WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПсихологія → Психолого-педагогічні чинники соціальної адаптації молодших школярів - Дипломна робота

Психолого-педагогічні чинники соціальної адаптації молодших школярів - Дипломна робота

виходьте уперед. Сміливіше, сміливіше! Так, добре! Інші гравці, замріть у різних позах. Ведучий запам'ятовує пози гравців, їхній одяг. Запам'ятав (ла)? А тепер ведучий виходить із кімнати. Гравці, зробіть п'ять змін у своїх позах та одязі. Не кожний п'ять, а п'ять на всіх. Готово? Так. Запрошую ведучого увійти. Ведучий, ти маєш повернути всіх у вихідне положення. Подивись уважно і знайди п'ять змін у позах та одязі гравців. Не у кожного гравця, а всього п'ять. Так, добре. Ще трохи залишилося. Якщо ти зумів(ла) правильно знайти п'ять змін, то дуже спостережливий.
Рекомендації: на першому занятті достатньо, щоб ведучими побувало хоча б троє дітей. Якщо дітям було важко побачити п'ять змін, то можна ско-ротити їх до трьох.
IV. Рефлексія заняття:
o 3 чим ми познайомилися на нашому занятті?
o Що вам сподобалося?
o Що вам не сподобалося?
o Для чого ми граємо в ігри?
Заняття 2
Мета: стимулювання спілкування усередині групи, розвиток пам'яті, уваги, логічного мислення, збагачення словникового запасу дітей.
Інструментарій: м'яч, музичний супровід.
Хід роботи
I. Рефлексія попереднього заняття:
Давайте згадаємо, з якими іграми ми познайомилися на попередньому занятті.
Якщо діти забувають якусь гру, то слід їм нагадати. Так само слід згадати мету занять.
II. Зміст заняття.
1. Гра "М'ЯЧ"
На другому занятті слід повторити з дітьми гру "М'яч", при цьому краще вибрати ведучими в цій грі тих дітей, які спочатку припускалися помилок (плутали імена дітей).
2. Гра "ЗАКІНЧИ СЛОВО"
Увага! У цій грі ми спробуємо закінчити слова, які будуть починатися, наприклад, зі складів ра; зем; го; па. Я кидатиму кожному з вас м'яч, а ви, кинувши і його назад, називатимете це слово.
Спочатку всі діти закінчують слова, що починаються зі складу ра (надає можливість кілька разів закінчити слова, що починаються на той самий скла, потім можна кожному з дітей задавати різні склади, із яких починаються слова.
3. Гра "ШТІРЛІЦ" (під спокійну тиху музику)
Цю гру слід повторити також і на другому занятті. Спочатку у тому варіант якому діти грали в неї на першому занятті, а потім, ускладнивши її збільшенням змінених поз (можна давати 4-6 змін). Після гри слід виділити найбільш спостережливих та уважних дітей.
4. Гра "ГОМЕОСТАТ"
Увага! Пограємося в гру, яка допоможе нам довідатися, чи можемо ми працювати разом. Це складна гра. І одразу вона у нас не вийде. Нам знадобиться кілька занять, щоб її опанувати. Гра така. Уся група збирається в коло. По команді всі викидають пальці. Група наша має прагнути того, щоб усі учасники "викинули" однакову кількість пальців. Гравцям забороняється домовлятися, переморгуватися і таке інше, тобто не можна намагатися узгоджувати свої дії будь-яким способом.
Для того, щоб надати одне одному можливість оцінити обстановку й урахувати її в наступних іграх, гравці після "викидання" пальців фіксують їх на якийсь час.
Рекомендації: першого разу цю гру слід провести не більше трьох разі дивитися на результат. Якщо в дітей у перших спробах будуть непогані результати, то слід обов'язково сказати дітям, що вони вже добре навчилися відчувати один одного. Якщо й після трьох спроб гра не виходить, слід заспокоїти дітей та налаштувати на те, що з першої спроби складно досягти бажаного результату, але вони постараються й незабаром отримають його.
