WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПсихологія → Психолого-педагогічні чинники соціальної адаптації молодших школярів - Дипломна робота

Психолого-педагогічні чинники соціальної адаптації молодших школярів - Дипломна робота

2005.
51. Скрипченко О.В., Волинська Л.В., Огороднійчук Є.В. та ін. Вікова та педагогічна психологія./ Навчальний посібник - К.: Просвіта, 2001. - 416с.
52. Социальная педагогическая психология. - СПб.: ЗАО "Издательство "Питер"№, 1999. 416 с.: (Серия "Мастера психологии").
53. Цылев В.Р. О проблеме психологической адаптации школьников // Психологическая наука и образование, 1998 - № 3-4.
54. Шкільна адаптація та психологічний вік./.. Початкова школа" науково-методичний журнал. №1 (91) січень 2002. с. 5-10.
55. Шкільна дезадаптація дітей молодшого шкільного віку / Психолог листопад 42(186) 2005.
Додаток 1
НАБІР ІГОР-РОЗМИНОК ДЛЯ АКТИВІЗАЦІЇ ДІТЕЙ, ВКЛЮЧЕННЯ У СПІЛЬНУ ДІЯЛЬНІСТЬ
Гра "ВИХІДНЕ ПОЛОЖЕННЯ"
Увага, друзі, запрошуємо вас розім'ятися! Пропонуємо розміститися на своїх стільцях зручніше. За моєю командою "Встати!" ви маєте швидко встати, а за командою "Сісти!" слід швидко сісти. Треба постаратися всім одночасно вставати, а потім сідати.
Гра "ХТО ЛІТАЄ?"
Діти стають у коло, обличчям до центру. Ведучий починає запитувати в дітей, хто може літати, а хто ні. Діти повинні постаратися відповідати на питання швидко, без пауз, одночасно. Причому якщо ведучий називає когось або щось, спроможне літати, діти мають хором відповісти "Літає!" - й показати, як це відбувається. Якщо ж названий об'єкт не літає, діти мовчать.
ГРА-ТАНОК
Пропоную вам зараз потанцювати. Станьте в коло. Давайте визначимо, у кого з вас краще розвинене почуття ритму.
Звучить музика. Той, хто водить, швидко й чітко показує різноманітні танцювальні рухи, а діти мають якомога точніше відтворити їх. Наприкінці гри виділяють кращих.
Гра "ТВАРИНИ"
У цій грі ви маєте зобразити за допомогою жестів та міміки представників світу тварин.
Можна грати в цю гру, розбивши попередньо дітей на дві групи. Представники кожної з цих груп "показують" одне одному тварин, а інші відгадують, про яку тварину йдеться.
Гра "ПЕРЕДАЙ ПРЕДМЕТ"
Діти діляться на дві команди. Стають у дві шеренги одне навпроти одного. Тепер гравцям кожної команди треба передати одне одному якийсь предмет круглої форми (апельсин, м'яч тощо), причому при передаванні цього предмета можна користуватися тільки підборіддям або ж плечима. Руками допомагати собі не можна. Якщо річ падає на підлогу, все починається спочатку. Наприкінці гри визначається команда-переможець.
Гра "ЗАПИТАННЯ ПІСНЕЮ"
Діти діляться на дві команди. Тепер перша команда, порадившись, повинна хором проспівати уривок із будь-якої відомої пісні, у цьому уривку має бути якесь запитання, а друга команда повинна за хвилину згадати й проспівати хором уривок з іншої відомої пісні, який містив би відповідь на це запитання. Потім команди міняються ролями.
Гра ""ОБІГРУВАННЯ" ПРЕДМЕТА"
Ведучий вибирає будь-який невеличкий предмет: ручку, шарф тощо. Пускає його по колу. Відтепер цей предмет може грати роль будь-чого, тільки не свою власну. Кожний гравець має уявити його якимось іншим предметом і коротко "обіграти" його, тобто здійснити якусь дію. Наприклад, ви уявляєте, що у вас у руках не ручка, а градусник. З градусником треба здійснити деякі дії, достатньо прості. Наприклад: струснути й сунути собі під пахву, перевірити температуру і т. п.
Наприкінці гри виділяються кращі гравці (актори).
