WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПсихологія → Психолого-педагогічні чинники соціальної адаптації молодших школярів - Дипломна робота

Психолого-педагогічні чинники соціальної адаптації молодших школярів - Дипломна робота

обговорювати, яку іграшку та як краще показати. Якщо дитина не може вгадати іграшку, вона знову стає тим, хто водить, а діти обирають іншу дитину, яка загадуватиме загадку.
Заняття 17
Мета: розвиток уяви, творчого мислення, спостережливості; розвиток довільної уваги, самоорганізації.
Інструментарій: дитячі стільці, дитячі іграшки, м'яч.
Хід роботи
1-2. Ігри "СУМНО, СУМНО ТАК СИДІТИ" й "ВИЗНАЧЕННЯ ІГРАШКИ" Повторити на цьому занятті ігри "Сумно, сумно так сидіти" й "Визначення іграшки" (описані у занятті 16).
3. Гра "РОЗМОВА МАВПИ Й КРОКОДИЛА"
Діти розбиваються на пари, де одна дитина буде грати роль мавпи, а друга -крокодила. Впродовж кількох хвилин пари мають вигадати діалог, який може відбутися між цими тваринами.
Рекомендації: якщо комусь із дітей не вистачило пари, то з ним у парі може працювати керівник. Почати слухати діалоги можна саме з цієї пари. Наприкінці підбиваються підсумки, в кого з дітей вийшли хороші діалоги (враховується: акторська майстерність під час читання діалогу, оригінальність складеного парами діалогу).
4. Гра "ДРАКОН КУСАЄ СВІЙ ХВІСТ"
Наприкінці заняття можна повторити гру "Дракон кусає свій хвіст" (опис див. у занятті 15).
4. Можна провести гру у м'яча (опис цієї гри див. у занятті 12).
Заняття 18
Мета: розвиток уважності, пам'яті, спостережливості; формування внутрішнього плану дій; розвиток координації.
Інструментарій: дитячі стільці, предмети, які принесли діти.
Хід роботи
1. Гра "СЛУХАЙ І ВИКОНУЙ"
Ведучий називає кілька дій, але не показує їх. Дозволяється повторити це завдання 1-2 рази. Потім діти повинні повторити ці дії у тій послідовності, в якій вони були названі ведучим.
Завдання 1. Повернути голову праворуч, вихідне положення, опустити голову донизу, вихідне положення.
Завдання 2. Підняти праву руку догори, підняти ліву руку догори, опустити обидві руки.
Завдання 3. Повернутися ліворуч (на 90 градусів), присісти, встати.
Завдання 4. Підняти праву ногу, стояти тільки на лівій нозі, опустити праву ногу.
Рекомендації: у першу гру ведучим має бути або керівник групи, або дитина, яка заздалегідь підготовлена до цього завдання. На першому занятті дітям не треба давати чотири завдання одразу, оскільки їм буде складно впоратися з ними. Можна запропонувати спочатку тільки два завдання й подивитися, як діти з ними справляються. Якщо в них виходить повторити два завдання, то можна давати третє й четверте. Але якщо дітям складно виконати два завдання, слід відпрацювати їх виконання й на наступне завдання додати інші рухи.
2. Гра "ВІЗЬМИ Й ПЕРЕДАЙ"
Діти сидять на стільцях у колі й передають одне одному уявні предмети, називаючи їх. Наприклад, Сашко передає Світланці "важку валізу", вона ледве-ледве її піднімає, демонструючи, яка вона важка, і т. ін.
Рекомендації: якщо дитині важко зобразити якийсь предмет, їй слід підказати, як можна це зробити.
3. Гра "СНІГОВА ГРУДКА"
Слід обрати по одному ведучому з команди (тобто попередньо групу розбити на дві команди). Члени кожної команди викладають на стіл по одному предмету, а ведучі цих команд дивляться на предмети, які діти кладуть на стіл, і намагаються запам'ятати, хто з дітей який предмет поклав на стіл і в якій послідовності.
