WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПсихологія → Психологія важковиховуваних підлітків - Курсова робота

Психологія важковиховуваних підлітків - Курсова робота

забудькуватості.
Відношення до батьків та інших дорослих осіб
" Має схильність до того, аби бути близькопов'язаною із особами, які володіють якостями батька або матері.
" Батьки зазвичай приймають більшість рішень, які стосуються дитини, із віком все більше залучаючи дитини до прийняття рішень.
" Найбільш часті конфлікти через чвари братів або сестер та забудькуватість або неуважність до щоденної роботи по дому, до навчання у школі та безлад, особливо у дитячій спальні.
" Здатність батьків вислуховувати стають все більш важливими.
" Комунікаційні моделі батьки-дитина можуть змінюватися по мірі статевого дозрівання. Велика кількість підлітків зазначають, що (a) не можуть розмовляти із батьками про питання, які стосуються сексуальності, та (б) не отримують необхідної їм інформації на курсах статевого виховання у школі.
Відношення із однолітками
" Часто дружба із однолітками однієї статі, зазвичай на основі сусідства, спільних інтересів / хобі або інших спільностей, що сприймаються. Дівчата зазвичай мають меншу кількість друзів, ніж хлопчики, але їх дружба є більш емоційно близькою.
" Формування ексклюзивних "клубів" та зміна альянсів однолітків є звичними.
" Впливи засобів масової інформації та популярної культури все більше впливають на діяльність та стосунки однолітків дитини.
РАННІЙ ПІДЛІТКОВИЙ ВІК (від 11 до 14 років)
Фізичне зростання
" Широка варіація щодо початку статевої зрілості та різкості у швидкості зростання.
" Апетит збільшується під час різких збільшень швидкості зростання та помітно зменшується у періодах між ними.
" Збільшена потреба у сні.
" Очевидний сексуальний розвиток, зміни голосу та посилений запах тіла є звичними.
Когнітивна стадія
" Індивідуальна варіація між деякими дітьми, які все ще сконцентровані на логіці, та іншими дітьми, які здатні комбінувати логічне та абстрактне мислення.
" Деякі діти у ранньому підлітковому віці не можуть продумувати наперед наслідки своїх дій.
" Розвиток нових здібностей, таких як думати більше про можливості, думати більш абстрактно, думати більше про сам процес мислення, думати у багатьох вимірах, а також речі скоріше відносними, ніж абсолютними.
" Практикування нових можливостей мислення через гумор та дискусії із батьками та іншими особами. Використання гумору, сконцентрованого на сатирі, сарказмі та сексі (що часто викликає роздратування дорослих).
Моральний розвиток
" Продовження егоцентризму. Часто вважає себе невразливою до негативних подій.
" Збільшення здатності приймати перспективи інших до уваги із своєю власною перспективою.
" У додаток до занепокоєння стосовно отримання соціального схвалення, моральні особливості починають базуватися на повазі соціального порядку та домовленостей між людьми: мораль "закону і порядку".
" Починає брати під сумнів соціальні звички та піддавати переоцінці власні цінності та моральні / етичні принципи, що іноді призводить до конфліктів із батьками.
Самооцінка
" Уявлення про самого себе може отримувати виклики від змін тіла під час стадії статевої зрілості та соціальних порівнянь.
" Молодь починає довготривалий процес встановлення власної особистості окремо від родини.
" Із початком стадії статевої зрілості велика кількість дівчат зустрічаються із тиском для того, аби відповідати гендерним стереотипам, і можуть показувати меншу зацікавленість до математики та науки.
" Для великої кількості дівчат нормальне збільшення жиру на тілі із статевою зрілістю може негативно впливати на образ тіла та самооцінку. Як хлопчики, так і дівчата можуть бути занепокоєні щодо своїх проблем із шкірою, свого зросту, ваги та загальної зовнішності.
Фізіологічні та емоційні характерні особливості
Інтенсивне фокусування на собі.
Тривога стосовно того, що інші люди думають про них.
Посилене бажання приватності та чуттєвості щодо тіла.
Часті зміни настрою із змінами у видах діяльності та контекстах. Випадки, коли дитина проводить надто багато часу сама, можуть призвести до зміни настроїв.
Зростання забудькуватості.
Відношення до батьків та інших дорослих осіб
Зміни у власних та батьківських очікуваннях коригують попередні шаблони відносин із батьками, що часто призводить до ще більшого конфлікту.
Більша концентрація на дружбі із однолітками із процесом того, як молодь розвиває свою особистість поза межами ролі дитини в родині.
Часто категорично відмовляється від демонстрування фізичної прив'язаності (але все ще потребує її).
Збільшений інтерес до прийняття своїх власних рішень; переваги від розширених можливостей приймати свої власні рішення в межах діапазону існуючих здібностей.
Молодь частіше протестує проти батьківських обмежень (але все ще потребує деякі з них), що в результаті призводить до конфлікту.
Нові можливості у мисленні практикуються у збільшеному застосуванні гумору та дискусій (або "спорах") із батьками / іншими дорослими людьми, що в результаті може призводити до конфліктів.
Здатність батьків вислуховувати та піклуватися продовжують бути важливими.
Відношення із однолітками
Зміни внаслідок статевої зрілості та реакцій однолітків зазвичай змінюють стосунки із однолітками.
Дружба все ще починається за наявності спільностей, що сприймаються, але все більше включає здатність поділяти цінності та особисті переконання.
Може створювати групи від трьох до шести друзів (зазвичай однієї статі), що забезпечують сильніше почуття безпеки. Антисоціальні групи можуть посилювати антисоціальні види поведінки.
Романтичні захоплення є звичними, починаються побачення.
СЕРЕДНІЙ ПІДЛІТКОВИЙ ВІК (від 15 до 18 років)
Фізичне зростання
Більшість підлітків вступили в стадію статевої зрілості або завершили її.
Менша кількість варіантів у рівнях зростання та сексуального розвитку.
Велика кількість підлітків досягли свого повного дорослого зросту та інших дорослих рис фізичного розвитку.
Когнітивна стадія
Значне розширення можливостей мислення у великої кількості підлітків: можуть думати абстрактно та гіпотетично; можуть розпізнавати принципи, що лежать в основі різних феноменів та застосовувати їх щодо нових ситуацій; а також можуть думати про майбутнє, розглядаючи велику кількість можливостей та логічні наслідки можливих випадків.
Більша здатність приймати перспективи може призвести до посилення співчуття та турботи про інших, а також, для багатьох, до нового інтересу щодо суспільних питань.
Моральний розвиток
Менш егоцентричні із віком. Збільшений акцент на абстрактних цінностях та моральних принципах.
Посилена здатність (для деяких) приймати перспективи інших осіб; може бачити більшу за розміром соціальну картину і може цінувати моральні принципи вище за закони: мораль "на основі принципів".

 
 

Цікаве

Загрузка...