WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПсихологія → Види і функції спілкування - Реферат

Види і функції спілкування - Реферат

збереження інформації);
- стандарти і норми діяльності (наприклад, стандарти якісного обслуговування клієнтів, нормативи обслуговування);
- системи, щодіють в організації (наприклад, система мотивації, система інформування, система атестації, файлинг-система).
Регламент проведення першої зустрічі:
1. Позначити мети зустрічі і передбачуваний час зустрічі.
2. Повідомити необхідну інформацію з посиланням на документи.
3. Запропонувати співробітнику задати цікавлячі його питання.
4. Уточнити розуміння співробітником основних моментів за допомогою питань типу "розповісти, як ви зрозуміли, у чому складаються основні задачі вашої посади?" чи "як ви вважаєте, що наша компанія цінує в співробітниках?".
5. Домовитися про наступну зустрічі і дати завдання співробітнику по вивченню необхідних документів.
ПРИКЛАД. У компанію був прийнятий директор по маркетингу. З ним зустрівся менеджер по персоналі: показав посадову інструкцію, розповів про основні правила компанії. Потім пройшла зустріч з генеральним директором, він розповів про компанію, її досягненнях. Новому співробітнику була поставлена задача - розробити маркетингову стратегію компанії і план маркетингу. Співробітник почав працювати. Два тижні в нього пішло на знайомство із ситуацією й аналіз. Після чого ще два тижні він займався розробкою стратегії маркетингу. У своїй роботі він виходив з висновків, що зробив після знайомства з компанією. Після надання документа генеральному директору той виявився вкрай незадоволений. Новий співробітник усі сделал не так і фактично місяць проробив без результату. Причина полягала в тому, що буквально напередодні прийому директора по маркетингу в раді директорів обговорювалася стратегія розвитку підприємства і необхідності репозиционирования бренда, але генеральний директор забув сповістити про це новому співробітнику, у результаті той орієнтувався на застарілу інформацію. Якби зустрічі з генеральним директором носили характер системи, то подібного казусу не случилося б, новий співробітник зумів би з'ясувати потрібну інформацію значно раніш.
При наступних зустрічах бесіда починається з перевірки виконання завдання співробітника, далі випливають відповіді на питання й обговорення незрозумілих моментів, закінчується зустріч домовленостями про майбутні кроки.
За підсумками першої зустрічі співробітник готує свій план адаптації і потім обговорює його з керівником. Потім на кожній зустрічі перевіряються якість і ступінь виконання плану адаптації.
Типові помилки і "підвідні камені"
Часто керівники дуже мало часу приділяють спілкуванню з новим співробітником. Вони вважають, що всю інформацію повинний був дати менеджер по персоналі. Співробітник служби персоналу дійсно повинний провести первинний інструктаж: розповісти про компанію, її політику, досягненнях, умовах і режимі праці, пропускному режимі й інших загальних питаннях. Однак уся наступна робота з адаптації проходить уже на робочому місці людини. У співробітника питання з'являються поступово, у міру виникнення потреби в якійсь інформації, і важливо забезпечити йому можливість цю інформацію одержати й усі зрозуміти правильно. Якщо співробітнику не приділяється досить уваги, він буде працювати так, як порахує потрібним, і чим довше він залишається "без догляду", тим складніше потім буде виправити його поводження.
Інструктаж при дорученні нового завдання
Інструктаж при дорученні нового завдання проводиться для того, щоб пояснити співробітнику:
- мети завдання;
- важливість його виконання і вплив на загальні цілі компанії (чи підрозділу), тобто місце і роль даної роботи серед інших справ;
- необхідні терміни виконання завдання, а також перевірити, наскільки правильно співробітник зрозумів завдання і чи досить він мотивований на його виконання.
Такого роду зустрічі проводяться зі співробітниками в міру необхідності, однак при дорученні нових задач, при додаванні в обов'язку співробітника нових функцій проведення таких зустрічей є обов'язковим. Якщо ж задача стандартна, можна обмежитися письмовим чи завданням короткою розмовою.
У залежності від складності і новизни завдання, а також підготовленості до нього співробітника інструктаж з нового завдання може зайняти від 15 до 45 хвилин. Подальші зустрічі при підготовці до них обох сторін можуть займати від 5 до 20 хвилин. У стандартних ситуаціях (задачах) -- це може бути письмовий звіт, переписування по е-mail, телефонна розмова.
Підготовка
При підготовці до цієї зустрічі керівнику необхідно чи прописати в крайньому випадку продумати:
- мети і задачі завдання, бажаний результат;
- контрольні крапки (на що варто звернути особливу увагу при виконанні, що стане індикатором чи успішності неуспішності виконання завдання на ранніх етапах);
- терміни в цілому і проміжні;
- розподіл відповідальності і повноважень;
- вибір виконавців, що відповідають по кваліфікації рівню складності завдання і діловим і особистісним якостям;
- значимість завдання для компанії, відділу і самого співробітника.
Регламент проведення
Перша зустріч.
1. Спочатку необхідно зацікавити, замотивувати співробітника майбутнім завданням. Показати значимість його виконання для розвитку компанії і самого співробітника.
2. Опишіть завдання ясно, з урахуванням рівня знань і досвіду співробітника. Дайте чітке формулювання задачі. Визначите конкретні, вимірні цілі.
3. Стимулюйте співробітника на висловлення ідей, яким образом можна вирішити завдання. Якщо необхідно, дайте співробітнику інформацію, що може допомогти йому вирішити завдання. Якщо спосіб виконання задачі має для вас значення, то поясните співробітнику, як необхідно вирішити задачу.
4. Визначите, хто несе загальну відповідальність, хто буде відповідати за подзадачи, хто якою відповідальністю і повноваженнями наділений. Або, якщо співробітник є керівником більш низького рівня і йому доручається управлінська задача, запропонуєте йому висловити міркування з приводу делегування повноважень і розподілу подзадач, обговорите з ним можливі варіанти.
5. Установите чіткі терміни виконання завдання. Важливо, щоб терміни були одночасно і реалістичними, і твердими. Також необхідно врахувати завантаженість співробітника і ймовірні затримки, непередбачені обставини. Заручитеся згодою співробітника з тим, що поставлені терміни розумні.
6. Перевірте розуміння завдання в співробітника. Резюмуйте домовленості, проговорите ще раз основні установки.
7. Дайте співробітнику можливість задати питання по виконанню завдання, ресурсам, можливій допомозі і підтримці з боку інших співробітників і керівника.
8. Домовитеся про форму, час і терміни надання плану виконання завдання і подальших первинних кроків.
За підсумками першої зустрічі співробітник повинний підготувати і представити керівнику свій план виконання

 
 

Цікаве

Загрузка...