WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПсихологія → Робота психолога в повних та неповних сім’ях - Реферат

Робота психолога в повних та неповних сім’ях - Реферат

багатьох поколінь створив відповідні нормативи, ідеологи яких є сама людина - трудівник, а норми моралі набула характеру традицій.
1) я з батьком
2) я в школі
3) я в іншій школі
4) я в інституті
5) перший хлопець
6) другий хлопець
7) племінники
8) закінчення інституту
9) одруження
10) хороша робота
Детермінація установок батьків чи стилів виповнення
У розвитку дитини провідна роль належить дорослим.
Дитина соціальною істотою
Потреба у співробітництві з дорослими виникає ще в ранньому дитинстві, коли дорослий цілком забезпечує усі життєві потреби дитини. Він вводить її у навколишній світ, задовільнити одну з головних потреб психічного розвитку появи нових вражень передає виховні функції спеціального організованого структурами установ, садків шкіл.
У процесі взаємодії з дорослими формулюється особиста свідомість дитини.
9. Психологічні аспекти виховання дитини дошкільного віку
В дошкільному віці дитина долає шлях від окреслення себе від дорослого ("я сам") до відкриття свого внутрішнього життя тісно пов'ячзаного з зовнішньою діяльністю. У вихованні дитини у дошкільного молодшого віку, шкільного віку особливу роль відіграє включення дорослого стану до іншого супроводжується зазначеного місця дорослого.
Для немовлят дорослий є джерелом захищеності позитивних емоцій. Які безпосередньо передаються через турботу і ласку, обійми голос мами. З 2-5 місяців дитина реагує на появу матері комплексом пожвавлення. Для дитини раннього віку дорослий є джерелом практичних умінь і навичок.
Наслідуючи їх вона стає самостійною незалежною від інших,Дітям 4-5 років дорослий несе нові значення пізнавальні враження. які втілюються у перші навчальні вміння.
Для старшого дошкільника цілісність дорослого полягає у здатності брати участь у різноманітних, соціальних зв'язках, орієнтуватися у між людських стосунках, а відтак бути прикладом соціальної поведінки дитини. Своєрідним моральним еталоногія.
Дошкільний вік є від 3 до 6 років.
Психологічні аспекти виховання дитини до 3 років
Для кожного вікового періоду характерна вибіркова чутливість до різних видів навчання. Періоди під час яких виховні дії найбільше впливаю на психічний розвиток називається сенситивними від sensos, тобто відчуття (найсприятливіший). Таким періодом для навчання дітей мови є вік від 1-5 до 3 років.
Якщо дитина до 3 років не оволоділа мовою, то надалі її засвоєння відбуватиметься значно важче і можливості розвитку буде втрачено. Наявність сенситивних періодів психологи посилюють тим що навчання найбільше впливає на психічні якості які лише починають формуватися і якими можна надати потрібного спрямування, змінити якості що вже сформульовані і закріплені значно важче. Можливості виховання зростають відповідно до того, настільки воно охоплює життя дитини. Психологу важливо пізнавати характер і розвиток життя. вміло використовувати результати пізнання у своїй діяльності. Сила виховання полягає в тому що воно ґрунтується на значенні законів розвитку може цілеспрямовано керувати ним. У ранньому віці 1-3 років розвивається мовлення, ходьба з'являється перші уявлення про зв'язки у навколишньому світі. У цей період першочерговості є розвиток предметно-маніпулятивної діяльності через яку дитина пізнає світ, розвиває свідомість і самосвідомість.
1.Поняття "Батьківська установка" Конструктивні та деструктивні установки батьків щодо виховання дитин
- Емоційна насиченість навчання
- Поєднання ігрових та не ігрових моментів. Ігрові моменти в дошкільному віці навчання формують культуру пізнання, волю і почуття
- взаємоперхід позиції дитини і дорослого, виховання дисциплінованості
Виховання дисциплінованості одне із найскладніших завдань педагогічної теорії і практики. Окремі педагоги схильні вважати, дисциплінованість не лише засобом, запобігати поганим звичкам, а й головною умовою успішності навчання. Цей найпоширеніший прояв авторитарною навчальної дисциплінарної моделі виховання. З віком слід підводити дітей до розуміння значущості виховання . вимоги дорослих і свідомого їх виховання. Головна умова успіху головної роботи відповідність вимог розуміння успіх виховної роботи - відповідність вимог розуміння дитини їх аргументованість та доцільність., зв'язок з інтересами дитини. Потребами життя.
Необхідними є:
- дотримання чіткого режиму життя дітей удома та дошкільному закладі, єдність вимог дорослих до поведінки дитини в різних життєвих ситуаціях, чіткі пояснення дорослими мотивів власної поведінки та своїх вимог до життя. що сприяє взаємній повазі дитини до дорослого.
4.Спілкування батьків і дітей як детермінанти розвитку дитини
В усі часи сере різних народів родинне виховання було і є незмінною цілісністю. Головною духовністю основою життя нації могутнім соціальним феноменом який найчастіше об'єднує людей непересвленим чинником людини до всіх її іпостасах немовля, дитина. підліток, синок, дівчина, чоловік, жінка, син дочка, дідусь, бабуся, онук та ін. Сім'я - мала соціально-психологічна група члени якої пов'язані шлюбними або родинними стосунками, спільністю побуту і взаємною моральною відповідальністю. У сучасній сім'ї, особлива роль належить функції духовного спілкування емоційної підтримки виховній функції.

 
 

Цікаве

Загрузка...