WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПсихологія → Психолого-педагогічні чинники соціальної адаптації молодших школярів - Дипломна робота

Психолого-педагогічні чинники соціальної адаптації молодших школярів - Дипломна робота

швидше доходить до керівника.
Рекомендації: дітям перед початком гри слід пояснити, що "малювати" предмети слід точно, і вони мають бути з невеликою кількістю деталей.
4. Гра "МОНОЛОГ КАРТОПЛІ"
Уявіть, що картопля стала живою. Зараз ви повинні за б хвилин вигадати монолог картоплі. А потім розповісти його нам від імені картоплі.
Рекомендації: якщо дітям важко, то можна розповісти кілька можливих варіантів. Наприкінці гри визначають кращі монологи.
Заняття 8
Мета: розвиток довільної уваги, вміння логічно мислити; розвиток розумових асоціативних зв'язків, орієнтації в просторі; розширення словникового запасу.
Інструментарій: музичний супровід, м'яч, набір предметних картинок.
Хід роботи
1. Гра "СЛУХАЙ ОПЛЕСКИ!"
На цьому занятті слід повторити гру "Слухай оплески!" (докладний опис див. у занятті 7). Спочатку повторити гру, використовуючи 3 оплески. Якщо діти успішно справляються, можна ускладнити гру до 5 оплесків із додаванням поз, описаних у занятті 7.
2. Гра "РОЗПОВІДЬ НАВПАКИ"
Дітям пропонують спробувати вигадати розповідь навпаки, тобто починаючи з кінця. Починає розповідь учень, який сидить "у кінці годинникової стрілки", наприклад: "Після цього вони жили довго й щасливо". Наступний перед ним сусід продовжує: "Нарешті вони помирилися". І далі так само. Причому той, хто порушив зворотну послідовність оповідання, вибуває із гри.
Рекомендації: у цю гру треба пограти 2 рази, причому першого разу дітей, що помилилися, не варто виключати з гри, а слід їм допомогти виправити помилку. Другого разу грати слід чесно, дотримуючись правил, із виключенням дітей, що припустилися помилки. Виділити з дітей кращих.
3. Гра "ФУТБОЛІСТ"
Увага! Будь ласка, оберіть футболіста, нехай він вийде на середину кімнати. Зараз ми зав'яжемо йому очі, недалеко покладемо м'яч. Хтось із вас буде спрямовувати футболіста, словами вестиме його до м'яча й пояснюватиме, що слід робити, щоб улучити точно по м 'ячу.
Рекомендації: треба приблизно намітити ворота, в які має потрапити м'яч. Якщо дитина, яка направляє футболіста, розгублюється, слід допомогти їй правильно пояснити. Футболіста також потрібно підтримувати схвальними словами. Гра проходить не більш як 4 рази. Потім відбираються кращі футболісти й ті, хто їх скеровував. Гру можна повторювати на подальших заняттях, залучаючи інших дітей.
4. Гра "ВИЗНАЧЕННЯ"
Ведучий показує одну картку, на якій намальований предмет, а потім другу. Завдання гри полягає в тому, щоб дитина змогла вигадати слово, яке стоїть між цими двома словами й слугує ніби "перехідним містком" між ними. Кожна дитина відповідає по черзі.
Рекомендації: діти спочатку можуть не зрозуміти цього завдання. Треба навести кілька прикладів. Так, для слів гусак і дерево (картинки з цими сло-вами показують) "перехідними містками" можуть бути слова літати (гусак злетів на дерево), вирізати (із дерева вирізали гусака), сховатися (гусак сховався за дерево) і т. ін. Якщо після наведених прикладів дитині важко відповісти, їй обов'язково слід допомогти, підвести до правильної відповіді. Наприкінці гри слід сказати, хто з дітей зміг швидко впоратися із завданням.
Заняття 9
Мета: подальший розвиток розумових асоціативних зв'язків, просторової орієнтації, спостережливості, сприйняття, пам'яті.
Інструментарій: музичний супровід, ручки, папір.
Хід роботи
