WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПсихологія → Психодіагностика: історія розвитку, суть, етапи формування - Курсова робота

Психодіагностика: історія розвитку, суть, етапи формування - Курсова робота


Курсова робота
на тему:
Психодіагностика: історія розвитку, суть, етапи формування
ЗМІСТ
Вступ
Розділ І. Історія розвитку психодіагностики
Розділ 2. Суть психодіагностики як науки
Розділ 3. Етапи формування
3.1. Міфологічний етап
3.2. Філософський етап
3.3. Науковий етап
Висновок
Список використаної літератури
ВСТУП
Психологічна наука в нашій країні нині вступає в якісно новий етап свого розвитку. Разом з обов'язковим курсом "Психологія" на різних факультетах вищих навчальних закладів. Психодіагностика в системі практичної психологічної служби має свої принципові особливості. У деяких дослідженнях вітчизняних та закордонних психологів відзначається необхідність розрізнення психодіагностики науково-дослідної та науково-практичної Льюіс Медіоон Герман Роршаха Г.Мюррей, Девід Векслер. Науково-практична психодіагностика орієнтується на різні записи суспільної практики, на завдання формування всебічно і гармонійно розвинутої особистості. Після деяких нововведень Л.Термена і його колег щодо школи Біне, тести почали використовувати для визначення індивідуально-психологічних властивостей. Найбільші вимоги висувалися до діагностики інтелекту.
В останні десятиріччя відмічається гуманізація робіт з психодіагностики (як дослідницьких, так і практичних). Тепер головною метою психодіагностики стає забезпечення повноцінного психічного та особистісного розвитку, людини. Психодіагностика прагне розробляти такі методи, які б сприяли розвитку дітей, молоді, подоланню труднощів, які виникають. Головна мета психодіагностика - це створення умов для проведення змістовної діагностикорозвивальної робот. У діагностиці необхідно вміти виділити психологічну проблему, правильно поставити запитання. Одержати потрібну інформацію від учителів, батьків, учнів, проаналізувати цю інформацію і зробити висновок, що має не просто практичну спрямованість. Але й спрямованість на аналіз конкретного, одиничного випадку. Психодіагностика - це наука і практика психічного діагнозу. Широке застосування психодіагностика знаходить у сфері консультативної роботи та психотерапевтичної допомоги у вирішенні різних видів питань.
Дані психодіагностики можуть використовуватись для розробки прогностичних питань.
Психодіагностика зародилась в кінці 20 ст і виступає як наука психологічних розбіжностей та претендує на їх вимір, підійшла до початку нового часу закладеної в дискусіях та спорах вимірів інтелекту пройшовши за дуже короткий період часу шлях від Гальтоновських шкал розуму до тестів Біне. Історично склалося так, що х моментів появлення і до кінця 19 ст психодіагностика була орієнтована на вимір індивідуальних розбіжностей інтелекту. І це не випадково якщо згадати про те, які надії про розумі чоловіка покладено 19 ст. Попереду нові перемоги і невдачі дискусії і відкриття яким було ознаменований розподіл психодіагностики у 19 ст.
Розвиток психодіагностики в період з 1901 до кінця 1920 років.
Основними вченими були Льюніс Медісон - його підхід заключався в провірці валідності і надійності заданої школи. Ця шкала була стандартизована на 21000 дітях і 180 дорослих вона охоплювала діапазон від 3х річного віку і до рівня дорослого але не включала тестів для 11 літніх результат виражався як співвідношення розумового розвитку віковим і міг бути перетворений коефіцієнт інтелекта або Айкю /Q. На основі розподілу Айкю /Q Гермен запропонував слідуючу класифікаційну схему Айкю /Q від 90-109 показує на середні розумові здібності, /Q нище 70 можливе при розумово відсталих, /Q вище 140 засвідчує про геніальність.
Окремого нагадування заслуговує вийшовши в світ в 1921 році книга Швейцарського психіатра і психолога Германа Роршаха "Психодіагностика" у цій книзі автор пропонує новий тест. Він вмісти 10 таблиць з симетричними чорно-білими та кольоровими чорнильними плямами дивлячись на які потрібно було сказати, що це може бути, і на що це подібне.
Розвиток психодіагностики з 1930 по 1939 роки.
В середині 30 років в Гарвардському університеті ведуть дослідження Крістіана Морган і Г.Мюррей. В цих дослідженнях було в перше з'явлено про, що принцип проекції може використовуватись як основна побудова діагностичної процедури на весні 1935 році в виданні "Дослідження особистості обґрунтовується принцип психологічної проекції, а трохи пізніше з'являється 1 проективний тест тематичної аперцепції ТАП. Також до цього періоду можна віднести таких вчених як: Кін-Мак-Німар, Девід Векалер, Едвард Лі Торндайк, Луіс Леон Терстоун та інші. Розвиток психодіагностики в 1940 р. В цей період продовжувало збільшуватися кількість діагностичних методик. Уявлення діагностичних методик про кількість психологічних тестів 1940 році дає журнал психічних вимірів виданий Оскаром Буро сом відповідному випуску в якому, опубліковано огляди по 325 тестам і просто огляди перераховані 200 тестів. Звичайно далеко не всі із тих тестів користувалися популярністю серед психологів. Так як 1 світова, друга світова стимулювала розробку таких тестів таких як:
1. армійський загальний класифікаційний тест.
2. тест прогресивних матриць Равена.
В кінці 40 достатньо активно обговорюється питання про значення ситуаційних змінних відносно даних, які отримуються в наслідок проектівних технік. В 50 роках уже традиційно лідирують відомі методики псих діагностичних досліджень. До 1951 року нараховувалися 1219 публікувань присвяченню. Тестів Роршаха з них 493 використовувала школа Стефорт Біне, а Векслер Бельвю була відома 371 публікація. Досить багато досліджень було пов'язано з ТАП в 1955 р. появляється школа Векслера для виміру інтелекту дорослих. Структура якої була аналогічною. Векслер Бельв'ю. У 1958 р. був опублікований один з найбільших відомих тестів Р.Кеттелла.
Найбільш відомий вільний тест для вираження інтелекту. 50 роки ознаменовані розвитком нового типу особистісних тестів. До них можна віднести: школа проявів тривоги Дж. Тейлор, Моуделейський особистісний тест, каліфорнійський психологічний тест 60 роки 20 ст роки дискусії, протесту особливо конфліктні. Ці дискусії були в США. Випуск американського журналу в листопаді був присвячений атакам на психологічне тестування і заявами в його захист в 1966 році на рівні сенату США обговорювалося рішення про нову повну заборону тестів, але воно не було підтримане більшістю.
В 1967 році була представлена нова школа інтелекту дітей дошкільного віку. Через 2 роки було представлено школу розвитку немовлят. Бейлі яка була стердантизована 1262 дітях віком від 2 до 30 місяців. Трьома найбільше відомими були мінесостський перцептивно-діагностичний тест візуального розвитку Фростенга і Іллінайський тест психолінгвістичних здібностей.
На протязі 1970 років психологічне тестування продовжувало підлягати нападкам із сторони критиків які працювали як і в цій області так і поза нею. Основними напрямками критиків були ті, що і раніше. Тести обвинувачувалися в тому, що на їх основі багатьох людейминали в можливості освіти отримання в тому числі і професійної.
Не дивлячись на незатихаючу боротьбу з психологічними тестами їх кількість продовжувала збільшуватись. З особистісних тестів які появилися у 70 варто відзначити тест загального здоров'я.
Д.Галдберга 1972 рік і розроблений Т.Міллоном клінічний багатоосний

 
 

Цікаве

Загрузка...