WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПсихологія → Психологія важковиховуваних підлітків - Курсова робота

Психологія важковиховуваних підлітків - Курсова робота

інтенсивним формуванням особистості загострюються особливостіхарактеру.
Ранній підлітковий вік (10-13 років)
" Початок статевої зрілості і швидкий ріст.
" Імпульсивна, чутлива поведінка.
" Поява абстрактно-образного мислення.
" Орієнтація на відокремлення від родини.
" Підвищення інтересу до свого іміджу й визнання однолітками.
Середній підлітковий вік (14-16 років)
" Продовження фізичного росту і розвитку.
" Виклик правилам і випробування обмежень.
" Більший розвиток аналітичних знань, більша обізнаність
" з наслідками поведінки.
" Сильний вплив однолітків, особливо на імідж і соціальну поведінку.
" Підвищений інтерес до сексу, усвідомлення того, що є привабливим для інших, розвиток духовних романтичних стосунків.
" Велика готовність оцінювати власні переконання і розглядати переконання інших.
Пізній підлітковий вік (17-19 років)
" Досягнення фізичної і статевої зрілості.
" Удосконалення здатності розв'язувати проблеми.
" Розвиток самовизначення.
" Вплив однолітків.
" Реінтеграція з родиною.
" Інтимні стосунки більш важливі, ніж взаємини в групі.
" Удосконалення здатності робити дорослий вибір і брати на себе відповідальність по-дорослому.
" Перехід до етапу професійної діяльності.
Підлітковий вік характеризується нерівномірністю фізичного і психічного дозрівання. Для кожного із перелічених вище вікових етапів розвитку дітей підліткового віку наявні спільні пункти - вплив однолітків на формування особистості підлітка. Отже, соціальне оточення підлітка є визначним в ході формування стилю поведінки, особистісних рис і якостей.
Головне завдання підліткового віку - знайти "свою власну особистість". Підлітки вчаться робити свій вибір, брати на себе зобов'язання, діяти відповідно до них, а також та ставати незалежними у світі.
Вони потребують поваги за те, що беруться за такі складні задачі. Зрештою, ми поважаємо дорослих людей, які здатні на вчинки, складні та сміливі.
Підліткам нелегко знайти баланс між залежністю та незалежністю. Батькам дуже легко розчаруватися у своїх дітях. Вони вважають, що, коли підліток буде просто виконувати все за певним планом, який має сенс для батьків, то в кінці кінців все буде в порядку.
Звичайно, життя не є таким простим - ні для підлітків, ні для дорослих. У багатьох відношеннях, дорослі так само виконують такі ж самі завдання росту та розвитку - після підліткового віку. Однак дорослі зазвичай мають краще розуміння того, ким вони є - що вони цінують, що їм потрібно і яким є найкращий шлях для отримання того, що їм потрібно - ніж розуміння підлітків.
Невдалі старти, помилки, недосконалі судження або імпульсивні дії - все це є частиною дорослішання. І, так само як і підлітки, дорослі люди зустрічаються з тими ж самими викликами долі. Просто зазвичай дорослі люди є краще підготовленими до того, задовольняти вимоги таких викликів.
Основні завдання підліткового віку вимагають від підлітків навчання, і таке навчання полягає не просто в тому, щоб знайти правильну відповідь. Найважливіше полягає в тому, щоб зрозуміти значення правильної відповіді. І, можливо, "правильну відповідь" - ц е щось таке, що підлітки мають вибудувати із уроків досвіду. Це - дійсно важка праця, і вона безумовно потребує підтримки з боку батьків, рідних та сусідів.
Для того, аби допомогти підліткам вирости, батьки мають усвідомлювати своє власне зростання. Кожна жива істота змінюється, росте і розвивається. Для дорослої людини середнього віку легко забути про цей факт, особливо коли вона стикається із будь-якою важкою проблемою підліткового віку. Але батьки, які працюють над своїм власним зростанням, знаходяться у досить доброму положенні для того, аби зрозуміти підлітків і поважати те, що вони роблять у своїй боротьбі за те, щоб вирости і стати добрими людьми у своїй власній правоті.
Нижче представлені характеристики "типової" дитини на кожній стадії розвитку від середнього дитячого віку до раннього та середнього підліткового віку (від 8 до 18 років).
Проходження дітьми цих стадій визначається не тільки біологічним зростанням та зміною, але також і темпераментом та особистістю, очікуваннями дорослих та соціальними впливами.
Існують різні класифікації стосовно вікової періодизації. До вашої уваги ще одна з більш детальним описом особливостей підліткового періоду.
СЕРЕДНІЙ ДИТЯЧИЙ ВІК (від 8 до 11 років)
Фізичне зростання
" Період нерівномірного росту кісток, м'язів та органів може призвести до незграбної зовнішності.
" Ранній початок статевої зрілості може спричиняти певні труднощі для дівчат та хлопчиків, він може призвести до очікувань дорослості, яка відповідає старшому віку.
" Через те, що в деяких підлітків статева зрілість починається під час середнього дитячого віку, діти повинні мати доступ до інформації про сексуальність та статеву зрілість до навчання у середній школі.
Когнітивна стадія
" Логічне мислення із обмеженою здатністю продовжувати логіку на абстрактні поняття; зневага до образного та нелогічного мислення раннього дитинства.
" Накопичення більш загальних знань.
" Поступовий розвиток здатності застосовувати вивчені поняття щодо нових завдань.
" Частий інтерес до вивчення життєвих навичок (приготування їжі, полагодження речей і таке інше) від дорослих вдома та інших місцях.
Моральний розвиток
" Переважно егоцентрична у мисленні, хоча і розвинута совість.
" Переходить від мислення в рамках чесності "Що є в цьому для мене" (наприклад, якщо ти зробив це для мене, то я зроблю це для тебе) до бажання отримати соціальне схвалення та жити відповідно до очікувань людей, які знаходяться поруч із ними - мораль "золотого правила" (здатна прийняти перспективи інших, може ставити потреби інших вище своїх власних інтересів).
" Здатності морального мислення не завжди відображаються у поведінці дитини.
Самооцінка
" Піддається впливу відносин із членами родини, вчителями та - все більше - із однолітками.
" Часто відносно низький рівень занепокоєння стосовно фізичної зовнішності (особливо у хлопчиків), хоча на це впливають як однолітки, так і засоби масової інформації.
" Велика кількість хлопчиків зустрічаються із тиском стосовно того, аби відповідати стереотипу "маскулінності".
" Образ тіла дівчат стрімко змінюється із статевою зрілістю, особливо на ранніх стадіях.
" Ранній початок статевої зрілості також пов'язується із більш низьким самоконтролем та емоційною стабільністю, особливо для хлопчиків.
Фізіологічні та емоційні характерні особливості
Має розвивати відчуття майстерності та досягнення.
Інтерес до створення планів для досягнення цілей.
Навчання від батьків та інших осіб стосовно того, як робити, створювати та лагодити речі.
Тенденція до неорганізованості та

 
 

Цікаве

Загрузка...