WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПсихологія → Саморегуляція нейрогуморальних процесів в ході психотерапевтичної роботи (у гастроентерологічному відділі районної ЦРЛ) - Дипломна робота

Саморегуляція нейрогуморальних процесів в ході психотерапевтичної роботи (у гастроентерологічному відділі районної ЦРЛ) - Дипломна робота

Дуже стурбовано говрив про своємайбутнє. В ході спілкування дещо заспокоївся, став менш настороженим. Після першого сеансу АТ пацієнт почав відноситись спокійно, дуже уважно виконував всі рекомендації у роботі, хоча склалось враження, що він не вірить, що у ноього щось зміниться у його здоров'ї, але подобалось, що йому приділяють багато уваги. Після відвідування хворого сином із невісткою пацієнту стало гірше - знову загострились болі. На наступний сеанс прийшов похмурий, якийсь подавлений і не дуже охоче занурився у роботу. Але попередньо ми пригадали як добре і комфортно було після двох сеансів і робота відбулася досить ефективно. Всі наступні сеанси проходили без проблем і перешкод, тому що хворий був зацікавлений сеансами - він відчув покращення і в фізіологічному іі психічному станах.
Були проведені лабораторні та інструментальні дослідження, які показали, що регенеративні процеси відбулись в досить короткий строк, що вказує на епітелізацію виразки.
Були проведені методики:
1. методика вимірювання рівня тривожності (Дж. Тейлора). Оцінка результатів: рівень тривожності - середній.
2. Методика вибору кольору Люшера. Оцінка результатів: основні психологічні потреби задовольняються, але мають місце, в незначній мірі, тривожність, стрес і страх.
Можназробити висновки, після проведеної роботи, що зміни відбулись і у фізіологічному, і в психічному станах - саморегуляція відбулась ефективно.
Після проведеної психокорекційної роботи і психотерапевтичної роботи була проведена оцінка результатів за шкалою ефективності Б.Д. Карвасарського (Додаток 2).
Провівши аналіз критеріїв які оцінюють якість лікування, можна із впевненістю сказати, що хворі, з якими були проведенні сеанси АТ, швидше і глибше усвідомили походження своїх захворювань, конфліктів, які стали психогенним фактором афективної сфери і викликали формування психосоматичних розладів; у них знизився рівень тривожності, страху, схильності до стресів, покращилась ступінь соціального функціонування. А найголовніше, що симптоматика проявляється слабою інтенсивністю, а іноді взагалі відсутня. Лабораторні дослідження показали, що зміни у показниках гематологічних, загально-клінічних, біохімічних процесів очевидно покращились А інструментальне дослідження - фіброгостродуоденоскопія - вказує на те, що регенеративні процеси покращились, також, епітелізація проходить швидше, що свідчить про за живлення виразки. У контрольній групі, де сесії АТ не проводилась очевидним є те що симптоматика проявляється досить часто, вона характеризується значною інтенсивністю. В більшості випадків клієнти не усвідомлюють ролі психогенних факторів у виникненні психосоматичного захворювання або усвідомлюють це слабо. Зміни порушень відношень особистості відсутні або не значні. Низька або помірна ступінь задоволення своїм соціальним функціонуванням. Тривожність, страх, схильність до стресів зменшились не набагато. Лабораторні та інструментальні дослідження вказують на незначні зміни у показниках. Регенеративні процеси відбуваються набагато повільніше, епітелізація проходить довше, заживлення виразки відбувається повільніше. У таких хворих загострення психосоматичних розладів відбувається дуже часто. Порівнявши дві групи, які приймали участь у дослідженні, можна з впевненістю сказати, що психотерапевтичний вплив має дуже велике значення у лікуванні і профілактиці виникнення психосоматичних захворювань, а значить і у зміні саморегуляції нейрогуморальних процесів; фізіологічних функціях людини під дією психотерапевтичної роботи, відбувається набагато швидше.
Висновок до другого розділу
Отже, провівши експериментальну роботу із двома групами хворих з психосоматичними розладами, використавши, психодіагностичні методики, для оцінювання попереднього психічного стану, психотерапевтичної роботи у експериментальній групі можна сказати, що зміни у саморегуляції нейрогуморальних процесів під дією психотерапевтичного впливу відбувається швидше і ефективніше, приводячи до покращення як фізіологічного, так і психічного стану - 80 відсотків хворих; у контрольній групі де не проводилась психотерапевтична робота - покращення у 40 відсотків хворих, де використовувались лише фармакологічні засоби та дієтотерапія.
Висновки
Широкі міждисциплінарні зв'язки психології - є свідченням її теоретичного та практичного значення. Між обома полюсами є зв'язок, який здійснюється за допомогою системи теоретичних принципів, що опираються на дані досліджень.
Вході моєї дипломної роботи, я намагалась теоретично обґрунтувати і довести, що зміни у саморегуляції нейрогуморальних процесів відбуваються під дією психотерапевтичної роботи. Було опрацьовано багато теоретичних джерел, які висвітлюють питання саморегуляції нейрогуморальних процесів, психодіагностичної роботи, підбір методик, методів, інтерпретацій результатів, власне психотерапевтичної роботи: її моделі, концепції, феноменологія, методи, методики і т.д.
Було проведено експериментальне вивчення даної проблеми яке підтвердило, що зміни під дією психологічного впливу на хворого у саморегуляції нейрогуморальних процесів відбуваються очевидно. В ході роботи виникали проблеми у спілкування із клієнтами по причині стереотипності мислення, різноманітних бар'єрів, етнокультуральних аспектів. Для покращення ефективності лікування хворих із психосоматичними розладами можна запропонувати:
" змінити своє бачення і відношення до психотерапевтичної роботи і психотерапевтів зі сторони керівників соматичних і психосоматичних клінік.
" Залучати психологів до співпраці із спеціалістами різних профілів: терапевтами, ендокринологами, гастроентерологами, невропатологами, шкір венерологами і т.д.., які б розробляли комплексні заходи для оптимізації лікування та профілактики психосоматичних захворювань, та розробляли психокорекцій ні заходи по реабілітації хворих.
" Експериментально перевіряти застосування психотерапевтичної техніки запропонованої системи заходів щодо відповідності її критеріям оптимальності, тобто досягнення максимально важливих результатів вирішення цієї проблеми.
" Розробити методичні рекомендації та пропозиції щодо використання результатів дослідження у практиці психосоматичних і соматичних клінік.
Тема дипломної роботи, "Саморегуляція нейрогуморальних процесів в ході психотерапевтичного процесу" - теоретично обґрунтована, практично доведена, результати опрацьовані, зміни у саморегуляції нейрогуморальних процесів під дією психотерапевтичної роботи - очевидні. Отже, мети роботи досягнуто, поставлені завдання виконанні.
Список літератури та використаних джерел
1. Б.В. Петровський. Большая медицинская энциклопедия. - М.: Издательство "Советская Энциклопедия", 1977. - С. 342-343, 466-467.
2. С.Б. Комінко. Г.В. Кучер. Кращі методи психодіагностики: Навч. Посібник. - Тернопіль: Карт-бланж, 2005. - 421 с.
3. К.В. Сельченок. Гуманистическая и трансперсональная психология: Хрестоматия - М.н.:

 
 

Цікаве

Загрузка...