1. Гра "ФУТБОЛІСТ"
Повторіть гру "Футболіст" (докладний опис див. у занятті 8).
Ведучими в цій грі обираються ті діти, які не були ними попереднього разу.
2. Гра "ВИЗНАЧЕННЯ"
На цьому занятті можна повторити ще одну гру, що описана у занятті 8, -"Визначення".
Рекомендації: діти намагаються впоратися із завданням без допомоги ведучого.
3. Гра "ХТО ЩО ЗРОБИВ?"
Із групи вибирають 3-4 дітей. Один із них - ведучий. Інші - "глядачі". 2-3 вибраних дітей по черзі показують ведучому якісь дії (кожна дитина має зробити не більш як 3 дії). Ведучий дивиться й намагається запам'ятати їх. Потім він повинен повторити ці дії у тому порядку, в якому він їх побачив.
Рекомендації: бажано, щоб діти показували нескладні дії; під час гри має звучати весела музика. Гру можна повторити 4-5 разів, змінивши при цьому тих, хто водить, і тих, хто показує. Наприкінці гри виділити найбільш уважних.
4. Гра "НЕВИДИМІ СЛОВА"
Зараз ви візьмете папір та олівець. Приготуйтеся писати. Ведучий у повітрі писатиме прості слова. А ви, якщо зумієте їх прочитати, запишіть на аркуші. Потім ведучий обере найкмітливіших із вас!
Рекомендації: ведучий повинен писати у повітрі нешвидко, зрозумілі слова, що складаються не більше як із 2-3 складів. Ведучий пише 5 слів. Потім перевіряє у дітей, що вийшло. І виділяє тих дітей, які вгадали його слова. У гру можна зіграти на першому занятті не більше 4 разів.
Заняття 10
Мета: розвиток зорового сприйняття, уважності, самоконтролю, уяви. Закріплення навичок рахунку, розвиток різних видів пам'яті.
Інструментарій: музичний супровід, папір, ручка, репродукція портрета.
Хід роботи
1. Гра "НЕВИДИМІ СЛОВА"
На цьому занятті можна повторити гру "Невидимі слова" (див. опис цієї гри у занятті 9).
2. Гра "ЗАПАМ'ЯТАЙ СВОЄ МІСЦЕ"
Керівник швидко й чітко називає місце у кімнаті для кожної дитини, яке вона має зайняти по команді. Наприклад, в одної дитини це місце - куток, у другої -стілець, у третьої - біля дверей, у четвертої - центр кімнати тощо. Потім усі діти збираються біля ведучого й чекають на команду. За командою "Місце!" вони розбігаються по своїх місцях.
Рекомендації: команду ведучого можна замінити вмиканням якоїсь рит-мічної музики. Гру провести 2-3 рази. Якщо діти зуміли впоратися швидко й правильно з цією грою, до неї не слід повертатися. За наявності помилок гру можна провести на наступному занятті.
4. Гра "ЗАБОРОНЕНИЙ НОМЕР"
Вибирається певна цифра, наприклад, 4, - заборонена. Діти стають у коло й за годинниковою стрілкою починають по черзі рахунок: 1, 2, 3, ... Коли доходить черга до четвертої дитини, вона не вимовляє цифру 4, а плеще в долоні (1 раз).
Рекомендації: у ході подальшого рахунку, як тільки зустрічається число, що містить цифру 4 (14, 24, 34 і т. ін.), замість цього числа слід плеснути в долоні. Якщо діти успішно впоралися з цим завданням, можна змінити умови гри і як заборонені цифри дати набір цифр, між якими існує якийсьлогічний зв'язок. Наприклад, якщо рахунок іде до 25 (2,4, 6, 8,10,12,14,16, 18, 20, 22, 24). Якщо діти зуміли побачити цей зв'язок, то можна дати ряд заборонених цифр, між якими відсутній будь-який зв'язок. Наприклад, якщо рахунок іде до 25 (4, 7, 14, 18, 21, 23). Діти можуть зразу не впоратися з цим завданням. Треба спробувати повторити гру в цьому варіанті кілька разів, аж поки не вийде.
5. Гра "МОНОЛОГ ПОРТРЕТА"
Дітям пропонують роздивитися портрет і за 5-7 хвилин вигадати монолог цього портрета.
Рекомендації: під час монологу дитини не слід виправляти мовленнєві помилки, яких вона припускається. Потрібно

 
 

Цікаве

Загрузка...