WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПсихологія → Психолого-педагогічне вивчення життєвих перспектив учнів практичним психологом як один із засобів формування їх життєвої цілеспрямованості - Курсова робота

Психолого-педагогічне вивчення життєвих перспектив учнів практичним психологом як один із засобів формування їх життєвої цілеспрямованості - Курсова робота

думка про те, що аби бути щасливим не потрібно пити, і не треба неприродного збудження, щоб бути доброї думки про себе, мати вірних друзів і люблячу родину. Проте самого бажання одужати звичайно недостатньо, знадобиться підтримка і допомога інших.
Добре було б порадити знайти собі нових друзів, які не залежні від алкоголю, і почати серйозніше відноситись донавчання в школі. Можливо, потрібне і лікарське втручання. Нехай учень чи учениця не соромляться своєї хвороби, бо це може врятувати їм життя.
Наркотики.
"Навіщо вони померли?" - таке запитання було винесено на обкладинку бразильського журналу "Вежа". Поряд із цими словами містилося фото приємних молодих людей. Усі вони недавно померли. Це жертви наркоманії.
Попри те, що усім добре відомо, наскільки небезпечно вживати наркотики, багато хто і далі руйнує своє життя. Щороку у світі наркоманія призводить до збитків на мільярди доларів. Ці збитки пов'язані з медичним обслуговуванням, зниженням продуктивності праці, втраченими заробітками, а також злочинами. Однак найбільше, мабуть потерпає молодь і діти.
Хоча за останні роки підлітків-наркоманів дещо поменшало, все одно кількість тих, що вживають наркотики, викликає неабияке занепокоєння. Візьмімо для прикладу старшокласників. Минулого року біля 30-ти відсотків з них спробували марихуану. Мало не кожний 20-ий пробував екстезі. Понад 5 відсотків вживали ЛСД-наркотик.
Тому не дивно, що генеральний секретар ООН Кофі Аннан сказав: "Наркоманія руйнує суспільство, породжує злочини, поширює такі хвороби як СНІД, вона вбиває нашу молодь і наше майбутнє". Через наркотики вчиняються такі злочини як убивства та контрабанда. Крім того, прилучившись до наркотиків, багато людей стають жертвами насилля, брутальних бійок і вступають у випадкові статеві зв'язки.
Однак часто-густо батьки і вчителі не думають про небезпеку, аж доки не стає надто пізно. Тому для практичного психолога вкрай важливо розглянути причини, через які молодь вдається до наркотиків. Всесвітня організація охорони здоров'я наводить 5 основних причин патологічного потягу молоді до наркотиків:
" Бажання почуватися дорослим і самостійно приймати рішення;
" Бажання бути таким, як всі;
" Бажання розслабитись і бути щасливим;
" Бажання ризикувати і бути незалежним;
" Бажання все попробувати.
Підлітки можуть піти шляхом самознищення і під впливом інших чинників, як-от: доступність наркотиків і тиск з боку ровесників. "Батьки нічого не розповідали про наркотики. У школі вчителі згадували про цю проблему, але не пояснювали нічого докладно", -- говорить один учень. Піддавшись намовам однокласників, він у 14 років прилучився до наркотиків. Згодом, коли він спробував кинути цю звичку, "друзі-продавці" наркотиків з ножем у руках змусили його і далі приймати "зілля".
Практичний психолог перебуває на передній лінії фронту у війні з наркоманією. Тому дуже важливо, щоб він звернув увагу на те, чи у його школі немає дітей, які вживають наркотики. Можливо потрібно буде потратити години на спілкування з дітьми, але врятується ціле життя. Не варто применшувати небезпеки, яка існує в нашій країні, якщо не вдається перебороти цю проблему без втручання медичної служби, то треба звернутися до неї. Але, оскільки якість обслуговування у наших реабілітаційних клініках дуже різниться, варто зібрати якнайбільше інформації, перш ніж почати курс лікування. За словами професора однієї клініки, лише 30 відсотків пацієнтів позбавляються залежності. Тому практичний психолог повинен активно цікавитись ходом лікування і тоді, коли дитина перебуває під наглядом лікарів.
