WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПсихологія → Видатні психологи: Фромм Еріх та Юнг Карл Густав - Реферат

Видатні психологи: Фромм Еріх та Юнг Карл Густав - Реферат


Реферат на тему:
Видатні психологи: Фромм Еріх та Юнг Карл Густав
ФРОММ ЕРІХ (1900-1980)
Еріх Фромм народився в 1900 р. у Франкфурті (Німеччина).
Він вивчав психологію, соціологію та філософію, отримав ступінь доктора філософії в Гейдельберзькому університеті, де захистив у 1922 р. докторську дисертацію. Продовжив свою психоаналітичну освіту в Берлінському психоаналітичному інституті.
1934 р. - Фромм емігрував до Сполучених Штатів Америки, намагаю-чись уникнути нацистської загрози. Він почав приватну практику в Нью-Йорку.
Свою першу книгу "Втеча від волі" Фромм опублікував у 1941 р. У ній він показав особливе значення способів, якими суспільні сили й ідеології формують структуру характеру індивідуума. Цей напрям, який Фромм розвивав у багатьох наступних працях, приніс йому членство в Міжнародній психоаналітичній асоціації.
Переосмислення й творчий розвиток теорії Фрейда сприяло тому, що Фромм очолив один з впливових напрямів сучасної гуманітарної науки - неофрейдизм.
Фромм, проаналізувавши типи соціальних характерів, що формуються різними типами культур, показав роль гуманістичної й авторитарної етики в цьому формуванні та дійшов висновку, що людина може (а отже, і повинна) протиставити зовнішньому авторитету влади й анонімному авторитету суспільної думки свої розум та волю. Тобто порятунок від авторитарності Фромм бачив у самостійності й самовдосконаленні людини.
Ця думка, мабуть, є головною і для найвідомішої його книги "Мис-тецтво любові".
1945 р. Фромм став співробітником Інституту психіатрії Вільяма Алан-сона Уайта. Згодом він читав лекції в багатьох університетах США та обі-ймав посаду професора психіатрії в Національному університеті в Мехіко з 1949 p. до 1965 p. Разом зі своєю дружиною Фромм у 1976 p. переїхав до Швейцарії.
Еріх Фромм, спираючись на ідеї психоаналізу, прагнув вирішити ос-новні протиріччя людського існування - між егоїзмом і альтруїзмом, волею і буттям. А шляхи виходу з кризи цивілізації бачив у створенні "здорового суспільства", заснованого на принципах гуманістичної етики, серед яких любов, а також відновленні гармонії між індивідом і природою, особистістю й суспільством.
Еріх Фромм прожив довге, плідне й насичене життя. Він помер 1980 р. у віці 80 років.
ЮНГ КАРЛ ГУСТАВ (1875-1961)
Карл Густав Юнг народився 26 липня 1875 р. у швейцарському містечку Кесвіль.
Закінчивши Базельську гімназію, він у 1895 р. вступає до університету. Юнг бачив себе в майбутньому лікарем, прагнучи серйозно займатися хірургією. Але
через якийсь час він змінив своє рішення. Коли Юнг практикував у клініці й готувався до державного іспиту, до його рук випадково потрапив підручник з психіатрії, з якого він дізнався, що психіатрія - "наука про осо-бистість". Він одразу вирішив серйозно зайнятися цією наукою.
1900 р. Карл Юнг працює як асистент у клініці Бургхельцлі. За роки роботи в цій клініці Юнг багато досяг, зокрема покращив стан багатьох хворих. Він поставив собі за мету змінити структуру психіатрії, оскільки до нього психіатри ігнорували психологію душевнохворих. А з 1905 р. він читає курс психіатрії в Цюріху й у цей час обіймає посаду головного лікаря в університетській клініці. У цьому ж році він засновує лабораторію експериментальної психопатології при психіатричній лікарні, де разом зі своїми студентами вивчає психічні реакції.
Психологія стала для Юнга наукою наук - саме вона, на його думку, має дати сучасній людині цілісне уявлення, світогляд. Крім "філософії життя", його приваблював і модний на той час окультизм. Упродовж кількох років Юнг брав участь у спіритичних сеансах, ознайомився з літературою з астрології та інших "таємничих" наук.
1902 р. Карл Юнг закінчив роботу над докторською дисертацією "Про психологію і патологію так званих окультних феноменів". Ця робота дотепер зберегла наукове значення - Юнг дає в ній психологічний і психіатричний аналіз медіумічного трансу, зіставляє його з галюцинаціями. Він вважає, що в поетів, пророків, містиків, засновників різних релігійних рухів спостерігаються ті самі стани, які психіатр спостерігає у хворих.
З 1906 р. між Карлом Юнгом і Фрейдом починається жваве листування, що триває до 1913 р. У ці роки вони обмінюються досвідом, різними теоріями, роботами, серед яких Юнг посилає і свою роботу "Психологія Dementia praecox". Фрейд і Юнг виробили власні культурологічні концепції, які займають гідне місце в системі культурологічних знань.
1890 р. Юнг, працюючи в Цюріхській клініці, стає його відкритим по-слідовником і пропагандистом теорії. Не можна сказати, що стосунки між Фрейдом і Юнгом завжди були дружніми. Визнаючи авторитет Фрейда і навіть називаючи його своїм учителем, Юнг багато в чому з ним не по-годжувався, а в 1913 р. їхні стосунки припиняються.
Сам Юнг сприймав Фрейда як трагічну фігуру і водночас як велику. Юнг причиною розриву називає свою роботу "Метаморфози і символи лібідо". Там, де Фрейд бачив лише сексуальні мотиви і прагнення насилля, Юнг виявляв поєднання жіночого і чоловічого начал, особистих і ко-лективних факторів з багатовіковою історією (архетипи).
Об'єднати всі ці поняття в систему Юнгу допомогли його дослідження у сфері історії культури та релігії і, звичайно, його багата психотерапевтична практика.
У момент розриву з Фрейдом Юнгу виповнилося 38 років - середина життя, поворотний пункт в особистісному розвитку. Цей віковий етап сам Юнг згодом визначив як "кризу середини життя". Але саме цей критичний період збігся з генеруванням його основних ідей, що ввійшли в історію науки аналітична психологія.
Розквіт творчості Юнга припадає на період початку Першої та кінця Другої світової війни. Восени 1913р. його глибоко стривожили жахливі видіння кривавої Європи. У серпні наступного року

 
 

Цікаве

Загрузка...