WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПсихологія → Психолого-педагогічне вивчення життєвих перспектив учнів практичним психологом як один із засобів формування їх життєвої цілеспрямованості - Курсова робота

Психолого-педагогічне вивчення життєвих перспектив учнів практичним психологом як один із засобів формування їх життєвої цілеспрямованості - Курсова робота

здійснюється підготовка фахівців у ВУЗах за відповідними освітньо-квпаліфікаційними рівнями":
1.До ВУЗів України приймаються громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства,які виявили бажання здобути вищу освіту.
2.До участі в конкурсіщодо зарахування на 1-ий курс допускаються особи, які мають документ державного зразка про повну загальну середню освіту.
3.Громадяни України мають право на безоплатну освіту у всіх державних навчальних закладах незалежно від статі, раси, національності, соціального і майнового стану, роду та характеру занять, ствітоглядних переконань, належності до партій, ставлення до релігії, віросповідання, стану здоров'я, місця проживання та інших обставин. Громадянам України гарантується здобуття на конкурсній основі всіх освітньо-кваліфікаційних рівнів у ВУЗах державної форми власності за кошти державного бюджету в межах вимог державних стандартів, якщо вищу освіту за цим освітньо-кваліфікаційним рівнем громадянин здобуває вперше.
4.Прийом до ВУЗів 3,4-их рівнів акредитації ( університетів, академій, консерваторій, інститутів та прирівняних до них закладів ) здійснюється для підготовки фахівців за совітньо-кваліфікаційними рівнями бакалавра, спеціаліста, магістра. Прийом до ВУЗів 1,2-их рівнів акредитації (коледжів, технікумів, училищ та прирівняних до них закладів) на навчання за рахунок коштів державного бюджету здійснюється для підготовки фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодший спеціаілст .
5.Кожний ВУЗ відповідно до чинного законодавства України, цих Умов і власних статутів не пізніше як за 2 місяці до початку прийому документів розробляє і затверджує правила прийому на навчання в поточному році.
6.Час прийому документів та вступних іспитів різниться в залежності від професійного спрямування навчального закладу.
Враховуючи ці умови, а також за допомогою тестів, які розглянемо пізніше, практичний психолог повинен спрямувати учня у певний навчальний заклад.
Продовження батьківської справи.
На даний час багато батьків, яким хочеться досягти чогось більшого, ніж звичайна зарплата, починають власну справу. Дехто починає із торгової точки на базарі, а аж потім, розкрутившись, відкриває власний магазин. Зазвичай такі батьки заохочують своїх дітей здобувати вищу освіту, а не передають їм свій готовий бізнез. Вони не прагнуть, щоб їхні діти також важко працювали, щоб добитися успіху, а закінчивши презтижний ВУЗ, отримали високооплачувану роботу.
Виїзд за кордон.
Щороку тисячі юнаків і дівчат мають можливість їхати за кордон. Дехто з молодих людей тимчасово виїжджає, щоб заробити грошей або вивчити іноземну мову. Наприклад, у багатьох країнах стало популярним наймати помічниць по господарству: молоді іноземки за житло і харчування виконують хатню роботу для сім'ї в якої живуть, а у вільний час можуть вивчати місцеву мову. Інші їдуть за кордон навчатися. А ще хтось переїжджає, щоб знайти роботу і матеріально допомагати своїм домашнім. Декотрі юнаки і дівчата залишають дім, бо не знають, чим зайнятися після закінчення школи і хочуть провести вільний час за кордоном.
Не залежно від причин переїзду, перебуваючи за кордоном, можна навчитися самостійності, збільшити знання про культуру інших народів. Є нагода вивчити іноземну мову, завдяки чому, мабуть, збільшаться шанси знайти роботу на ринку праці. А втім, життя за кордоном не завжди згадують з приємністю. Одна дівчина, приміром, виїхала на рік за програмою обміну студентами. Вона розповідає: "Я була впевнена, що все від початку до кінця складеться якнайліпше. Проте вийшло інакше". Бували навіть випадки, коли юнаків та дівчат використовували, дехто стикався з серйозними проблемами. Отже, перш ніж пакувати валізи, слід сісти і добре подумати, зваживши всі за і проти.
Психолог може допомогти учню зрозуміти його мотиви, чому саме він хоче поїхати за кордон, якщо для того, щоб звільнитись від обмежень, встановлених батьками, аби втекти від проблем, то він глибоко помиляється.
Жадібність і гонитва за речами - теж небезпечні мотиви. В уяві молодих людей, які бажають набути достаток, постають грандіозні, нереалістичні картини життя в розвинених країнах. Дехто думає, що на Заході усі багаті. Але це далеко не так. Після переїзду на чужину багатьом молодим людям доводиться боротися з бідністю.
Тому практичному психологу варто поставити за ціль допомогти старшокласникам зроуміти всі за і проти переїзду за кордон. Можна поставити їм таке запитання: "Чи ти готовий впоратися з нестатками, труднощами, конфліктами, перебуваючи за кордоном?" Можна сказати : "Тобі доведеться жити з кимсь у кімнаті або з якоюсь сім'єю і пристосовуватись до їхнього способу життя. А як ти ладиш зі своїми домашніми? Чи не скаржаться батьки, що ти нечемний і зайнятий лише собою? Чи не перебираєш їжею? Чи готовий виконувати частину хатньої роботи? Якщо тобі нелегко тепер, то уяви, наскільки важче буде в чужій країні!"
Можна навести декілька прикладів з життя, розказати про гіркі наслідки таких поїздок, порадити, щоб юнаки та дівчата порозмовляли зі своїми батьками, адже вони досвідченіші і можуть розказати про інші сторони медалі.
І тільки після всіх цих кроків можна з чистим сумлінням дозволити учню приймати рішення, їхати за кордон чи не їхати.
Шляхи, які вибирає деяка молодь.
Алкоголь.
По цілому світу пристрасть до алкоголю стає чимраз більшою проблемою серед молоді. За деякими підрахунками, лише в США біля 5 мільйонів молодих людей серйозно хворі на алкоголізм.
Тому практичному психологу потрібно допомогти зробити певні кроки залежній від алкоголю молоді. Наприклад можна пояснити, що перший та найважливіший крок, який треба зробити, це перестати заперечувати свою залежність. Алкоголіки звичайно відмовляються визнати, що вони дійсно пиячать. Але таке заперечення смертельно небезпечне. Отже, якщо пияцтво є проблемою юнака чи дівчини, то вони обов'язково мусять визнати цю болісну правду. Не потрібно нехтувати словами батьків, друзів, братів або сестер, які говорять, що вони забагато випивають.
Професор Джордж Вейлант пише, що "алкоголізм... добре піддається лікуванню, але... вимагає великої відповідальності від пацієнта". Тут потрібно рішучості кинути пити. Брак рішучості може означати, що особа як житиме, так і помре алкоголіком.
Що може допомогти в прийнятті рішення?
Зосередитися на згубних наслідках алкоголізму. Можна, наприклад, багато роздумувати над високою ціною, яку алкоголіку доводиться платити фізично, емоційно та морально. Безумовно, може здаватися, що спиртне на деякий час притуплює внутрішній біль або почуття нікчемності. Але якщо покладатися на алкоголь, це кінець кінцем лише створить нові проблеми, бо можна втратити друзів і стосунки в родині стануть напруженими.
Психолог може звернути увагу учня, який напивається на те, якої шкоди алкоголь завдає його тілу. Допоможе і

 
 

Цікаве

Загрузка...