Гра "НА ОДНУ ЛІТЕРУ"
Діти сидять колом. Обирається одна літера, з якої повинні починатися назви предметів, що є в кімнаті. Кожна дитина за годинниковою стрілкою називає з цих предметів той, назва якого починається з обраної літери. Виграє та дитина, яка останньою зможе назвати такий предмет.
Додаток 2
НАБІР ІГОР-РОЗМИНОК ДЛЯ ЗАСПОКОЄННЯ ДІТЕЙ, ЗНЯТТЯ ЗБУДЖЕННЯ ТА ІМПУЛЬСИВНОСТІ
Гра "ОПЛЕСКИ"
Діти стають у коло. Обирають ведучого, який стає на початку руху годинникової стрілки. Потім він плеще в долоні. Дитина, яка стоїть поруч із ним, повторює оплески, діти по черзі також плещуть по одному разу. Потім той, хто водить, може підійти до будь-якого місця кола й після того, як він лясне в долоні, з цього місця починає поширюватися хвиля оплесків по колу. Місце початку визначає той, хто водить.
Гра "ПІСНЯ"
Діти сидять по колу на стільцях. У середину кола виходить ведучий. "Зараз ми спробуємо заспівати хором яку-небудь пісню (діти обирають добре відому пісню)". У цій пісні має бути не більш як 2 куплети, якщо потрібно, то можна нагадати слова цієї пісні. Ведучий розповідає про умови (правила) гри. "Коли я перший раз плесну в долоні, ми всі починаємо співати цю пісню, за другим разом - спів продовжується, але тільки подумки (про себе), а коли плесну втретє - знов усі співають уголос".
Гра "ІНОХОДЕЦЬ"
Діти поділяються на дві команди, стають у колону. "Це буде невеличке змагання-естафета. Вам слід (кожній команді) пройти незвичайним способом кілька метрів". Ведучий показує, до якого місця слід іти дітям. "Після того, як ви доходите до цього місця, у команду повертайтесь звичайним способом. Йти потрібно так: праву ногу заносите ззаду за ліву й ставите якомога далі вперед. Перемагає та команда, яка швидше й з найменшою кількістю падінь пройде цим способом".
Гра "ВГАДАЙ ПОЧУТТЯ"
На початку гри з дітьми слід з'ясувати, які саме почуття вони знають (радість, страх, гнів і т. ін.). Потім дітям пропонується за кілька хвилин зобразити за допомогою міміки й жестів певне почуття. Інші діти дивляться й намагаються відгадати те почуття, яке зображує дитина.
Гра "М'ЯЧИК"
Діти стають у коло обличчям один до одного. Ведучий: "Візьміть м 'яч і починайте передавати його по колу. Умова така: можна передавати його по колу тільки з рук у руки. Не можна передавати м'яч по повітрю. Якщо хтось із гравців передав м'яча по повітрю або ж упустив, ця дитина вибуває з гри".
Гра "КАРЛЮЧКА"
Перший гравець бере аркуш паперу й олівець і малює на цьому аркуші довільну невеличку карлючку. Потім передає цей аркуш наступному гравцеві, завдання якого полягає в тому, щоб доповнити карлючку так, аби вийшов якийсь предмет або тварина, тобто те, що має значення. Далі вже цей гравець малює для наступної дитини новукарлючку і т. д. Наприкінці виділяються переможці цієї гри.
Гра "ОСТАННЯ ЛІТЕРА"
Крайній гравець називає слово (іменник в однині й називному відмінку). Наступний учасник гри згадує слово, яке починається з останньої літери того слова, яке вигадав перший учасник.
Гра "ЯК МОЖНА ВИКОРИСТАТИ ПРЕДМЕТ?"
Беруть будь-який предмет (ручка, свічка і т. д.). Його пускають по колу дітей. Кожна дитина має сказати, як можна застосувати цей предмет, окрім його прямого призначення.
Гра "СОНОСКОП"
Діти сідають у коло і заплющують очі. Ведучий торкається різних предметів олівцем, постукуючи при цьому по них. Після кожного торкання діти мають спробувати визначити той предмет, якого торкався ведучий.

 
 

Цікаве

Загрузка...