Злочинний шлях.
Дві модно вдягнені дівчини заходять у супермаркет і прямують до відділу косметики. Помітивши їх, охоронець в уніформі йде за ними. На відстані 10 метрів він зупиняється, закладає руки за спину і пильно стежить за двома клієнтами. А вони, здавалось би, зовсім не помічаючи його, спокійно розглядають собі помади. Проте, насправді, дівчата час від часу зиркають на охоронця. Від хвилювання їхні серця так сильно б'ються, що мало не вискакують з грудей. Одна з них поволі бере з полиці два флакончики лаку для нігтів. Морщить ніс, вдаючи, ніби ніяк не може вирішити, який відтінок їй подобається більше. Зрештою вибирає темно-червоний лак, а другий флакон ставить на місце. Охоронець відводить погляд і відвертається, миттю кілька губних помад і флакончиків лаку пірнаюту сумочку. Зовні дівчата залишаються спокійними, але всередині вирують пристрасті. Вони ще деякий час роз-глядають товари, пилочки для нігтів та олівці для очей, дівчата обмінюються поглядами, кивають одна одній і виходять з відділу косметики. Проходячи повз охоронця, вони мило усміхаються йому. Дівчата наближаються до каси. Якраз навпроти неї стоїть стелаж з аксесуарами для мобільних телефонів. Юні клієнтки зупиняються і пошепки обговорюють шкіряні чохли, а потім пря-мують до виходу. З кожним кроком у них всередині наче розгоряється пожежа: дівчат охоплює полум'я збудження та страху. Вони переступають поріг мага-зину, і їм аж хочеться кричати, але вони далі йдуть мовчки. Піднесення й захват розфарбовують їхні обличчя краще за будь-які рум'яни. Поступово буря емоцій вщухає, дівчата полегшено зітхають і раптом вибухають сміхом. Намагаючись якнайшвидше бути подалі від магазину, вони прискорюють крок. У молодих розумах титься лише одна думка: "Нам вдалося!"
Хоча персонажі цієї історії вигадані, але, на жаль, таке трапляється дуже часто. Щодня в магазинах відбувається більш ніж мільйон крадіжок, які завдають колосальних збитків. Однак більшість злодіїв зовсім тим не переймається, крадуть навіть ті, хто в стані заплатити за будь-яку річ. Чому ж молоді люди стають злодіями?
"На мою думку, крамничне злодійство - це не злочин, а вкрай необхідний перерозподіл матеріальних благ" -- священник англіканської церкви. Робін Гуд, герой англійських легенд, вважав крадіж виявом справедливості. Він обкрадав багатіїв, а награбоване віддавав бідним. Священнослужитель, слова якого наводилися вище, також, упевнений, що не можна засуджувати людей, які крадуть через бідність. Ось що він говорить про крамничних злодіїв: "Я дуже співчуваю їм. Мені здається, вони мають право красти". Цей чоловік заохочує власників великих магазинів дозволяти бідним людям один раз на рік брати все, що вони хочуть. Однак багатьох людей до злодійства спонукують зовсім не злидні. Недавно в Японії за крадіжку арештували двох поліцейських. В одному з магазинів на злодійстві спіймали члена правління фірми, якій належав цей магазин. Деякі підлітки, маючи гроші в кишені, крадуть непотрібні їм товари.
Чому ж усі вони крадуть? Декому це приносить насолоду, хвилювання, страх, захват... Так само як і дівчата з нашого оповідання, дехто краде лише тому, що хоче пережити ці почуття. Але нестримний азарт знов і знов штовхає їх на злочини. Одна дівчина, яка любила щось

 
 

Цікаве

Загрузка...