WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПсихологія → Робота психолога в повних та неповних сім’ях - Реферат

Робота психолога в повних та неповних сім’ях - Реферат


Реферат на тему:
Робота психолога в повних та неповних сім'ях
Робота психолога в неповних сім'ях
1)Більшість тенденцій помічені психологами в області між особистісної взаємодії психології сім, більшість теоретичних припущень, породжуючих спектр концептуальних моделей міжособистісних відносин, засвідчує про актуальність відносин.
Проблема психологій сімейних відносин виникає в плані реалізації життєвої і особистісної ідеології, людини в плані становлення сімейного сценарію людини і в плані реалізації смислу і цілей сімейного життя.
Постановки проблеми сімейних відносин виникає в плані оприділення психологічних основ їх розумінню. І вивчення являється психологічних основ їх розумінню і вивчення являється актуальними здогадами не тільки по причині відмінного дослідниками кризи сучасній сім'ї і назріваннями у зв'язку з цими психотерапевтичними заходами, - психологічне розуміння сімейних відносин буде мати теоретичне і практичне значення як в плані досягнення благополуччя і стабільності сімейних відносин, будуть мати теоретичне і практичне значення як в плані досягнення благополуччях і стабільності сімейних відносин, так і для реалізації цілей научного пошуку в ситуації володіти інформацією технології.
Психологічна характеристика розлученої сім'ї
Значна частина розлучених немає можливості (бажання) вступити в повторний шлюб. Зростає кількість неповних сімей в яких діти виховуються одним з батьків. Дитина без батька не має можливості нормально розвиватися, що негативно впливає на все її подальше життя.
- ситуація розлучення є травмуючою як для дитини так і для доросли і сприяє виникненню нервових порушень;
Діти, у віці (2,5-3,5 р.) реагують на розлучення, розладами сну, підвищеною старіхтливістю, зниженням пізнавальних інтересів проявами неохайності і особливою пристрастю до власних речей та іграшок, вони важко розлучаються з матір'ю, а в грі населений голодними, агресивними тваринами, змінюється. Коли батьки починають турбуватить про них, але у найбільш чутливих навіть через рік спостерігають депресію і затримання у розвитку.
Найбільше вразливою в сім'ї розлучення є єдина дитина. Ті, хто має братів і сестер виміщують агресію і тривогу один на одному і це знижує ймовірність нервових зривів та емоційне напруження. Найбільше криза сягає дитину підліткового віку дуже гостро прояви надмірної жорстокості.
Загалом в дітей після розлучення порушується процес адаптації до повсякденного життя і адаптація до соціуму.
Специфіка роботи психолога з осиротілою сім'єю
Смерть людини завжди великий удар для її близьких незалежно від того власні док чого вони померли. Осиротілі діти по різному реагують, залежно від віку, статі сімей, атмосфери особливості поведінки другого дорослого в цій трагедії ситуації. Головним є те, щоб спільне горе згуртувало сім'ю, а емоційні стосунки з іншими родичами допомогли, бережливість ставлення один до одного. Тим не менше вчені вважають, що втрата батьків в ранньому віці призводить до неспецифічної травми наслідки яких залежать від декількох чинників: статі, біогенез. Важливої наявності люди як б могли замінити померлого, від типу втрати і доступності компенсаторної підтримки від соц.статусу розвивається період гострого переживання.
В основному діти реагують на втрату когось з батьків глибокими втратами чи депресіями. Ризик виникнення психологічних порушень ста максимальний у дитини 3-4 р віку, коли її стать співпадає з статтю померлого, тому першочергове завдання живого допомогти дитині пережити горе, підтримати її.
Підлітки переживають втрату хох впадають в дитинство і починають спілкуватись за допомогою жестів, а не слів.
Є ще такі тривожні симптоми як: надто відтягнуте переживання горе (через деякий час після сім'ї)
- Надто натягнутість чи незвичайне хвилювання
- Відчутність переживань.
- Не контрольована довготривала поведінка;
- гостра чутливість до розчарування кимось
- повна відсутність будь-яких почуття до живих, по
- безназння страшні сни, анорекція.
Причини утворення неповної сім'ї. Види неповних сімей
Неповна називається сім'я, яка складається з одного з батьків з однією, або декількома дітьми.
Неповна сім'я утворюється внаслідок розірвання шлюбу, позашлюбне народжування дитини, смерті одного з батьків або є окремих їх проживання.
Причини неповних сімей - це
- Розлучення
- Осиротіння
- позашлюбна дитина, або структура неповна.
Додатковою категорією неповних сімей є функціональні неповні сім'ї, у яких є обидва батьки, про те професіні чи інші причини залишають їм мало часу а спілкування обмежується кількістю годинами в декількох днів.
Варіантами неповних сімей вважається сім'ї в яких батьки є прийомними або опікунами. Відповідно такі сім'ї позивають нетиповим і серед них виокремлюються сім'я з усиновленими дітьми та які виховують дітей чи про опіки.
Програмові вимоги з курсу психологічні проблеми сімейного виховання
Вплив батьківського ставлення на формування у дитини самосвідомості, образу "Я" рівня домагань тощо.
Тільки-но людина почала усвідомлювати своє "я" одразу була змушена перейматися проблемами взаємодії іншими людьми. Перші з норми моралі формувалися в умовах розвинутої родової общини, як звичаї. З часом виконаний досвід,

 
 

Цікаве

Загрузка...