WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПсихологія → Технологія профілактики, урегулювання і розв'язання конфліктів - Реферат

Технологія профілактики, урегулювання і розв'язання конфліктів - Реферат

з вами не збирається.
o Не сперечайтеся з тим, кому важливіше сперечатися, а не з'ясувати проблему.
o Уникайте категоричності й різкості в процесі суперечки.
o Уникайте монологів і переходьте на діалог, тоді не буде часу на суперечки.
Вправи, що сприятимуть безконфліктному спілкуванню
1.Вправа "Усмішка". Слід домогтися того, щоб на вашому обличчі завжди була тепла доброзичлива усмішка. Якщо її немає, то виробляйте готовність до неї. Внутрішня усмішка характеризує доброзичливу особистість.
2.Вправа "Мир тобі". Перша внутрішня фраза (установка) при зустрічі з будь-якою людиною повинна бути: "Мир тобі!" Виходячи вранці з дому, не забувайте, що ці слова мають бути зверненням до неба, пташок, дерев.
3.Вправа "Оцінка себе". Частіше слід бути оцінюваним, ніж оцінюючим. Не бути байдужим до того, чи затишно оточуючим поруч із вами. Майте цю думку "при собі".
4.Вправа "Приємна розмова". Якщо навіть запитання було неприємне, все одно зробіть розмову приємною. Має рацію співрозмовник чи ні, зробіть так, щоб йому з вами було приємно вести розмову. Підвищуйте себе в своїх думках і в очах співрозмовника.
5.Вправа "Комплімент і подяка". Використайте будь-яку можливість, аби сказати людині приємність. Все, що вам у людині сподобалося, викажіть очима, усмішкою, словами. Наприклад: "Ви прекрасно виглядаєте!" "Щиро дякую, це просто похвально!" Головне, щоб це було сказано від душі.
6.Вправа "Громовиця відміняється". Вчіться стримувати свої негативні емоції. Не сваріться. Від цього всім погано. Будьте терплячими.
7.Вправа "Мудрець". Навчайтесь мудрості, спогляданню життя та вмінню програвати. Ваш програш - новий досвід і можливість одержати урок. Навчіться знайти в собі мужність запитати по-Думки: "Як би до цього поставився мудрець?" У вчинках має пе-Реважати розважливість.
Правила ведення діалогу.
Все наше життя триває у процесі діалогу: вдома, на роботі, під час відпочинку, навіть із самим собою. Для того щоб діалог управлінця з підлеглим дав позитивні результати, запрошуємо ознайомитися з такими правилами.
Правила для того, хто говорить:
o доброзичливість, повага до партнера, з яким спілкуєтесь;
o ввічливість, відсутність категоричності;
o скромність у самооцінках, ненав'язливість;
o орієнтація на партнера, створення для нього психологічного комфорту;
o постійне стимулювання зацікавленості партнера до проблем спілкування;
o логічність у викладі своїх поглядів та пропозицій;
o підтримка уваги партнера, стимулювання його активності в сприйнятті;
o вибір такого стилю розмови, який був би сприятливим не тільки для ситуації спілкування, а й для сприйняття партнером.
o враховувати дистанцію в спілкуванні, систему жестикуляції і міміки тощо. Правила для тих, хто слухає:
o не шкодуйте часу для того, щоб вислухати партнера;
o терпимо й шанобливо ставтесь до того, хто говорить;
o не перебивайте партнера, вислухайте його до кінця;
o дайте партнерові виявити себе в спілкуванні, стимулюйте його активність;
o використовуйте мовні, жестові, мімічні засоби емоційно-психологічної підтримки того, хто говорить.
Дотримання запропонованих правил сприятиме безконфліктному спілкуванню.
Філософ-стоїк Епіктет пояснював, що під час розмови треба більше слухати, ніж говорити: "Недарма Бог дав нам один язик і двоє вух". Уміння слухати має першочергове значення для людського спілкування. За статистичними підрахунками, час, який ми витрачаємо для контактів на роботі і вдома, розподіляється таким чином: о о/0 _ пишемо, 16% - читаємо, ЗО % - розмовляємо і 45 % - слухаємо (точніше, повинні слухати). Слухати - це не просто мовчати, це вміти зосередити й утримувати увагу на предметі розмови протягом усієї розмови.
