоча б на роботі. Адже лідер в очах суспільства повинен бути високоморальним: скарги, таким чином, можуть завадити його просуванню на службі.
У молодого чоловіка практично немає важелів влади. Звичайно, далеко не всі потенціальні можливості жінки у використанні важелів подружньої влади втілюють у життя максимально. І все-таки дуже часто ці важелі використовуються. Жінка, наприклад, категорично висловлює свою точку зору, часто дає чоловікові негативну оцінку в розмові з ним і в присутності інших людей звинувачує, висміює, знаходить невдячність у відповідь на благодійність, практикує недовір'я і загадковість замість довіри і т.д. Тільки дуже культурні, гуманні і володарки великої самодисципліни жінки не використовують важелів подружньої влади.
Але, якщо жінка використовує важелі влади на всю потужність, у відповідь чоловіки, здатні до нервової поведінки, постійно конфліктують, демонстративно зраджують жінкам, починають пити і, в результаті, розлучаються. Чоловіки з високим почуттям відповідальності, любові до дітей, які серйозно ставляться до сім'ї, найчастіше ведуть себе стримано, практикують тактику холодної напруженості.
Чоловік опиняється в складному драматичному становищі. Так, сучасного молодого чоловіка не задовольняє некваліфікована домашня праця і мілка опіка, контроль жінки. Він намагається уникнути цього. Пояснює собі і близьким, що його завдання - бути лідером. Готовий іти на заробітки або навіть активно пропонує їх. Він уникає контакту з сім'єю, замінюючи його своїми справами. В його розпорядженні - хобі, телевізор, спорт. Окремо стоїть автолюбительство: багато чоловіків хочуть мати машину, щоб відчувалась їх вага в сім'ї. Бо це ж ніби частина домашнього господарства, в якій жінка і діти не компетентні.
Розвивається, так звана, внутрішня еміграція. Поступово вона переходить в еміграцію зовнішню. Чоловік прагне в чоловічу компанію, де замість приниження його чекає повага. Все частіше він приходить додому пізно. Виникають позашлюбні статеві зв'язки, які супроводжуються вживанням алкоголю. Інколи чоловік не приходить додому, але при цьому він придумує якісь неймовірні причини, стараючись уникати відкритих конфліктів і також не бажаючи розлучатись.
Після пологів жінка надто багато часу змушена проводити вдома і в глибині душі розцінює це як несправедливість: бо ж життя чоловіка різноманітніше.
Частина жінок у цьому періоді розчарована реальними й уявними недоліками чоловіка, незважаючи на важелі примусу, прагне до розлучення. В 68 розлученнях із 100 в перші 10 років подружнього життя ініціаторами виступають молоді жінки.
Разом з цим, у 25-27 років вершина привабливості у жінки вже позаду, хоча за інерцією вона продовжує себе поводити так, як і в період найвищого розквіту. Вступити в новий шлюб їй вже значно складніше. За статистикою розлучені жінки утворюють новий шлюб у 3 рази рідше, ніж розлучені чоловіки. Найбільш юних це, між іншим, не стосується.
Таким чином, мріючи про ідеальний шлюб, жінка часто руйнує шлюб реальний.
Ось така доля лідера, який не думає про майбутнє. Його чекають лише розчарування. Ймовірність вступу в новий шлюб для жінки у віці від 25 років з чоловіком, старшим на декілька років, дуже мала. Більшість таких чоловіків у шлюбі або ще не розлучені. Розлучені ж більше не вступають у шлюб або ж одружуються на молодших. Не знаючи цього, жінки довго шу-кають потрібний їм віковий варіант, пізніше або зовсім не виходять заміж, або виходять за чоловіків значно старших, або, навпаки, молодших за себе (яких ровесниці не вважають нареченими).
Таким чином, у першому десятиріччі (плюс-мінус 3 роки) чоловіки більш активно борються за збереження сім'ї. Потім відбувається зміна ролей.
У наступні десять років (плюс-мінус 3 роки) значна частина цих важелів переходить до чоловіка. Соціальний статус, дохід, що в сумі має більше значення для жінки при оцінці чоловіків, зростає швидше в останніх. Причому все це може оцінити не тільки дружина, але і можливі її суперниці.
До того часу зовнішня привабливість жінки знижується, а чоловіка - збільшується. Потрібно враховувати також той факт, що привабливість жінки для чоловіка має більше значення, ніж привабливість чоловіка для жінки. Жінка, не маючи часу і бажання стежити за своєю зовнішністю вдома, часто виглядає в присутності чоловіка гірше, ніж перед співробітниками на роботі, що, звичайно, не може його не дратувати. В першому десятиріччі дія цього фактора компенсується молодістю. Але з часом сексуальна тяга до жінки в чоловіка притуплюється, для чоловіка більше значення щодо жінки має новизна. У жінок це виражено менше. Сексуальність жінок з віком підвищується (при зниженні зовнішньої сексуальної привабливості), сексу-альність у чоловіків зменшується. Тому відсутність близькості чоловіком переноситься легше, а жінкою - важче. Тепер відмова від близькості - у владі чоловіка. Додайте сюди зростання

 
 

Цікаве

Загрузка...