WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПсихологія → Алкогольні психози - Реферат

Алкогольні психози - Реферат

розладів, значно рідше - в останні дні запоїв або в період редукції абстинентных проявів. Починається алкогольний галлюциноз звичайно з елементарних слуховых галюцинацій у формі акоазмов і фонем (шум, стукіт,свист, музика, кашель, шепіт, окремі слова або фрази), які з'являються ввечері або вночі на тлі безсоння й супроводжуються вегетативними порушеннями. Потім на тлі вираженого афекту здивування, напруженої тривоги або страху з'являються множинні словесні галюцинації. Звичайно хворі чують голоси великої кількості людей, рідше - одного-двох чоловік. Голосу належать як невідомим, так і добре знайомим особам. Гучність словесних галюцинацій різнаі: те приголомшуючі лементи, те шепотная мова, те звичайна. Голоси завжди перебувають у межах "слуховой досяжності", у реальному просторі (сусідня кімната, коридор, під вікном і т.д.), тобто там, що де говорять можна чути, але не бачити. Часто хворі прагнуть виявити місцезнаходження мовців. Голосу те говорять і сперечаються про хворого між собою, то звертаються безпосередньо до нього. Вони можуть загрожувати, ображати хворого, коментувати всієї його дії. Часто голосу мають імперативний зміст, висміюють хворого, дражнять його, знущаються з нього. Можуть приєднуватися голосу, що захищають або виправдують хворого. Між що лають і захищають голосами зав'язуються дійсні дискусії. Зміст словесних галюцинацій мінливо, але завжди пов'язане з реальними обставинами з минулого й сьогодення. Звичайно воно стосується пияцтва хворого, сексуальних тим. На відміну від слуховых галюцинацій при делірії у хворих з алкогольним галлюцинозом відсутня підвищена сугестивність, тому впливати на зміст голосів неможливо.
На тлі галлюцинаторных розладів нерідко виникають маячні ідеї переслідування, фізичного знищення, обвинувачення й т.д. По своїй тематиці вони тісно пов'язані зі змістом галюцинацій, єдиним джерелом марення є слуховые обмани сприйняття.
Афект на висоті галюцинацій визначається тривогою, вираженим страхом або розпачем. Поводження хворих звичайно відповідає галюцинаціям і бреду. Але в ряді випадків, незважаючи на виражені симптоми психозу, у хворих зберігається відносно правильне поводження. Достатня схоронність аллопсихической орієнтування, докладне відтворення хворими по закінченні психозу своїх психопатологічних переживань і навколишньої реальної обстановки й подій свідчить про те, що алкогольний галлюциноз протікає при непотьмареній свідомості.
Тривалість алкогольного галлюциноза звичайно від декількох днів до місяця. Закінчується він критично після глибокого сну. Можливо більше тривалий, хронічний плин захворювання. Описано випадки тривалістю 10-30 років.
Алкогольний параноид (алкогольне марення переслідування) - алкогольний психоз із перевагою образного марення, афекту страху, рухового порушення й окремих сенсорних розладів. Подібно делірію й галлюцинозу розвивається в похмілля, рідше наприкінці занапуваючи. Після короткого (кілька годин, доби) періоду нездужання, тривоги, рухового занепокоєння у хворих раптово з'являється афект страху, марення переслідування, впливу. Хворі напружено стежать за поводженням, мімікою й жестами навколишніх, за вимовними ними фразами. Всю навколишню їхню дійсність вони сприймають тільки в рамках розвиненої в них маревної фабули. Маревне тлумачення навколишні супроводжується його ілюзорним сприйняттям. Хворі чують у розмовах навколишні репліки у свою адресу, бачать у руках навколишніх осіб, яких уважають переслідувачами, конкретні знаряддя вбивства (ніж, пістолет, мотузку). Переважає афект страху, часом сягаючого ступеня панічного жаху або розпачу. Однак хворий не ціпеніє від жаху. У всіх випадках характерно рухове порушення оборонного характеру. Учинки хворих імпульсивні. Вони раптово кидаються бігти, вибивають скла й кличуть на допомогу, можуть із реальною небезпекою для свого життя вистрибнути з вікна високого поверху, зстрибнути з поїзда, ховаються, напівроздягнені незважаючи на погоду вибігають із будинку, можуть у розпачі нанести собі важкі каліцтва або навпаки прибігають до самооборони й самі раптово роблять напад на навколишнім. Багато хто звертаються у відділення міліції або інші офіційні установи за допомогою. Але все-таки агресивні вчинки відносно мнимих переслідувачів порівняно рідкі. Постійно існує афект здивування, що стосується що відбувається. Увечері й уночі з'являються елементарні зорові ілюзії й галюцинації, слуховые галюцинації (стукоти, шерехи, кроки, окремі слова й т.д.). Такий стан триває кілька днів, тижнів. Після припинення психозу критичне відношення до перенесених хворобливих переживань відновлюється не відразу, часто залишається резидуальный марення.
Плин алкогольного параноида звичайно гостре. Однак можливо затяжний плин. Це проявляється в першу чергу в зміні клінічної картини психозу. Зменшується інтенсивність страху, наступає деяка систематизація марення, виникають конкретні подання про мотиви переслідування, нормалізуються зовнішні форми поводження, однак залишається неприступність і недовірливість хворих.
Алкогольне марення ревнощів - це хронічна форма алкогольного психозу з перевагою первинного паранойяльного марення. Зустрічається винятково в чоловіків із психопатичними рисами характеру у вигляді егоцентризму, стеничности, недовірливості, надмірній вимогливості. Розвитку психозу звичайно передує багаторічне безперервне пияцтво з явищами деградації особистості. Монотематический марення ревнощів розвивається поволі. Спочатку окремі маревні висловлення з'являються лише в період сп'яніння або на тлі похмільних явищ. Надалі вони стають постійними. На початкових етапах зміст маревних патологічних переживань відбиває особливості взаємин і конфліктів між чоловіками й зберігає певну правдоподібність. Надалі цей зв'язок маревних інтерпретацій з реальними фактами зникає. Одночасно відбувається систематизація наростаючих маревних інтерпретацій і поступова кристалізація марення. Поводження хворого починає визначатися маревною концепцією й спрямовано на доказ зради з боку дружини, її викриття з метою відплати. Можлива поява ретроспективного марення, коли в маревному плані тлумачаться всі події минулого, приводяться реальні події з минулого життя, що доводять невірність дружини (маревні конфабуляции). У ряді випадків монотематические маячні ідеї ревнощів ускладнюються маячними ідеями отруєння, чаклунства, збитку. Афект звичайно придушено^-злісний.
Алкогольні энцефалопатии - це група алкогольних психозів, при яких психічні порушення сполучаються із системними соматичними й неврологічними розладами. Всі алкогольні энцефалопатии розвиваються на тлі алкоголізму тривалістю від 5-7 до 20 років і більше. Занедужують переважно чоловіка 30- 50 років, що вживають міцні вина й сурогати (фарби, лаки, політура).
При гострої алкогольної

 
 

Цікаве

Загрузка...