Досвідчені, тактовні люди кажуть, що треба вміти мовчати взагалі про все, що має значення лише для тебе. Тому важливо, як писав Цицерон: "Не слід заволодівати розмовою, як вотчиною, з якої маєш право вижити іншого. Навпаки, потрібно намагатися, щоб кожний мав у розмові свою чергу".
Українські приспів 'я про спілкування.
o Треба знати, що і де казати.
o Гостре словечко коле сердечко.
o Говорить п'яте через десяте.
o Хто каже до ладу, то вухо наставляй, а хто без ладу, то теж не затикай.
o Менше говори - більше вчуєш.
o Мовчанка гнів гасить.
Поради.
o Говоріть по суті й красиво.
o Говоріть лише тоді, коли є про що сказати.
o Говоріть коротко й точно.
o Не вживайте незрозумілих слів.
o Говоріть так, щоб вас цікаво було слухати.
o Менше жестикулюйте.
o Не читайте мораль у процесі діалогу.
o Прагніть тримати себе впевнено навіть у складній ситуації.
o Не піддавайтесь емоціям.
o Прагніть постійно контактувати з аудиторією чи опонентом
Типи поведінки партнерів, які утруднюють ведення переговорів
Сварлива людина, "нігіліст ".
o Часто виходить за професійні рамки бесіди, нестриманий, збуджений, нетерпеливий до інших. Своєю позицією збуджує співрозмовників і несвідомо наводить їх на те, щоб вони не погодилися з його твердженням.
"Всезнайко ".
На все має свою думку, проявляє ініціативу, що придушує ініціативу партнерів по переговорах.
"Балакун" (Базіка).
Часто безтактно й без очевидних причин перериває хід бесіди, не звертає уваги на час.
Холоднокровний неприступний співрозмовник.
Поводиться замкнуто, все здається йому негідним його уваги й обставин, що склалися.
Незацікавлений співрозмовник.
Тема бесіди його взагалі не цікавить. Питається: "Чого прийшов?"
"Важлива птаха ".
Такий співрозмовник не сприймає критики - ні прямої, ні опосередкованої. Почувається й поводиться зверхньо зі своїми співрозмовниками. Здебільшого нецікава людина, вона не викликає симпатії.
"Чомучка ".
Здається, що він бере участь у переговорах, аби ставити запитання, незалежно від того, стосуються вони суті чи ні. Такі запитання набридають.
"Обережний".
У виступах боїться сказати те, що, на його думку, може здаватися нерозумним або смішним. До таких типів можуть спеціально приєднуватись особистості-маніпулятори ("маски").
У бесіді з людиною, яка жорстко відкидає ваші пропозиції, Д°' цільно обговорити й обґрунтувати спірні моменти, якщо вони від0' мі, до початку бесіди, завжди залишатися холоднокровним; прагнути зберегти необхідну рівновагу, компетентність, зробити так, можливості рішення формулювалися його словами; якщо можли-0 дати іншим відкидати чи заперечувати його твердження, а потім самому відкинути їх.
у бесіді з людиною, яка "забиває" вас своїми знаннями, доцільно посадити її поруч зі співрозмовником і час від часу нагадувати, що інші теж хочуть висловитися.
"Говірливого" партнера, який бере ініціативу на себе, теж доцільно посадити поблизу з ведучим або іншою авторитетною особою, щоб тактовно його зупинити.
У розмові з "неприступним " співрозмовником доцільно спробувати зацікавити його предметом обговорення, з'ясувати причини обговорення.
У бесіді з "незацікавленим" співрозмовником бажано ставити запитання інформативного характеру; надавати темі бесіди цікаву форму; ставити стимулюючі запитання, бути активно-діловим.
Під час ділової розмови з особою, яка носить маску "важливого птаха", не дозволити їй розіграти роль гостя в бесіді, запропонувати зайняти рівноправну з рештою учасників бесіди позицію, виявити свій "надмірно дієвий інтелект".
Під час бесіди з особою, яка ставить багато запитань, повести справу так, аби дати їй самій можливість відповісти на запитання. У народі про такий стан говорять "взули людину по зав'язку, за її потребами"

 
 

Цікаве

Загрузка...