WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПсихологія → Психолого-педагогічні чинники соціальної адаптації молодших школярів - Дипломна робота

Психолого-педагогічні чинники соціальної адаптації молодших школярів - Дипломна робота

тварини, овочі, фрукти і т. ін.).
Зараз ви станете у коло, я буду коленому з вас кидати м 'яч, а ви маєте піймати його, й, кинувши назад мені, сказати слово, яке належить до групи: 1) свійських тварин; 2) диких тварин; 3) дерев тощо. Але ви маєте називати слова якомога швидше. Ті діти, які довго не зможуть назвати слово або ж неправильно назвуть його, вибувають із гри.
Рекомендації: першого разу треба дати можливість трохи подумати дітям перед відповіддю, щоб найменше дітей вибуло з гри. Для першого разу можна взяти такі групи слів, як "свійські тварини" та "дикі тварини". Якщо під час гри діти припускаються помилок, їх слід виправляти й давати пояснення цих помилок. Також потрібно старатися, щоб діти називали якомога більше слів, що належать до тієї чи іншої групи. Якщо діти не зуміли назвати багато слів, то їх доповнює керівник. Цю гру слід проводити протягом трьох занять. Наприкінці гри виділити тих учнів, які назвали багато слів.
3. Гра "ГОМЕОСТАТ"
Повторення. Якщо досягай цілей цієї гри, то її не слід більше включати у заняття. Якщо ж гра все ще не виходить до кінця, то її можна включити у подальші заняття.
Заняття 5
Мета: розвиток спостережливості, уважності, пам'яті, довільності рухів, уміння поєднувати слова в групи за певною ознакою, визначати, до якої групи належить те чи інше слово.
Інструментарій: м'яч, музичний супровід.
Хід роботи
1. Гра "ПЕРЕХОДИ"
Повторення (правила гри див. у занятті 4).
Гру провести не більш як 2 рази. Подивитися, наскільки діти засвоїли, якими бувають кольори волосся. Якщо виявляться діти, які припустилися помилки, їм слід ще раз пояснити, де саме вони помилилися.
2. Гра "ХТО Є ХТО? ЩО Є ЩО?"
Повторення (докладний опис правил див. у занятті 4).
На занятті 5 слід взяти такі три групи слів: овочі, фрукти, дерева.
3. Гра "ЗАБОРОНЕНИЙ РУХ"
Звучить весела ритмічна музика. Діти стоять півколом, у центрі - ведучий. Він показує кілька рухів, один із яких (наприклад, присідання) - заборонений. Діти мають повторити всі рухи ведучого, за винятком забороненого. Той, хто помилився, вибуває, а ті, що залишилися найдовше, стають кращими гравцями.
Рекомендації: першого разу в гру краще зіграти не більш як 2 рази, причому ведучих слід підготувати заздалегідь, щоб вони не розгублювалися та знали, що їм робити, які рухи виконувати. У подальшому ведучих уже не слід готувати перед грою.
3. Гра "ГОМЕОСТАТ"
Якщо гра не вийшла на попередніх заняттях, то її слід повторити.
Заняття 6
Мета: розвиток уважності, зорової пам'яті, логічного мислення (уміння визначати, до якої групи належить слово), довільності рухів, розширення словникового запасу.
Інструментарій: м'яч, музичне устаткування. Хід роботи
1. Гра "ЗАБОРОНЕНИЙ РУХ"
На цьому занятті слід повторити гру "Заборонений рух" (правила див. заняття 5). Перший раз - у тому варіанті, який був на попередньому занятті. Якщо діти успішно навчилися справлятися з грою у цьому варіанті, гру можна ускладнити. Увести два заборонені рухи, тобто до першого забороненого руху додати ще один. ( Ведучим у цій грі може стати будь-яка дитина за бажанням. Наприкінці гри виділяють дітей, які найбільш успішно впоралися з нею.
