WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПсихологія → Особа і професія - Реферат

Особа і професія - Реферат

Це - суб'єктивність - вихідний пункт учинків - ліцеїста.
3. Характерні риси військовослужбовця виявляються у тому, що він має володіти здатністю до протистояння в життєвих ситуаціях, боротьби протиріч, має володіти духом ініціативи, запобігання, стійкості, мужності тощо. Для спрямування цієї сили необхідні здоровий глузд, розум, стійкі моральні принципи. Вчинки, які здійснює особа при службі, є результатом вияву його характеру, в той же час характер формується й розвивається в моральному, цілеспрямованому діянні відносно явищ світу та власного "Я".
Коли особі треба задуматись про смисл життя, то необхідно розглянути питання про самопізнання, завдяки якому здійснюються пошук і віднаходження людиною смислу власного буття. Самопізнання зумовлює здатність свідомості до самоусвідомлення. Мається на увазі рефлектуючи здатність - здатність відображення себе в іншому та іншого в собі, тобто взаємно обернена здатність ре флектування.
Особа, яка хоче і стала військовим визначила сою долю. У межах своєї "виняткової долі" кожна людина є незамінною. У кожної людини - своя власна доля. І кожен перебуває наодинці зі своєю долею - "один у всьому Всесвіті". При цьому свою долю людина повинна, з одного боку, формувати, а з іншого - гідно приймати її, терпіти, відкриваючи для себе різні, сторони страждання, долаючи його руйнівний смисл і відкриваючи творчий, синтезуючий, такий, що спонукує до нових перспектив буття.
Іноді людина хапається за поверхові риси, якіабсолютизує, а потім поринає у беззмістовні вчинки та виправдовує їх, навіть усвідомлюючи, що вони абсурдні. Чим більше людина осягає, тим більше вона усвідомлює неосяжність того, що відбувається, і втрачає мужність охопити єдиною ідеєю все це багатоманіття негативно-абсурдних сторінок життя.
5.Предмет сучасної психології я об'єкт наукової само рефлексії. Розглянуті аспекти військовослужбовця дають можливість грунтовніше підійти до визначення предмету сучасної психології. Як можна було пересвідчитися, предмет психології як вченні про душу і як наука змінювалась протягом історії. Ці зміни відбувалися залежно від того й у зв'язку з тим, які нові горизонти суб'єктивного, ідеального, психічного вдавалося розгледіти і якими новими знаннями про внутрішній світ людини оволодіти.
Предмет психології не статичний, він змінюється не тільки шляхом розширення своїх меж, а й діалектично, переходячи у свою протилежність, через заперечення актуалізуючись у новій якості форм і змістів.
Які ж критерії визначення предмета психології існують сьогодні? Щоб відповісти на це питання, насамперед варто розглянуту і в рахувати ті суперечності, які нині є найактуальнішими для психічної науки військового, визначають її розвиток, віддзеркалюючи певним чином реали життєдіяльності людини в умовах сучасного суспільства.
Психологія у своєму історичному русі також неодноразово була вимушена самовизначитися. Відстоювати свою самостійність і чистоту свого предмета у двобої з філософією, соціологією, біологією, генетикою і навіть мистецтвом.
Границі психології постійно порушуються і в результаті активності самих психологів, які прагнуть утвердитися в нових сферах соціальної практики. Рано чи пізно доходять до розуміння того, що їх подальший прогрес залежить від урахування "Людського фактора", суб'єктивних аспектів діяльності, значення законів психічної активності.
Тому, що зберегти статус самостійної науки і не "розчинитися" в інших напрямах наукової діяльності, психологія мусить постійно повертатися до рефлексії власного об'єкта і предмета, пере відзначати їх відповідно до нової історичної ситуації і логіки власного розвитку. Слід врахувати те, що у світовій психології, як в науці, існують різні, нерідко координально протилежні погляди на предмет психології, залежно від світоглядних переконань, наукових традицій. Тому по-різному розв'язується проблема предмета психологічної науки.
Ось, наприклад, як відстоює чистоту свого предмета феноменологічна психологія. За ствердженням самих феноменологів, предметом їхньої науки є, "чиста психіка". Не бажаючи нав'язувати іншим свою позицію. Е.Гусерль, втім, зазначає, що чисто психологічне дослідження певною мірою все ж повинне бути можливим і повинне відігравати деяку роль у будь-якій емпіричній психології, яка прагне до строгої науковості.
Правила етикету дуже важливі для ліцеїстів. Вихована людина поводиться відповідно до правил етикету.
Етикет нерозривно пов'язаний з моральними вимогами суспільства і відповідно до того, як у ході загального розвитку людства змінюються моральні вимоги, етикет набуває тих чи інших рис. Зрозуміло, що після повалення старого ладу деякі правила етикету зберігаються протягом значного часу. Так у кожну історичну епоху люди в своїх взаєминах прагнули говорити правду, допомагати іншим, виконувати обіцянки, не красти. Завжди люди цінили такі моральні якості, балогородство й засуджували жорстокість, брехливість.
"...особа характеризується не лише тим, що вона робить, а й тим, як вона це робить",
(Ф.Енгельс).
Тому, цей предмет "Основи військової психології і етики" є актуальним і для підготовки молодих офіцерів, ліцеїстів, курсантів для успішного навчання у військових навчальних закладах, у вихованні військовослужбовців Збройних Сил України.
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
1. Основи психології (В.А. Роменця. О.В. Криичука)
2. Психологія (Кружецький В.А.)
3. Психологічний словник (В.І. Войтка)

 
 

Цікаве

Загрузка...