WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПсихологія → Психологічні причини вживання неповнолітніми алкоголю та наркотиків - Реферат

Психологічні причини вживання неповнолітніми алкоголю та наркотиків - Реферат

сигарету. Поступово треба скорочувати кількість сигарет, які ви викурюєте за день. Ближче до того часу, коли ви зовсім припините паління, намагайтеся обійтися без сигарет добу, дві, три і т. д.
По-друге, треба твердо намітити день, коли ви кинете палити одразу й назавжди. Для цього за тиждень навчіться методів ауто-генного тренування для зміцнення самовладання. Тоді ви зможете пережити стресові ситуації без сигарети.
Не паліть під час сніданку. Починаючи з другого дня, не паліть перед обідом, а з третього - і перед вечерею. Збільшуйте інтервали меж палінням. Не робіть глибоких затяжок і збільшіть перерви між ними. Не докурюйте сигарету на 2/3.
Якщо вам пропонують знайомі запалити, відмовляйтеся. Коли куплятимете нову пачку сигарет, докоряйте собі, що знову купили отруту для свого організму. Пригадайте усі шкідливі наслідки, які викликає тютюновий дим. І щоразу запитуйте себе: для чого я палю?
Щодня зменшуйте кількість викурюваних сигарет. Першого дня - на одну сигарету, другого-на дві, третього - на три, четвертого дня - на чотири-п'ять, шостого дня викурюйте не більше 1-2 сигарет, а краще зовсім відмовтеся від паління. Якщо це вдасться, успіх надасть вам нових сил для відмови від паління.
Не паліть, коли ви п'єте кофе, чай або дивитесь телевізор. Одночасно упродовж цього тижня і після відмови від паління щоденно увечері перед сном і вранці, одразу після того, як ви прокинулись, лежачи в ліжку, промовляйте подумки або вголос наступні формули самонавіювання, запропоновані психотерапевтом:
ПАЛІННЯ-ОТРУТА...
ПАЛІННЯ ДЛЯ МЕНЕ ШКІДЛИВО...
Я ПЕВЕН, ЩО КИНУ ПАЛИТИ...
ВИГЛЯД ЛЮДИНИ, ШО ПАЛИТЬ, ЗАПАХ ТЮТЮНУ МЕНІ НЕПРИЄМНИЙ...
Я ВИРОБЛЯЮ ВІДРАЗУ ДО ТЮТЮНУ...
Я ТВЕРДО ВИРІШИВ КИНУТИ ПАЛИТИ...
СВОБОДА ВІД СИГАРЕТ ЗРОБИТЬ МЕНЕ СИЛЬНИМ, ЗДОРОВИМ.
Після тижня підготовчого тренування треба прибрати з дому все, що нагадує про курево: сигарети, сірники, запальничку, попільничку. Всім оголосіть, що від сьогодні ви кинули палити, і від цього дня більше не паліть. Коли вам захочеться палити, випийте 1-2 склянки соку чи води, глибоко вди-хайте свіже повітря біля відчиненого вікна, виконайте кілька фізичних вправ.
Твердо й послідовно проводьте в життя прийняте рішення.
Сам факт відмови від паління зміцнює волю й надає впевненості й віри в перемогу.
УРОКИ ТВЕРЕЗОСТІ.
АЛКОГОЛЬ: ЧОМУ ЦЕ НЕБЕЗПЕЧНО?
Я хочу почати з того, що означає слово "алкоголь". Це слово арабського походження і означає воно "аль-коголь" - одурманення, запаморочення.
Запам'ятайте, що:
- вживання алкоголю абсолютно недопустиме для дітей і підлітків;
- для 12-13 річних дітей 250 грам горілки є смертельною дозою;
- що швидше починається вживання алкоголю, то швидше розвивається хвороблива пристрасть до нього;
- якщо регулярне вживання алкоголю починається в 13-15 років, то така пристрасть виникає уже через рік, якщо в 15-17 років - то через 2-3 роки, якщо в 22-25 років, то через5-7 років.
Я думаю, що над цими даними варто задуматись, щоб не було пізно.
Алкоголь не тільки шкодить здоров'ю, але й погано діє на психіку людини та її розумову діяльність.
Руйнується інтелект, втрачається активність, ініціатива, праця не приносить радості, наступає постійна втома.
Таким чином, алкоголь приводить до психічного виродження особистості.
Але пам'ятайте, що алкоголізм -це хвороба, якої можна і уникнути. Згадаймо хоча б слова письменника Джека Лондона:
"Хмільне завжди протягує нам руку, коли ми стаємо слабкими, коли ми стомлені, і вказує надзвичайно легкий вихід із скрутного становища.
Але обіцянки ці брехливі: обмануте душевне піднесення, фізична сила, яку воно обіцяє, примарна: під впливом хмільного ми втрачаємо істинну уяву про цінність речей".
Отже, якщо ви дбаєте про здоров'я, якщо здоров'я для вас найвища цінність, запам'ятайте - ніколи не доторкайтеся до чарки.
Та все ж, чому підлітки вашого віку вживають спритні напої? Давайте спробуємо дати відповідь.
- Що позитивного вони у цьому вбачають?
- Випивши, ти можеш сказати і зробити те, що в тверезому стані ніколи не відважишся.
