WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПсихологія → Синдроми психічних порушень - Реферат

Синдроми психічних порушень - Реферат

напружені, щелепи стислі, губи витягнуті у вигляді хоботка).
Депресивний ступор - на висоті депресивного афекту виникає різка психомоторна загальмованість без явищ негативізму й воскової гнучкості.
Психогенний ступор - повна обездвиженность і мутизм у сполученні з вираженими вегетативними проявами, що виникають після сильної психогении.
Галлюцинаторный ступор - стан нетривалої загальної обездвиженности при постійно мінливому відповідно до змісту обманів сприйняття вираженням особи, що виникає на висоті галлюцинаторных розладів.
Кататонические синдроми протікають як при ясному (люцидные), так і при потьмареному (онейроидном) свідомості.
Синдроми потьмареної свідомості - це такий розлад свідомості, при якому порушується відбиття реального миру не тільки в його внутрішніх зв'язках (абстрактне пізнання), але й у зовнішні. При цьому розбудовується безпосереднє відбиття предметів і явищ. У цих випадках говорять про розлад предметної свідомості, маючи на увазі одночасне порушення почуттєвого й раціонального пізнання. Синдроми потьмарення свідомості різні. Разом з тим вони мають загальні ознаки (Ясперс): 1) відчуженість від реального миру, щовиражається в невиразному сприйнятті навколишнього, утрудненні фіксації або повної неможливості сприйняття; 2) завжди виявляється виражена тією чи іншою мірою дезориентировка в місці, часі, що оточують особах і ситуації; 3) мислення в більшому або меншому ступені нескладне, судження вкрай ослаблене, частіше виключене; 4) запам'ятовування подій, що відбуваються, і суб'єктивних явищ утруднено, спогаду про період потьмарення свідомості отрывочны або відсутні зовсім.
До синдромів потьмарення свідомості ставляться оглушення, делірій, онейроид, аменция, сутінкове потьмарення свідомості.
Оглушення - потьмарення свідомості зі збіднінням психічної діяльності різного ступеня виразності - від млявості й пасивності на тлі труднощів осмислення що відбуває (стан обнубиляции) до повної відчуженості від навколишні в сполученні з порушенням дихальної, серцевої й рефлекторної діяльності (стан коми). Розгубленість, марення й галюцинації відсутні.
Делірій - потьмарення свідомості з порушенням орієнтування в місці й часі, напливом щирих зорових сценоподобных галюцинацій і ілюзій, образного марення й рухового порушення на тлі афекту страху. Маячні ідеї відбивають зміст зорових галюцинацій. Можуть виникати розладу сприйняття в інших аналізаторах (наприклад, слуховые галюцинації), однак ведучими в клінічній картині залишаються зорові обмани сприйняття. Хворий поводиться відповідно характеру галюцинацій. Психопатологічні переживання по закінченні психозу звичайно не амнезируются.
Онейроид (сновидное, фантастично-маревне потьмарення свідомості) виражається у вигадливій суміші відбиття шматків реального миру й рясно спливаючих у свідомості яскравих почуттєвих фантастичних подань і галюцинацій. Усе розвивається як у сновидіннях з фантастичними подіями, при цьому хворій нерухливий або безглуздо збуджений. Хворий бачить себе серед галюцинацій, він лише споглядає, у той час як при делірій він себе не бачить, він бере участь у подіях.
Аменция - потьмарення свідомості з перевагою нескладного речедвигательного порушення на тлі розгубленості, афекту злості й страху з наступною повною амнезією.
Сутінкове потьмарення свідомості розвивається й припиняється раптово, характеризується грубої дезориентировкой у місці й часі зі схоронністю звичних автоматизованих рухів, що не здаються з боку дивними (проста форма сутінкового потьмарення свідомості), або з речедвигательным порушенням, афектом страху й злості, що лякають зоровими галюцинаціями й маревними висловленнями (галлюцинаторная форма сутінкового потьмарення свідомості). Після нормалізації психічної діяльності часто спостерігається повна амнезія реальної ситуації й хворобливих переживань. Сутінкове потьмарення свідомості без марення й галюцинацій і зміни емоцій називається амбулаторний автоматизм (мимовільне блукання). Абсанс (відсутність) - на мить (кілька секунд) виникаюче глибоке потьмарення свідомості, точніше, його вимикання. Фуги й транси - короткочасне вимикання свідомості, при яких хворий робить механічні дії.
Синдром слабоумства. Виділяють уроджене слабоумство (олігофренія) і придбане (розвивається в результаті інших захворювань). По ступені виразності виділяють слабоумство тотальне, або повне, і часткове, або лакунарне.
Тотальне слабоумство - глибоке порушення критики або повна її відсутність у сполученні з вираженим зниженням рівня суджень, грубим порушенням пам'яті, збідненням і непродуктивністю мислення, нівелюванням колишніх особистісних особливостей.
Часткове слабоумство - неповне зниження критики, пам'яті, рівня суджень при збереженні особистісних особливостей.
Психоорганический синдром - зниження пам'яті, інтелекту різного ступеня виразності, ослаблення розуміння на тлі емоційної нестійкості й астенічних порушень.
Корсаковский синдром - амнестический симптомокомплекс, що проявляється повною втратою пам'яті на поточні події при збереженні її на минуле. Сприйняття всіх нових вражень є, але вони, не закріпившись, миттєво зникають із пам'яті. Нічого не запам'ятовуючи, хворі не знають, де вони перебувають, як сюди потрапили, хто їх оточує, який сьогодні день, число, рік. Все происходящее до захворювання зберігається в пам'яті, відтворюється правильно й досить точно, зберігаються також і придбані раніше знання. Звичайно спостерігаються млявість, підвищена стомлюваність, истощаемость, іноді ейфорія. Втрата пам'яті на поточні події супроводжується рясними конфабуляциями, що іноді доходять до конфабуляторной сплутаності, що внаслідок дезориентировки в місці, часі й навколишніх особах, незв'язності мислення іноді важко відрізнити від потьмарення свідомості.

 
 

Цікаве

Загрузка...