WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПсихологія → Тест Роршаха - Реферат

Тест Роршаха - Реферат


Реферат на тему:
Тест Роршаха
Історія створення тесту.
Тест Роршаха методика - психодіагностики особистості" - яка розроблена швецьку психологію і психіатри Германом Роршахам (1884-1922р.) для вивчення неусвідомлених схильностей і потягів методики. Цей тест являє собою серію емоційних кольорових плям інтерпретації яких людиною дозволяє судити про ті мотивації цей тест відноситься до проективних методики структурування.
Основна праця Роршаха "Психодіагностика" яка опублікована в 1 дома є однією з найвідоміших працю з сфері проективних методик. Дисертація Роршаха висвітлювала механізми галюцинацій. Він припускає, що в наших чорнильних плямах адресовані зорові уяві розгальмовують і відновлюють фантазії так з'явився тест на основі гармонійних плям.
Своє дослідження він проводив на різних групах психічних людей. Він формував на основі психічних спостережень узагальнення відповідей, які відповідали хворим з тим чи іншим діагнозом. Методи визначали показники потім обробились з допомогою додаткового тестування розумово відсталих і нормальних людей Бужожн., вчених та ін. осіб з відомими психологічними характеристиками.
Новизна цієї методики помічала в наступному відповідь дослідж. давав самостійно, а не вибирав із запропонованих. Це дозволяло уникнути зовнішньої детермінованості відповідей. Вони формувалися тільки особл. сприйняття і минулим досвідом особистості.
В такий спосіб Роршах встановлював зв'язок між стимулами матеріалом і також особистостями. Якщо до Роршаха при тлумаченні чорнильних плям дослідники опирались на змістовий аспект відповідей, то він концентрував свою вагу на тому як дослідник сприймає матеріал на які характеристики плям він акцентує свою увагу (форма, образи, кольори, відтінки). Аналізуючи одержані відповіді здорових і хворих людей визначав рівень інтелекту і діагностував психолог.захворюв.мизофренію, епітенцію, манідепресивність.
Для цього важливим були 2 типи сприйняття: руховий і кольоровий. Він розробив базові типи аналізу і інтепритації відповідей.
На сьогоднішній день його тест є джерелом з якого виникають ідеї для створення і вдосконалення інших проективних тестів.
Опис і застосування тесту
В листі Роршаха застосовують 10 стандартних таблиць з чорнобілими і кольоровими семетричними аморфними зображеннями. 5 плям виконані не тільки в сіро чорних тонах 2 таблиці мають додаткові плями яскраво червоного кольору рештоа 3 це поєднання кольорів пастельних відтінків.
Остановка при проведенні експерименту має бути спокійною і довірливою досліджуваному, має кочуватись не вимушено вільно, психолог має зрозуміти його психічний і фізичний стан і переконатись у готовності людини до роботи. Ніяких попереджень ні відомостей про мету експерименту не повідомити.
Треба повідомити досліджуваних що він може давати будь які відповіді і все те що він сказав не буде оцінюватись як правильне чине правильне. Він уточнюючих питань досліджуваного треба ухильнутися.
Експеримент складається з декількох етапів:
1. Процедура проведення - експериментатор сідає так щоб бачити таблицю разом з досліджуваними. З 1 по 10 таблиці він переконує таблиці зображень в низ і задає питання: Що вам це нагадує? На що це подібне? Після цього людина одержує повну самостійність. Можна найближче розгляд. в різних площинах, але не підказувати що там зображено.
Після нього як людина висловила свою думку, йому задають додаткові питання?
А що ще? Що ще можете додати? Всі одержані відповіді заноситься в протоком де відпоч. окремим поведінку дослідж., а також часові показники.
2. Опитування - метою цього стану є уточнення відповіді, відповідно того, як людина приймала до тієї чи іншої думки де по яких деталях фіксується ті увага чому вибирала саме такий образ. Відповідно питання при яких треба уникати прямих або навідних слів, звучать приблизно так! Поча звучать приблизно де знаходиться? Чому звучить, приблизно де знаходиться Чому ви подумали саме про це? Як у нас з'явилась таке враження? Подальші питання будуть залежати від відповідей досілдж.при цьому треба вважати, щоб не змушувати цієї відповіді тобто не здеформувати перцептивний образ.
3.Визначення меж чутливості - даний етап можна вважати додатковим він є необхідним в міру того як прийме на скільки бути продуктивними попередні етапи дослідження.
На цьому етапі на людину починають чеснути і задають все конкретніше питання, приваблюють увагу до тих чи інших елементів лишати або підказують можливі інтерпретації. Це робиться для того щоб чітко виявити дитячі моменти, які були зачеплені або уникались десь раніше, а також те чи може людина бачити окремі деталі і чи здатна сприймати за цими деталями цілісний одраз: людські контури або рух, колір і світло тінь, а також інший популярний образ. Експериментатор прагне ніби прощупувати розуміти межі сприйняття досліджень у 8 визначити його славні сторони і в межах цього втілювати на дослідження. Коли людина дає цілісні відповіді її просить звернути увагу на деталі. Сказати на що це схоже, підказати що в цьому багато інших людей)
Інтерпретація результату дослідження
Є декілька систем для підрахунку інтерпретації показників тесту Роршаха. До числа найбільш загальних категорій можна віднести локалізацію, детермінанти зміст, оригінальність, популярність, рівень форми.
З метою формалізації відповідний по названих категоріях з наступною їх інтерпретацією, використ. шефрування відповідей. Відповідь - висловлювання, які саме досліджуваних визначає в якості відповідей і які продукуються спонтанно зауваження та коментарі відповідати не вважаються.
Локалізація відповіді - вказує на частину плям з якого досліджуваний асоціює свою

 
 

Цікаве

Загрузка...