2. Відчуття дорослості.
Діти помічають, що дорослі, як правило відзначають свята із спиртними напоями, а не з газованою водою. А ви, як вам здається, уже також абсолютно дорослі люди.
3.Втеча від проблем.
Випивши, можна на деякий час забути про всі турботи і проблеми (домашні, шкільні і т.п.).
- Які мінуси вживання спиртних напоїв?
1. Втрата контролю.
Можна так розкріпачитися, що завтра буде стидно глянути в очі тим, з ким напередодні ви спілкувалися.
2. Конфлікт з батьками.
Адже їм найкраще знати і те, які ви дорослі, і як останнім часом важко з вами вжитися, і багато чого іншого.
3.Збільшення проблем.
Наступного дня після пиятики можна виявити, що невідомо куди поділась досить значна сума грошей. Крім того, вам дошкулятиме погане самопочуття, а старі проблеми все одно треба вирішувати.
4.Загроза алкоголізму.
В кінці кінців, розвивається залежність від алкоголю і тоді це вже хвороба, від якої важко позбавитись .
До речі, таке страшне явище, як наркоманія, починається переважно саме із вживання алкогольних напоїв. Для того, щоб переконати вас у цьому, я хочу навести приклад із життя одного молодого наркомана, недавнього учня. Ось як він сам визначив "сходинки свого падіння":
Перша сходинка - вживання алкоголю, причому лише "благородних вин".
Друга сходинка - вживання кріплених вин і водки.
Третя сходинка - вживання алкоголю разом з курінням маріхуани (наркотика).
Четверта сходинка - вживання алкоголю, куріння маріхуани, ковтання стимуляторів.
П'ята сходинка - алкоголь, маріхуана, стимулятори, ін'єкції внутрівенно сильнодіючих наркотиків.
Картина страшна, чи не правда?
Тому корисно для вас буде вже тепер усвідомити, що людина часто безсила перед алкоголем, втрачає контроль над своїми вчинками, коли зловживає ним.
До речі, в сучасних цивілізованих країнах вживати алкогольні напої зовсім не престижно, не модно. Престижно вести, тверезий спосіб життя, бути фізично і психічно здоровим.
Ось лише один приклад, про який недавно писала періодична преса. У 8-и мільйонній європейській країні Австрії нараховується всього 330 алкоголіків. Громадяни Австрії до стану алкоголізму доходять украй рідко.
Зверніть увагу!
До цього часу побутує думка, що однією з ознак чоловічої сили є вміння пити спиртне. Але так кажуть лише ті, хто полюбляє оковиту.
Навпаки, якщо ти відмовляєшся, знаходиш у собі сили протистояти чарці - ти справжній чоловік, козак і лицар.
Слухаючи сьогодні медика, вчителя історії, психолога у декого з вас на обличчі появиться недовірлива посмішка. Ви впевнені у своєму майбутньому, вам здається, що доля алкоголіків або тютюнового наркомана вам не загрожує, і, якщо побажаєте, то самі будете в змозі кинути це заняття.
На жаль, це далеко не так. Статистика стверджує, що у нашій країні кожен восьмий-десятий дорослий чоловік стає алкоголіком.
Вдивіться один одному в обличчя. Кого вибере доля? Кого з вас ми побачимо через 10-20 років з пропитим синяво-червоним обличчям, помутнілим поглядом, у брудному одязі, що тремтячими руками жадібно розкупорює пляшку.
Як не згадати тут слова американського письменника Д.Лондона, який писав: "Алкоголізм мертвою хваткою тримає людство з часу сивої давнини і збирає данину, пожираючи молодість, підриваючи силу, подавлюючи енергію, губить кращий цвіт роду людського".
Мабуть, у нас немає жодної сім'ї, яку так чи інакше не турбувала б проблема алкоголізму та паління. Напевно, і хтось із вас тихенько зітхне, згадавши п'яного батька чи брата, сімейні сварки, що спричинювались горілкою.
В одній книжці є такі слова:
"Дім -це одне з великих слів... Дім - це тепло, близька любима тобою людина, яка зустрічає тебе біля дверей, простягає тобі руки. В домі тебе чекають. Тут твоя любов, сюди приходять твої друзі.
Дім - велике слово. В ньому ж є душа. Щаслива людина, в якої є свій добрий дім. А якщо душа пішла? Дім помирає. Він також смертний, дім. І до болі гірко бачити такі доми. Тут близька колись людина стає чужою, замість привітних рук назустріч протягуються кулаки, замість добрих слів - погрози. Таким стає всякий дім, в який приходить зло, біда, нещастя".
Давайте ж зробимо так, щоб цього не було. Бо тільки тверезі люди, твереза нація може бути сильною, мудрою, мати свій дім.

 
 

Цікаве

Загрузка...