WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПсихологія → Розлади потягів - Реферат

Розлади потягів - Реферат

закономірностей їхні динаміки. Недостатня вивченість зазначених розладів з'явилася причиною розвитку різноманітних концепцій і теорій походження даних видів потягів. У трактуванні этиологии й патогенезу сексуальних відхилень одержали широке поширення конституціонально-генетичні, еволюційні, эндокринологические, психоаналітичні, условно-рефлексорные й комбіновані концепції.
Виходячи з положень про біологічну обумовленість і вродженість розладів полового інстинкту, одні автори аналогічним образом трактують сутність даного виду перверсий. На противагу їм прихильники "придбаного" генеза перекручень провідним фактором у формуванні перверсий уважають несприятливий вплив зовнішнього середовища. Представники "ендокринної" теорії затверджують, що визначальне значення мають порушення гормонального тла, із цих позицій пропонують види терапії сексуальних розладів. Прихильники психоаналітичної концепції визначають сексуальні перверсии як неврози, що виникли в результаті затримки полового розвитку в дитячому й підлітковому віках. З погляду умовно-рефлекторної теорії, перверсии виникають у результаті утворення патологічного умовного рефлексу. Достатнє поширення мають і комбіновані теорії, згідно яким розладу сексуального потяга визначаються багатьма факторами, які варто враховувати при діагностиці. Разом з тим дотепер жодна з наведених теорій не одержали загального визнання й можуть бути оцінені не більш ніж гіпотези, що пояснюють лише окремі сторони проблеми.
Сучасна сексопатологія й психіатрія виділяють два типи патологічних сексуальних потягів: розладу полової ідентифікації й сексуальної переваги. До розладів полової орієнтації ставляться чоловічий і жіночий гомосексуалізм (мужолозтво, лесбиянство). Відношення до цих форм сексуальних порушень у сексопатологів і законодавців неоднозначно. Жіночий гомосексуалізм ні у вітчизняному, ні в закордонному законодавстві ніколи не переслідувався законом.
У ряді країн чоловічий гомосексуалізм уважається кримінально карним. Відповідно до Карного кодексу кримінальної відповідальності підлягають лише особи, що зробили насильницькі гомосексуальні акти, у тому числі й з неповнолітніми (ст. 132-134 КК РФ).
Чисті форми гомосексуалізму зустрічаються вкрай рідко. Найчастіше мають місце бисексуальные акти, коли особа в ситуації ізоляції робить гомосексуальні полові акти, а у звичайному житті має нормальні полові зносини. Ситуації ізоляції виникають в одностатевих колективах: тривалі плавання, виправні колонії й т.д. Певну роль у формуванні гомосексуальної орієнтації варто відводити й питанням правильного полового виховання. У практиці зустрічаються випадки, коли в родині з'являється дитина небажаної підлоги й батьки компенсують це відповідним ім'ям, одягом, іграшками. У результаті чого формується особистість із невідповідної підлоги орієнтацією, що надалі може фіксуватися й супроводжувати протягом всього його життя. Корекція таких форм поводження згодом можлива. Разом з тим у практиці зустрічаються випадки, коли порушення полової орієнтації виникають рано, без видимих зовнішніх причин і залишаються стійкими. Ці випадки ставляться до щирих розладів полового потяга, вони, як правило, не піддаються корекції й мають безсумнівну біологічну обумовленість. Саме в цих випадках мають місце порушення гормонального тла, а іноді резидуальные явища ранньої органічної поразки центральної нервової системи.