2. Гра "ЗАПАМ'ЯТАЙ ПОРЯДОК"
Вибирають 5-6 дітей. Інші - "глядачі". З вибраних дітей один стає тим, що водить. Інші 4-5 учасників вишиковуються в "паровозики". Той, хто водить, має подивитися на "паровозик" 1 хвилину, а потім відвернутися й перелічити дітей по іменах так, як вони стоять у "паровозику". Після цього гравці стають "глядачами", а "на сцену" виходять інші діти.
Рекомендації: слід відзначити дітей, яким вдалося запам'ятати імена правильно. Гру повторити не більше як 4 рази. На наступному занятті можна в неї погратися ще раз.
3. Гра "ВГАДАЙ ГРУПУ"
Принцип цієї гри той самий, що і гри "Хто є хто? Що є що?" (докладніше див. у занятті 4). Кидаючи м'яч, ведучий називає будь-яке слово, а дитина, спіймавши м'яч і кинувши його назад, повинна сказати, до якої групи належить це слово.
Рекомендації: перед початком гри з дітьми слід домовитися, що називати можна такі слова, які вони самі й інші діти зможуть віднести до певної групи.
Якщо дітям важко називати слова, то їм слід допомогти й назвати кілька прикладів. Помилки виправляти.
4. Гра "СКЛАДЕМО КАЗКУ" (1-й варіант)
Потрібно разом із дітьми обрати казку, яка добре всім відома. Якщо потрібно, можна коротко нагадати її зміст.
А тепер ми спробуємо розповісти цю казку так: кожний із присутніх буде говорити по одному реченню з цієї казки, причому так, щоб у нас із вами вийшла ціла казка.
Рекомендації: якщо у когось із дітей виникають труднощі під час гри, то такій дитині слід допомогти. Допомогти можуть керівник або ж самі діти.
Заняття 7
Мета: розширення словникового запасу дітей, розвиток навичок логічного та творчого мислення, пам'яті, уяви.
Інструментарій: музичне супроводження.
Хід роботи
1. Гра "СКЛАДЕМО КАЗКУ"
Повторення гри "Складемо казку" (правила гри докладніше див. у занятті 6).
Змінюються умови: коли гру проводять вдруге, треба ускладнити правила складання казки. Ускладнення може бути таким: кожне речення має починатися на літеру п, н і т. ін.
Рекомендації: дітям може бути важко самим упоратися з цією умовою. їм слід допомогти, підказати принцип підбору слів, із яких починатиметься кожне речення цієї казки. У наступних іграх діти вже самі зможуть викону-вати це завдання.
2. Гра "СЛУХАЙ ОПЛЕСКИ!"
Діти рухаються довільно у групі, звучить спокійна музика. Коли ведучий плеще у долоні певну кількість разів, діти приймають відповідну позу на 10-20 секунд.
Кількість оплесків Пози дітей (приблизні)
1 поза "лелеки" (дитина стоїть на одній нозі, друга піднята)
2 поза "жаби" (присісти, п'яти разом, носки й коліна у боки, руки між ногами на підлозі)
3 діти поновлюють ходьбу
Рекомендації: кожну позу можна вигадати разом із дітьми в процесі підготовки до гри. Діти повинні під час гри вільно рухатися, не заважаючи один одному. Гру в запропонованомуваріанті провести не менш як 4 рази, якщо діти швидко й правильно впоралися з нею, гру можна ускладнити, додавши ще 2 пози (наприклад, зайчики, коники і т. ін.).
3. Гра "ТАКТИЛЬНИЙ ОБРАЗ"
Діти діляться на пари, якщо комусь не вистачає пари, то можна створити одну трійку. Одна з пар дітей стає попереду, інша - позаду неї. Та дитина, яка стоїть позаду, "малює" пальцем на спині свого партнера якийсь образ, наприклад кораблик або дім. Партнер повинен визначити, що саме "намальовано". Якщо дитина вгадує, пара робить крок уперед, а діти міняються місцями. Перемагає та пара, яка

 
 

Цікаве

Загрузка...