WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПсихологія → Розлади потягів - Реферат

Розлади потягів - Реферат

ознаками хронічної алкогольної залежності й свідчать звичайно не стільки про розлади полових потягів, скільки про ступінь алкогольної деградації особистості обвинувачуваного.
Геронтофилия - розлад сексуальної переваги, при якому полові акти відбуваються з літніми й старими людьми. Геронтофилия порівняно рідке перекручення, часто супроводжується садистичними тенденціями або жорстокими вбивствами.
Некрофилия - половий потяг до трупів. Зустрічається переважно в чоловіків. Формується цей вид розладів потяга в осіб із глибокими формами психопатій або психічно хворих. Некрофилы часто є працівниками моргів або цвинтарів. Вони звичайно розкривають могили або в моргах знущаються із трупів. В експертній судово-психіатричній практиці вони зустрічаються нечасто. Залучаються до відповідальності за хуліганство й знущання над трупами й могилами.
Ексгібіціонізм - розлад полового потяга, що проявляється в періодичній або постійній похилості до оголення своїх полових органів, особливо перед особами протилежної підлоги (частіше перед жінками), без намірів полового контакту. Оголення супроводжується половим порушенням з ерекцією. Подібного типу похилості звичайно проявляються на висоті емоційної напруги й чергуються зі світлими періодами. Один чоловік, що займає високий соціальний стан, періодично ранком перед роботою з'являвся в жіночій перукарні. У залі чекання він оголював полові органи, мастурбировал і потім швидко йшов. Притягнуто він був до кримінальної відповідальності за хуліганство. При обстеженні в Центрі (йому був 61 рік) яких-небудь психічних розладів, крім ексгібіціонізму, у нього виявлене не було. Правопорушення подібного типу є типовими для осіб з розладами полового потяга типу ексгібіціонізму.
Садомазохизм - досягнення полового задоволення шляхом заподіяння страждання половому партнерові. Діапазон садистичних актів досить широкий - від докорів і словесних образ до жорстокого побиття й нанесення тяжких тілесних ушкоджень. Можливі навіть убивства. Такі особи іноді одержують полове задоволення, роблячи полові акти з жертвою, що перебуває в стані передсмертної агонії. Різновидом садизму є мазохізм - одержання сексуального задоволення при приниженнях і стражданнях, заподіюваних йому сексуальним партнером. У практиці частіше зустрічається сполучення садизму з мазохізмом, що становить синдром садомазохизма. Це розлад властиво особам чоловічої статі. Іноді оргазм наступає від одного виду страждань партнера. Садистичні похилості в пацієнтів звичайно простежуються з дитинства, коли вони зазнають насолоди від виду страждаючих тварин, іноді прагнуть бити кішок і собак, підвішують їх, підпалюють, убивають, ловлять і терзають птахів. Таку ж похилість вони проявляють із друзями й однокласниками. Надалі жорстокість стає рисою характеру й проявляється в полових взаєминах з партнером. У судово-психіатричній практиці ці розлади зустрічаються частіше інших видів патологічних потягів. Можливо, це пов'язане з тією обставиною, що садомазохисты роблять тяжкі правопорушення (катування жертви, убивства, знущання над тілом загиблої), і тому стають об'єктом судово-психіатричної експертизи.
Вітчизняна й закордонна практика показує, що цим особам властиві серійні вбивства, які обчислюються декількома жертвами. У звичайному житті садомазохисты не проявляють соціальної дезаптации, не роблять враження осіб з якими-небудь аномаліями психіки, тому злочину такого роду важко раскрываемы.
Судово-психіатрична оцінка розладів потягів. У судово-психіатричній практиці щирі розлади потягів зустрічаються нечасто. Разом з тим особи, приваблювані до відповідальності за різні правопорушення, нерідко говорять про свій потяг до злодійства, підпалам, бродяжництву й т.д. У цих випадках завжди виникає необхідність в отграничении щирих порушень потягів від помилкових. Останні звичайно носять характер антисоціальних звичок, що зафіксувалися, способу життя, психологічних установок особистості. Судово-психіатрична оцінка осіб з наявністю таких форм поводження опирається в основному не на аналіз однотипних правопорушень, а на виявлення основного ґрунту, на якій вони виникають.
Якщо зазначені форми поводження виникають у хворих шизофренією, маніакально-депресивним психозом, органічним захворюванням центральної нервової системи, то рішення експертних питань залежить від глибини й виразності психічних розладів, властивих основному захворюванню.
Щирим розладам потяга властиві певні закономірності - це повторність однотипних діянь без якої-небудь матеріальної зацікавленості, відсутність приховань протиправного діяння, його патологічне мотивування, підпорядкованість дій характеру потяга.
Розладу потягів звичайно не виступають изолированно, а в пацієнтів має місце раннє їхнє формування й трансформація одних потягів в інші, а іноді й співіснування декількох форм порушеного потяга. що виявляються Тому на наслідку й суді кількаразові залучення до відповідальності за такі діяння, як підпали, полові правопорушення, особливо у відношенні дітей, жорстокі вбивства, повинні з'явитися підставою для призначення судово-психіатричної експертизи. Доцільно по полових правопорушеннях рекомендувати комплексні судові експертизи із сексопатологами, які розглядають питання формування сексуальних потягів, їхня спрямованість і правомірність їхнього трактування як щирих порушень полового потяга.
Особи, у яких у період судово-психіатричної експертизи не виявлялося щирих розладів потягів, а констатувалися лише ознаки психопатій і нерізко виражені резидуальные явища органічної поразки центральної нервової системи, не підпадають під дію статті 21 КК РФ, тому що вони можуть усвідомлювати фактичний характер і суспільну небезпеку своїх дій і керувати ними, і зізнаються осудними.
Судово-психіатрична оцінка осіб, що страждають щирими розладами потягів, незалежно від їхнього змісту неоднозначна. У тих випадках, коли порушення потягів не досягають ступеня неодолимости при наявності часткової критики до своїх діянь, боротьби мотивів передправопорушенням або перебувають у стадії формування, можливо рекомендувати застосування ст. 22 КК РФ, що передбачає наявність такого психічного розладу, що позбавляло б особу можливості повною мірою усвідомлювати фактичний характер і суспільну небезпеку своїх дій або керувати ними. Застосування обмеженої осудності до лидам з порушеними потягами має на увазі присутність у діяннях даних осіб мотивації правопорушення, що відповідає формі порушених потягів.
У тих випадках, коли розладу потягів стають провідною ознакою, зливаються з особистістю, не піддаються корекції, з порушеною критичною оцінкою поводження в цілому, варто вважати виправданим застосування статті про неосудність.
Найчастіше під формулу неосудності підпадають пироманические розладу, особливо якщо вони носять імпульсивний характер, і садомазохистские синдромокомплексы. При констатації полових розладів потягів рекомендується проведення комплексних судових сексологических і психіатричних експертиз. До осіб, визнаним обмежено осудними, можливе призначення амбулаторних примусових мір медичного характеру. Особам з розладами потягів, признаными несамовитими, у силу їх підвищеної соціальної небезпеки й ваги протиправних діянь, є обов'язковим призначення примусових мір медичного характеру: найчастіше у вигляді примусового лікування в психіатричному стаціонарі спеціалізованого типу або в психіатричному стаціонарі спеціалізованого типу з інтенсивним спостереженням.

 
 

Цікаве

Загрузка...