Заняття 3
Мета: розвиток міжособового спілкування у групі, розвиток пам'яті тактильної), уваги, поповнення словникового запасу.
Інструментарій: м'яч, хустина.
Хід роботи
1. Гра "КОНСПІРАТОР"
Діти стають у коло обличчям до центру. Ведучий стає всередину кола. Уважно дивиться на дітей, потім йому зав'язують очі. Керівник просить дітей помінятися місцями й до одного з дітей підводить того, що водить. Він навпомацки, начинаючи з голови, має упізнати дітей, до яких його підводять.
Рекомендації: потрібно дати можливість половині дітей побувати в ролі того, що водить. Кожній дитині надається чотири спроби. Наприкінці гри слід підбити підсумки, хто з дітей і скільки зумів угадати. Цю гру можна проводити в три етапи. 1-й етап: на першому занятті половина дітей повинна бути такими, що водять. 2-й етап: на наступному занятті друга група дітей має побувати у центрі кола. 3-й етап: діти можуть змінювати елементи одягу, зовнішність. Дітям надається можливість ще раз бути тими, хто водить. На 3-му етапі гри можна давати 4-5 спроб. 3-й етап можна вважати підсумковим. Якщо керівник встигає, то 1-й, 2-й та 3-й етапи гри можна провести на першому занятті.
2. Гра "ЗАКІНЧИ РЕЧЕННЯ"
Ця гра проводиться аналогічно грі "Закінчи слово" (див. заняття 2), тільки тепер дітям треба, спіймавши м'яч і кинувши його назад керівникові, закінчити речення: улітку тепло, а взимку ... (холодно); птахи літають, а змії ... (повзають); восени листя жовте, а влітку ... (зелене); цукор солодкий, а лимон ... (кислий) і т. ін.
Рекомендації: якщо учень неправильно закінчує речення, то це речення слід розібрати й з'ясувати, чому слово, яке підібрав учень, не підходить. Також слід підібрати правильне слово й пояснити, чому воно підходить.
3. Гра "ГОМЕОСТАТ"
Повторюється на цьому занятті не більше 3 разів. Підбиваються підсумки цієї гри. Необхідно відзначити всі позитивні моменти у виконанні цього завдання.
Заняття 4
Мета: розвиток спілкування у групі, розвиток спостережливості, уважності, уміння поєднувати слова в групи, визначати, до якої групи належить те чи інше слово.
Інструментарій: м'яч, хустина.
Хід роботи
1. Увага! Станьте у коло, обличчям до центру кола. Подивіться на своїх товаришів, зверніть увагу на колір волосся кожного з них. Зараз за моєю командою вам слід сісти таким чином, щоб крайнє праве місце зайняв учасник із найтемнішим волоссям. Поруч із ним має розташуватися той, у кого волосся трохи світліше, а крайнє ліве місце займе той, чиє волосся виявиться найсвітлішим. Отже, за моєю командою, не поспішаючи, вам слід сісти на відповідне місце. Майте на увазі: той, хто порушує ці правила, вибуває з гри. Отже, праворуч від мене - брюнет (чорний колір волосся) з брюнетів, ліворуч - блондин із блондинів, всі інші займають (відповідно до відтінків власного волосся) місця між: ними.
Рекомендації: гру слід провести не більше як 3 рази, якщо багато дітей припустилися помилок і вибули з гри, то слід з'ясувати, чому ці діти не знайшли свого місця(можливі причини: дитина точно не знає кольору власного волосся; погано орієнтується в назвах кольорів волосся). У цих випадках слід розглянути з дітьми на конкретних прикладах можливі кольори волосся й показати їх на присутніх. На наступному занятті слід повторити цю гру, щоб з'ясувати, наскільки діти засвоїли поняття про існуючі кольори волосся.
2. Гра "ХТО Є ХТО? ЩО Є ЩО?"
Діти згадують, що деякі слова можна за певною ознакою віднести до якогось класу (групи). Необхідно з'ясувати, які групи знають діти (дикі та свійські

 
 

Цікаве

Загрузка...