Транссексуализм - бажання бути прийнятим у суспільстві як особа протилежної підлоги, з почуттям неадекватності й дискомфорту від своєї анатомічної підлоги. Такі особи звичайно носять одяг, що не відповідає їхню полу, застосовують косметику для зміни зовнішнього вигляду, прибігають до хірургічних косметичних операцій. Іноді вони ведуть подвійний спосіб життя, на роботі й у суспільстві пред'являють себе як особи своєї підлоги, а будинку й у вузькому колі знайомих намагаються виявити себе як особи протилежної підлоги. Так, одна особа чоловічої статі, уважаючи себе жінкою, продав машину, купив багато жіночого одягу й по вечорах переодягався в неї, гуляв по вулиці, загравав із чоловіками, видаючи себе за жінку, кокетував, а ранком у чоловічому одязі йшов на роботу. Він навіть оформив шлюб з жінкою, заздалегідь попередивши її про неможливість полових відносин. Іноді він виходив на балкон у жіночому одязі й робив непристойні дії, за що й був притягнутий до відповідальності. І тільки в період проведення судово-психіатричної експертизи були розкриті ознаки транссексуализма.
У міру поглиблення полових потягів деякі пацієнти наполягають на хірургічній операції по зміні підлоги. Подібного типу операції здійснюються як у нас у країні, так і за рубежем. Однак це можливо лише після консультації психіатра, що повинен констатувати щиру форму транссексуализма й відсутність яких-небудь інших психічних розладів, а також при наявності висновків сексопатолога й ендокринолога. Після хірургічного втручання таким особам можуть бути видані документи на особу протилежної підлоги зі зміною відповідно імені. Особи з подібного типу порушеннями рідко роблять правопорушення.
Щирими порушеннями полового потяга є парафилии (розладу полової переваги по МКБ-10), при яких перекручений сексуальний потяг повністю або частково заміщає нормальне полове життя. Парафилии звичайно формуються рано на тлі резидуальных явищ органічної поразки головного мозку, які є біологічною базою формування аномального потяга. Найбільш типовим є прикордонний рівень психічної патології, що граничить із психічним здоров'ям. Однак нерідко парафилии мають місце у хворих з ендогенними формами захворювань, епілепсії, шизофренії, а також у хворих олігофренією.
Особливі форми сексуальних порушень розвиваються в осіб з ознаками хронічного алкоголізму, чому сприяють загальне зниження особистості, емоційне огрубіння, ігнорування стандартів поводження з деструкцією ієрархії мотивів. Формування парафилии походить від простих до більше складних форм, можлива зміна видів потяга з появою агресивних і аутоагрессивных тенденцій і зростанням соціальної небезпеки таких осіб.
У психіатричній класифікації існує опис багатьох видів парафилии, однак судово-психіатричне значення має кілька форм: педофилия - потяг до дітей; ексгібіціонізм - оголення своїх полових органів; геронтофилия - потяг до літнього; некрофилия - полові акти із трупами; садомазохизм - заподіяння болю при половому акті.
Педофилия - сексуальний потяг до дітей. Спостерігається звичайно в чоловіків, у тому числі в літніх, з тими або іншимипорушеннями полових функцій. Це розпусні дії, що супроводжуються показом порнографії, роздяганням дітей, оглядом їхніх полових органів, з мастурбацією. Іноді з дітьми відбуваються полові акти як у звичайної, так і перекрученій формі. Об'єктом потяга є тільки діти як жіночого, так і чоловічої статі. Особи, що виявляють ознаки педофилии, відвідують школи, дитячі майданчики, чекають дітей у ліфтів, влаштовуються на роботу в дитячі установи, де легше знайти об'єкт своїх порушених потягів. Педофилия може сполучатися із садизмом. У таких випадках дітям заподіюють тілесні ушкодження, іноді досить важкі й несумісні з життям. Щирі педофилии варто відрізняти від помилкових, коли полові акти з дітьми відбуваються особами в нетверезому стані. У таких випадках діти є випадковим об'єктом, що потрапив у поле зору. Педофильные акти відбуваються як зі сторонніми, так і із власними й усиновленими дітьми. Такі акти можуть мати місце досить тривалий час. Останнє спостерігається в осіб з

 
 

Цікаве

Загрузка...