Рекомендації: у кожній команді має бути не більше шести дітей. Наприкінці гри підбивають підсумки, кому з дітей вдалося дати більшу кількість правильних відповідей, тобто хто з тих, хто водить, виявився найбільш спостережливим. Цю гру можна включати й у наступні заняття групи.
Заняття 19
Мета: розвиток мислення, зорової пам'яті, уяви, уважності, розширення словникового запасу; формування внутрішнього плану дій.
Хід роботи
1. Повторення гри "СЛУХАЙ І ВИКОНУЙ" (опис див. у занятті 18).
Рекомендації: гру слід проводити спочатку у тому варіанті, в якому з нею знайомі діти. Якщо діти швидко й легко навчилися справлятися з цим ва-ріантом, гру можна ускладнити, додавши інші завдання.
2. Гра "ЗІПСОВАНИЙ ТЕЛЕФОН"
У групі дітей обирається один ведучий. Потім уся група дітей стає до нього спиною, й ніхто не підглядає. Той, хто водить, підходить до якоїсь дитини й непомітно для інших показує їй якусь позу (вигадує її сам). Потім він відвертається й відходить убік. Дитина, якій показали позу, обирає другого учасника й показує цю позу йому і т. п. Коли поза показана всім дітям, вони стають у коло обличчям до центру. Ведучий показує свою позу, а та дитина, що закінчила гру останньою, також показує свою позу. Перша й остання пози порівнюються між собою дітьми.
Рекомендації: пози можуть виявитися різними, але дітям слід пояснити, що нічого у цьому страшного немає, що так і має бути. Пози можуть вийти й однакові - це хороший результат, його слід відмітити.
3. Гра "ЧАСТИНИ ТІЛА"
За командою керівника один із гравців має повернутися до свого сусіда й показати на якусь частину тіла, наприклад на ніс. Сусід повинен сказати: "Це мій ніс", а автор запитання повинен підтвердити: "Правильно!" Потім сусід показує на якусь частину тіла наступного свого товариша і т. д.
Якщо діти забувають вказати на якісь частини тіла, слід їм підказати й показати ці частини тіла.
Рекомендації: необхідно звернути увагу дітей на те, що треба бути уважними й слухати гравців, щоб не повторювалися названі частини тіла. Гра триває доти, аж доки діти не назвуть усі частини тіла. Зазвичай у дітей виникає незручність, коли хтось із учасників покаже на статевий орган, - дитина не знає, як правильно відповісти. У цій ситуації слід пояснити правильну назву, й соромитися не потрібно, коли ця правильна назва вимовляється вслух.
Заняття 20
Мета: розвиток пам'яті, уважності, вміння встановлювати логічні зв'язки між словами; розширення словникового запасу.
Інструментарій: музичне супроводження, дитячі іграшки.
Хід роботи
1. Гра "ПОШУК АНАЛОГІЙ"
Називають якийсь предмет. Необхідно знайти якомога більше предметів, подібних до нього за різними ознаками (зовнішніми та суттєвими). Можна систематизувати ознаки на підставі загального використання матеріалу, із якого виготовлені предмети, які відносять до одного класу і т. п.
Варіант І - вертоліт.
Варіант II - лялька.
Варіант III - земля. Варіант IV - кавун.
Приклад варіанта II: лялька - брязкальце, плюшевий ведмедик (іграшки); лялька - горнятко, тарілка (посуд); лялька - телефон, футляр (пластмаса).
Рекомендації: дітям у цій грі потрібна допомога керівника групи, непра-вильні відповіді не слід виправляти.
2. Гра "ВИЗНАЧ ІГРАШКУ"
Кожна дитина на це заняття приносить з дому якусь іграшку. З групи вибирається одна дитина. На 3-4 хвилини вона виходить за двері. Керівник разом із дітьми вигадують яку-небудь історію, в якій головним персонажем є одна з іграшок, принесених дітьми. Усі іграшки, у тому числі й іграшка - персонаж розповіді, розставлені на столі.
Запрошується дитина, яка водить. Діти по черзі розповідають їй вигадану історію, не

 
 

Цікаве

Загрузка...