WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПсихологія → Психологія тероризму (Пошукова робота) - Реферат

Психологія тероризму (Пошукова робота) - Реферат

тероризму, і він може мати множину проявів. Це уподібнює його вірусам: відомо величезна безліч вірусів, і вони можуть послужити причиною появи як бородавок, так і СНІДу. Віруси до того ж схильні до мутацій, і тут також багато в чому виправдується аналогія з терористами. Для того щоб дати визначення тероризму, необхідно сформувати уявлення про терористичні організації і зрозуміти, чим вони відрізняються від інших подібних структур. Рухаючись у цьому напрямку, потрібно розмежувати різні види тероризму: економічний тероризм, пов'язаний із конкурентною боротьбою корпорацій; тероризм уряду проти частини свого народу (наприклад, у нацистської Німеччині, СРСР, ПАР); тероризм народу проти свого уряду (Африканський Національний Конгрес у ПАР, Ірландська Республіканська Армія); етнічний тероризм, що одержав поширення, приміром, у Боснії; тероризм однієї держави проти іншої. Останній вид тероризму складе предмет подальшого розгляду. Його специфіка в тому, що ціла країна за допомогою терористичної війни з більш сильною державою намагається домогтися своїх політичних цілей. Фронт національного звільнення в Алжирі і єврейських терористах у Палестині були борцями за свободу своєї батьківщини. Сьогоднішні терористи - це навчені воєнізовані групи, що мають військові бази й одержують підтримку від націй і урядів.
Свого ворога потрібно знати. На Ближньому Сході найбільша терористична погроза виходить сьогодні від релігійних фанатиків, відомих як мусульмани-шиїти. Багато років світ був свідком боротьби арабів проти сіоністської держави в Палестині, і з арабським тероризмом постійно зштовхувалися євреї, що приїхали сюди для створення Ізраїлю. Зараз араби остаточно об'єдналися, створивши державну підтримку, що одержує, терористичну систему, що діє в ім'я Джихада - Священної Війни. Їхня ціль - створення нової ісламської держави, що об'єднує всіх мусульман. Релігія є головним чинником консолідації арабського світу. І хоча в мусульманстві, як і в християнстві, існує чимало різноманітних течій, найбільше значним і серйозним із них є об'єднання мусульманшиїтів, що улаштувалися в Іраку, Лівії, Сирії, Пакистані, Єгипті і Саудівській Аравії. Шиїти більше інших мусульман прагнуть до Священної Війни і багато зробили для її проголошення.
Крім ісламу важливим чинником консолідації арабських країн виступає "загальний ворог", що з'явився в 1948 році, коли Англія і США через ООН допомогли державотворенню Ізраїл.. З цього моменту араби робили усе, щоб витиснути євреїв із їхньої території. Великобританія і Франція історично сприймалися в цьому регіоні як колонізатори і віддавна привертали увагу терористів. Оскільки США активно підтримували національний суверенітет Ізраїлю, арабські держави включили і їх у список своїх головних ворогів.
Звичайними методами боротися з більш потужними у військовому відношенні Сполученими Штатами, Англією і Францією арабські держави не могли. Історія повторюється. У свій час американці теж прибігали до тактики партизанської боротьби і, поступаючись більш сильної Англії, виграли Війну за незалежність. Пізніше американська армія сама зіткнулася з такого роду опором у джунглях В'єтнаму і виявилася безсила. Незважаючи на ряд здобутих військових перемог, американцям прийшлося піти з В'єтнаму, причому партизанська війна стала, можливо, однієї з найважливіших причин, що змусили генерала Дугласа Макартура заявити, що США ніколи більше не будуть брати участь у військових діях у Південносхідній Азії. Зараз США стоять віч-на-віч із новим ворогом і новою тактикою військових операцій - тероризмом. Можливо, невміння справитися з міжнародним тероризмом призведе Америку до другому В'єтнаму ( Bodansky, 1993).
Через актуальність подібного роду проблем потрібно чітко визначити, хто є ворогом, з'ясувати, які його плани й організація, що необхідно почати на випадок можливого конфлікту.
У 1948 році утворення Ізраїлю і поразка арабів, що пішла незабаром, у шестиденній війні призвели до того, що терористами стали вже євреї, що боролися не з англійцями, а араби, що виступили проти Ізраїлю і його держав, що підтримували. Хоча в тодішніх терористів була чітка ціль, вони не були ще спеціально підготовлені і добре навчені. Для того щоб сформувалася справжня терористична організація необхідні три умови:
1. Доступ до грошей, зброї і вибуховим речовинам;
2. Військові знання і можливість навчання своїх членів;
3. Надійні захистки, що припускає наявність держав, що підтримують терористів поза своєю територією і використовують їх у своїх політичних і військових цілях.
У 1972 році на конференції в Лівані оформилося ліве крило міжнародного тероризму. На конференції, у якій взяли участь члени багатьох терористичних організацій Європи і Третього світу, а також представники радянських і арабських спецслужб, головував Джордж Хаббаш. Він очолював ліве крило Народного Фронту Звільнення Палестини - однієї з найбільше нещадних організацій нашого часу. Він проповідував ідею, що убивство одного єврея в мирній обстановці більш ефективно, чим ліквідація сотні солдат у ході бою - це залучить більше уваги. Цілі Хаббаша збігалися з цілями ісламських фундаменталістів, поданих у міжнародному тероризмі рухом Хезб Аллах, хоча воно і належало до протилежного полюса політичного спектра.
Пізніше в 1982 році на Міжнародній конференції Світового Центру опору імперіалізму, сіонізму, расизму, реакції і фашизму було покладено початок сучасній системі державно підтримуваного тероризму.
Посилення впливу радикальних шиїтських організацій почалося в Лівані в 1982 році, коли ізраїльська армія майже цілком знищила Організацію звільнення Палестини, що була до цього головною силою в системі міжнародного тероризму. У той час було потрібно знайти новий стимул, спроможний об'єднати мусульман Ближнього Сходу. І він був знайдений. Ісламський Джихад - це словосполучення коротко і точно характеризує ідеї і цілі більшості арабських збройних формувань, що згуртувалися під стягом Священної Війни. Ця сила одержала значну фінансову, технічну і фахову підтримку, спроможність серйозно впливати на світову політику. Незабаром після ізраїльського вторгнення в Ліван арабські формування об'єдналися навколо Ірану і Сирії для досягнення своїх міжнародних цілей. Фінансова підтримка, можливість проводити навчання, надійні бази послужили заставою успіхів терористів. За декілька років до розгрому арабів у Лівані, незабаром після Іранської революції, релігійний лідер ліванських шиїтів Шейх Фадлаллах відвідав Тегеран. Тут його переконали сформувати з 500 своїх послідовників фундаменталістську терористичну організацію, що надалі одержала назву Хезб Аллах. З цього часу Хезб Аллах стає наріжним каменем системи міжнародного тероризму. Ця підтримувана Іраном організація використовує новітні методи розвідки і постачається багатьма арабськими країнами, щоборються проти Заходу. Крім Хезб Аллах існує і безліч інших більш дрібних організацій із різноманітними назвами, і усі вони об'єднані одною ціллю - знищення Ізраїлю і

 
 

Цікаве

Загрузка...