WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПсихологія → Психологічні особливості взаємин батьків і дітей - Курсова робота

Психологічні особливості взаємин батьків і дітей - Курсова робота


Аналіз завдання
Що насправді потрібно зробити?
Сформулюй це ще раз своїми словами.
Аналіз матеріалу
Що мені потрібно для виконання завдання?
Що я вже маю?
Аналіз мети
Чого я прагну?
Як я можу цього досягти?
Від чого я можу відмовитись?
Аналіз конфлікту(протиріччя)
Чому я не можу піти далі?
Що мені заважає ? Що я мушу змінити?
Формулювання часткових (проміжних завдань)
Який крок наступний?
До цього часу все правильно
Тепер я вже організований
Подолання фрустрації(кризи надій)
Помилки можна виправити
Я зроблю це, я маю час
Оцінювання часткових (проміжних результатів)
Мені це добре вдалося.
Де згода у сімействі,
Де мир і тишина,
Щасливії там люди,
Блажененна сторона
Перехід від етапу до етапу відбувається плавно. Але в цілому все дитинство включає в себе два цикли цикл навчання і цикл виховання. Дитина з перших днів життя відчуває і переживає все те , що роблять з нею дорослі. Родина - природний осередок найглибших людських почуттів, де дитина засвоює основи моралі серцем і душею, коли розвивається почут-тя доброти, чуйності, совісті, правдивості, любові до всього живого. Батьки- головні природні вихователі дитини. Основний чинник у формуванні особистості - виховний клімат сім`ї. Рідна домівка - не тільки місце притул-ку, дах над головою, а й родинне вогнище, місце захисту від життєвих не-гараздів. Батьки є першим суспільним середовищем дитини, а родина- про-відним інститутом соціалізації. Батьки першими розкривають маленькій людині предметний світ і надають йому емоційного забарвлення.
Через життя в сім`ї формується ставлення до людей, речей, самого себе, виробляються ідеали та цінності. Любов дитини до батьків забезпечує безпе-ку, виступає гарантом емоційного благополуччя. Дитині мало просто того, щоб її любили. Вона потребує підтримки на всіх періодах дитинства.
Глибокий, постійний контакт з дитиною- необхідна умова виховання у будь-якому віці. Але тісний контакт і взаєморозуміння не виникають самі по собі. Батьки їх будують і творять, починаючи з віку немовляти.
Проте на сьогоднішній день психологи констатують факт депривації ба-тьківської любові. Мати любить свою дитину за те, що вона є. Батько любить свою дитину такою, як вона є, тому він уміє критикувати вчинки, але особистість дитини залишає недоторканою. Любов до дитини - це не лише приємна емоція, це передусім розумність у стосунках із нею, це тур-бота і відповідальність за її майбутнє.
Поява Конвенції ООН "Про права дитини " відіграла велику роль у процесі гуманізації освіти, тому що цей документ вплинув на сферу профе-сійної етики педагогів. Дослідження свідчать, що Конвенцію в школах та інших навчальних закладах України і педагоги, і батьки знають недостатньо. Але жоден державний документ не замінить дитині чуйного, дбайливого ставлення до її проблем з боку батьків. Якщо дитину вдома сприймають, а головне - люблять з усіма " плюсами" і "мінусами" - вона соціально захище-на.
Результати психологічних досліджень у нашій області, проведені обласним науково- методичним центром практичної психології і соціальної роботи, допомогли виявити ряд виховних проблем, які потребують розв`язання і школою, і батьками, про існування яких дорослі часто навіть не здогадують-ся Застосування учнями лихослів`я - це фрустрація ( обман ) у досягненні вищого рівня сформованості особистості, цілісності та гармонії всіх її скла-дових. Необхідна допомога дітям в оволодінні навичками культурної поведін-ки, поліпшення мовного спілкування, формування моральних якостей.
Ще одна проблема, розв`язати яку необхідно спільними зусиллями- це вплив аудіо- відеопродукції на свідомість дітей та підлітків. Цей вплив часто буває набагато сильнішим, ніж тиск з боку однолітків, тому що діє на культурну атмосферу в цілому. Особливо негативно впливають сцени порнографії, насилля, жахів. Вони формують деструктивний рівень цінніс-них орієнтацій, девіантну особистість, спричинюють психічні розлади. Учні 5-11 класів вказують, що на них найбільший вплив мають фільми- бойови-ки, далі- фільми жахів, реклама. І саме відеопродукцію вони найбільше дивляться.
Важлива проблема - це час, який присвячують діти прослуховуванню музики та перегляду теле - і відеопродукції. Саме учні відзначають, що після перегляду або прослуховуванню аудіо- відеопродукції у них виникає страх, нервовість, дратівливість, стомленість, а іноді- і головний біль та порушення сну. Аудіо- та відеопродукція досить часто пропагує і спону-кає до куріння, вживання алкоголю, наркотичних речовин, провокує до ранніх сексуальних стосунків, проявів насильства.
Щороку в закладах освіти області у рамках профілактично-виховної роботи здійснюється моніторингове дослідженя вживання наркогенних ре-човин. Вивкикає занепокоєння той факт, що певна кількість молодих лю-дей уже спробували на собі дію наркогенних речовин, до яких відносять-ся тютюн, алкоголь, токсичні речовини, наркотики. Тенденція щодо розповсюдження наркогених речовин серед молодших вікових груп стає надто небезпечною. Підліток знаходить тимчасове розв`язання проблем у алкогольному чи наркотичному сп`янінні.
Досить часто серед учнівської молоді виникають і проблеми у міжс-татевих стосунках. Відсутність цілеспрямованого статеваго виховання меже призвести до небажаних наслідків у репродуктивному здоров`ї майбутнього нокоління. Дорослі часто думають, що їхні діти знають уже все, що сто-сується статі. Психологи стверджують, що саме психологічні особливості дівчат і хлопців, нормативна статева поведінка, наслідки ранніх статевих стосунків та засоби контрацепції цікавлять підлітків найбільше, починаючи вже з 6-7 класу. Частково школа вирішує це питання шляхом введення спецкурсу " Статеве

 
 

Цікаве

Загрузка...