WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПсихологія → Психопатії - Реферат

Психопатії - Реферат

супроводжуються позитивним емоційним тлом, але завжди з відтінком гневливости й дратівливості. Мислення збудливих особистостей підлегло афекту, і оскільки вони часто є завзятими сперечальниками, всупереч логіці наполегливо обстоюють свою думку, у підлітковому віці тікають із будинку, бродяжать. У силу своїх особистісних особливостей вони люблять брати участь в азартних іграх, негативний досвід своїх учинків не враховується ними в наступному поводженні. На висоті афекту вони стають або агресивними, або наносять собі самоушкодження. Найчастіше це неглибокі самопорізи, сліди від яких у них часто є на грудях, животі й ліктьових згинах. Походження їх вони завжди пояснюють реально побутовими ситуаціями. Дана форма психопатій звичайно проявляється досить рано (у пізньому дитячому й підлітковому віці), у міру старіння такі особистості стають скаредними, схильними до накопичення, у них з'являються риси святенництва, злопамятности, зайва жорстокість і схильність до правдошукацтва, до слізливості в сполученні зі злопамятностью.
Психопатії істеричного типу (істеричні розлади особистості). З безлічі ознак, властивих істеричної психопатії, основним є егоцентризм, прагнення здаватися у власних очах і очах навколишньою значною особистістю, що об'єктивно не відповідає реальним даним. Бажання залучити до себе увага проявляється в театральності, демонстративності, позерстві. Вони постійно прагнуть бути в центрі уваги, тому емоційно оживлені, здатні до наслідування, фантазуванню, псевдологии. У відповідь на несприятливі ситуації вони дають бурхливі афективні реакції з риданнями, виразною жестикуляцією, "розігруванням" певних сцен, які закінчуються нерідко істеричними припадками, биттям посуду, погрозами самогубства. Однак щирі суицидальные спроби в них рідкі й мають місце в тих випадках, коли не повністю оцінюється реальна ситуація. Прояву істеричних психопатій в одних випадках більше складні й характеризуються яскравими поліморфними фантазіями, зміненим поданням про реальну обстановку й своє місце в ній, появою яскраво пофарбованих бачень, у яких відбита психогенна ситуація. В інших випадках істеричні розлади більше елементарні й виражаються істеричними паралічами, парезами, що зненацька з'являється почутті ядухи ("грудка в горлі"), сліпоті, глухоті, розладах ходи (астазия-абазия), істеричними припадками. Всі ці порушення минущі, виникають у психотравмирующих ситуаціях і зникають по миновании еї. Однак істеричні форми реагування на ситуацію згодом закріплюються й надалі виступають у вигляді кліше, що визначає особливості поводження.
Істеричні психопатії звичайно проявляються досить рано (4- 6 років) і на ранніх етапах виступають у формі аномального поводження, що визначається в значній мірі умовами виховання й оточення. Остаточне формування психостений даного типу наступає до 20 років. На цьому етапі відбувається стабілізація істеричних розладів, основні її особливості проявляються комплексом характерологических особливостей у вигляді незрілості психіки, емоційній лабільності, підвищеній сугестивності й эмотивности, схильності до істеричних форм реагування. Більш чітко істеричні розлади проявляються в період пубертата (полове дозрівання) і инволюционном віці (полове зів'янення). В останніх випадках виразність істеричних форм реагування може досягати такого рівня, що одержало назву в психіатрії "инволюционная істерія". Прийнято вважати істеричну психопатію жіночою патологією особистості. Однак дослідження показали, що в чоловіків дані розлади особистості зустрічаються не рідше.
Психопатії шизоидного типу (шизоидное розлад особистості) характеризуються замкнутістю, скритністю, зовнішньою холодністю, відірваністю суджень від реального миру. Їм властиві відсутність внутрішньої єдності й послідовності психічної діяльності в цілому, примхливість і парадоксальність емоційного життя. Емоційна дисгармонія проявляється сполученням підвищеної чутливості до одним сторін життя й емоційною холодністю до інших. Шизоид патологічно замкнуть, відчужений від людей, він живе у світі своїх фантазій і подань про реальне життя, своїх власних умовиводів і теоретичних суджень. Тому зовні такі особи виглядають чудакуватими, дивними, ексцентричними. Їхні афективні реакції часто несподівані й зовні здаються неадекватними. У них немає співпереживання чужим лихам і неприємностям. Разом з тим вони часто виявляються інтелектуально обдарованими особистостями, схильними до нестандартних умовиводів і логічних побудов, абстрактним і несподіваним висновкам. Мир фантазій шизоидов також досить багатий, відвернений від реального життя й повсякденних подій. Це мир мистецтва, парапсихології, космічних проблем. Про шизоидных особистостей іноді говорять: "Це будинок із закритими ставнями й багатими бенкетами усередині".
Увага й виборча емоційна окрашенность шизоидов спрямовані тільки на їхні питання, що цікавлять, за межами яких вони неуважні й проявляють повну відсутність інтересів. Сугестивність і легковір'я в них сполучаються з упертістю й активністю в досягненні мети. Моторні функції шизоидных особистостей бідні. Вони часто виявляються позбавленими елементарній побутовій пристосовності й реалізації своїх потреб, відрізняються підвищеною активністю й цілеспрямованістю у відстоюванні своїх цілей і висновків. Розрізняють сенситивних і холодних шизоидов залежно від емоційних форм реагування. Сенситивний шизоид - ранимо, недовірливий, чутливий, схильний відносити події, що відбуваються в житті, на свій рахунок. Холодний шизоид замкнуть, живе у світі фантазій, позбавлений почуття співпереживання, боязкий, нетовариський, схильний до надцінних побудов.
Астенічні й психастенічні типи психопатій (ананкастное, обсессивно-компульсивное розлад особистості). Психопатичні особистості астенічного кола характеризуються непевністю в собі й своїх учинках, схильністю до постійного самоаналізу й самоконтролю, підвищеної ранимостью, боязкістю й сензитивностью. Їхня непевність у собі часом здобуває характер нав'язливих сумнівів і підозр. Вони постійно перевіряють завершенность своїх дій; запертость дверей і шаф, своєчасність виконаної роботи і її якість, випробовують тривогу не спізнитися на роботу або на зустріч зі знайомими. Психостеник завжди й у всім сумнівається, йому важко прийняти яке-небудь рішення, але якщо воно прийнято, знову виникають тривожні побоювання в правильності його, можливості перетворити це рішення в життя, тому він постійно зайнятий міркуваннями про сформовану ситуацію, завжди незадоволений собою. Цим особам постійно властив почуття тривоги, по найменшому соматичному неблагополуччю виникають іпохондричні переживанняз переоцінкою ознак розладу здоров'я. Разом з тим при виконанні будь-якої роботи психостеник надзвичайно ретельний, скрупульозний, обов'язковий і педантичний. Того ж він жадає від близьких і товаришів по службі, чим викликає нерідко їхнє негативне відношення до себе. Разом з тим психостеники истощаемы й у силу наявності постійних сумнівів нездатні до тривалої напруги, не завжди продуктивні у виробничій діяльності. Вони схильні до широкого спілкування, присвячуючи знайомих у коло своїх сумнівів і побоювань. Психостеники погано переносять нові ситуації, у яких у них наступає ламання стереотипів поводження, підсилюються нав'язливі сумніви, ранимость і сенситивность. Вони стають розгубленими, малопродуктивними в роботі. У конфліктній ситуації такі особистості

 
 

Цікаве

Загрузка...