WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПсихологія → Синдроми психічних порушень - Реферат

Синдроми психічних порушень - Реферат


Реферат на тему:
Синдроми психічних порушень
Синдром - це симптомокомплекс, що складається з типової сукупності внутрішньо зв'язаних симптомів. У формі синдромів і виражається психічне захворювання. Клінічна картина хвороби складається з послідовної зміни синдромів.
Найбільше що часто зустрічаються синдромами є наступні.
Астенічний синдром - характеризується дратівливістю, нестерпністю голосного шуму, яскравого світла (гиперестезия), підвищеною стомлюваністю, нестійким настроєм. Можливі розлади сну й вегетативні прояви (пітливість, тахікардія, вазомоторні розлади). Може спостерігатися при будь-якому психічному захворюванні.
Депресивний синдром - знижений настрій, рухова й асоціативна загальмованість, можуть виникати тривога, туга.
Маніакальний синдром - піднятий настрій, рухове пожвавлення, асоціації прискорені, увага загострена, але хитливо, відзначається підвищена отвлекаемость.
Іпохондричні синдроми різноманітні й проявляються у вигляді надмірної уваги до свого здоров'я, тривоги за нього. Можуть виражатися у вигляді тривожної помисливості, постійних сумнівів, нав'язливого остраху занедужати невиліковною хворобою (нав'язлива іпохондрія). В інших випадках іпохондрія полягає в завзятих скаргах на постійне нездужання, болю в різних частинах тіла, переконаності в захворюванні важкою хворобою, що супроводжується зниженим, подавленим настроєм (депресивна іпохондрія). Іпохондрія може виникати у вигляді множинних сенестопатий або сенестопатического автоматизму з маренням впливу, псування, чаклунства, одержимості (параноидная іпохондрія).
До іпохондричних розладів близьке й марення фізичного недоліку - дисморфомания. Це стійкої, недоступне корекції переконання у виродливій будові свого тіла або окремих його частин.
Паранойяльный синдром - характеризується первинним систематизованим маренням різного змісту (переслідування, ревнощів і т.д.) з докладністю мислення при викладі маячної ідеї (маревна докладність).
Психічні автоматизмы. Розрізняють асоціативний, сенестопатический і руховий (кинестетический) автоматизм.
Асоціативний автоматизм - проявляється ментизмом (мимовільний, швидкий і невпинний потік думок або подань), насильницькими спогадами минулого, симптомом відкритості (відчуття, що думки відомі навколишньої), "луною думки" (усе, що думає, що оточують повторюють уголос), чужими думками, "зробленими" думками, насильницьким вилученням думок, симптомом розмотування спогадів, слуховыми й зоровими псевдогалюцинаціями.
Сенестопатический автоматизм - різноманітні по характері й локалізації вкрай неприємні тяжкі відчуття, які виникають із почуттям, що вони спеціально викликані з метою впливу, і на відміну від сенестопатий відрізняються якістю сделанности.
Руховий автоматизм - відчуження рухів і дій. Всі чинені рухи й дії здійснюються не по власній волі, а в результаті впливу з боку, під впливом ззовні, наприклад, піднімаються руки, скошуються очі, повертається голова й ін.
Якість сделанности (думок, почуттів, рухів) при психічних автоматизмах співвідноситься звичайно з конкретними формами впливу (гіпнозом, чаклунством, особливими променями, електричним, магнітним полем і т.д.).
Параноидный синдром (синдром Кандинского-Клерамбо) - сполучення маячних ідей переслідування (отруєння, нанесення фізичної шкоди й збитку), впливу з вербальними галюцинаціями або проявами синдрому психічного автоматизму. Синдром Кандинского-Клерамбо нерідко супроводжується транзитивизмом, що полягає в переконанні хворих, що не тільки вони чують внутрішні голоси, відчувають впливу, але й навколишні.
Галлюциноз - це стан безперервного галлюцинирования з перевагою якого-небудь одного виду галюцинацій (значно рідше їхнє сполучення) при мінімальній виразності інших розладів, що виникає при ясній свідомості. Виділяють зорові, слуховые (вербальні) і тактильні галлюцпнозы.
Парафренный синдром - це сполучення систематизованого марення переслідування й впливи з фантастичним, грезоподобным маренням величі, різноманітними явищами психічного автоматизму й нерідко фантастичними конфабуляциями.
До синдромів рухових порушень відносять кататонический ступор і кататоническое порушення, імпульсивне порушення, депресивний і психогенний ступор.
Кататоническое порушення характеризується розгубленістю з розладом самосвідомості, нескладною балакучістю, що швидко підсилюється психомоторним порушенням з безглузд-дурненьким поводженням. Хворі приймають неприродні пози, кривляються, блазнюють, гримасують, відзначаються пустотливість, безглуздий сміх. Тло настрою при цьому може бути піднятий.
Імпульсивне порушення - раптове здійснення дій, що не має відносини до попереднього поводження (накидаються на навколишніх, біжать, не розбираючи шляхи, рвуть одяг і т.д.), здійснення найпростіших рухів (повзання, хапання, розгойдування корпусом). Мова складається з повторення тих самих фраз (вербигерация), повторюються слова, вимовні навколишніми (эхолалия).
Кататонический ступор звичайно наступає слідом за кататоническим порушенням, іноді раптово. Він характеризується станом обездвиженности з м'язовою напругою й мутизмом. Хворі можуть зберігати тривалий час додане їхнім кінцівкам або тулубу положення (симптом воскової гнучкості) або, навпроти, чинять мовчазний опір спробам їх нагодувати, змінити положення тіла (симптом негативізму), у деяких випадках лежать нерухомо, скорчившись, всі м'язи при цьому різко напружені (симптом заціпеніння).
Каталепсія (симптом Павлова) - хворої виконує прохання у відповідь на шепотную мова, відповіді на питання звичайно надає в писемній формі й у нічний час. При даному стані спостерігаються симптоми повітряної подушки (при лежанні на спині годинниками й цілодобово голова залишається піднятої над подушкою) і хоботка (всі м'язи вкрай

 
 

Цікаве

Загрузка...