WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПсихологія → Гостра інтоксикація психоактивними речовинами - Реферат

Гостра інтоксикація психоактивними речовинами - Реферат

мескалина.
При вживанні природних, природних галюциноген розвиваються психотические форми сп'яніння зрозвитком нетривалих онейроидних епізодів. При цьому навколишнє здається дивним, нереальним. Порушується сприйняття часу, схеми тіла. Зникає критика до свого стану. Психотическое стан супроводжується нудотою, пітливістю, почервонінням особи, почуттям жару або холоду, брадикардією. Характерні мідріаз, пожвавлення сухожильних рефлексів. В окремих випадках виникають головні болі, атаксія, тремор, почуття оніміння кінцівок, парестезії, артеріальна гіпертензія, сухість у роті. Тривалість сп'яніння становить 4-5 годин, в окремих випадках - кілька доби. Першими редукуються порушення свідомості, потім емоційні розлади. Спогаду на період розстроєної свідомості перекручені, отривочни, може спостерігатися часткова амнезія.
Постинтоксикационное стан триває 1-2 доби у вигляді астенії з головними болями, болями в животі, відсутністю апетиту, парестезіями.
При гострій інтоксикації ЛСД орієнтування в навколишньому зберігається, що відбувається сприймається як би з боку, з розумінням того, що порушення психіки є наслідком прийому препаратів. Увага зосереджена на галлюцинаторних переживаннях. Емоційна сфера характеризується частою зміною протилежних афектів. Ейфорія носить безглуздий, дурненький характер. Її поміняє подавлений настрій у сполученні із загальмованістю, тривогою, ворожістю, байдужністю. Міміка часто не відповідає дійсному настрою, характер емоцій - змісту переживань і думок. Найбільш грубим порушенням піддається сфера сприйняття. У першу чергу це стосується зорових порушень. Фарби стають яскравими, предмети - пофарбованими в неприродні кольори або в один колір. Обрису предметів розпливаються або, навпроти, здобувають чіткі границі. Вони як би перебувають у русі (якщо навіть насправді фіксовані в просторі), їхні кольори й форми калейдоскопически міняються. З'являються парейдолии, зорові галюцинації. Вони можуть бути елементарними (крапки, кільця, геометричні фігури) і складними (фігури людей, тварин, сцени з життя сп'янілого). Обмани сприйняття частіше носять характер щирих, але можуть бути й псевдогалюцинації. Звичайно вони яскраво пофарбовані, рухливі, проходять як на екрані кінотеатру. Рідше виникають зміни з боку слуху, частіше у вигляді гиперакузии й елементарних (іноді складних) слухових галюцинацій. В окремих випадках виникають смакові, тактильні й нюхові ілюзії й галюцинації. Для сп'яніння ЛСД характерне порушення сприйняття часу: воно те прискорюється, то вповільнюється. Іноді виникає відчуття, що час зупинився, зникло. Метаморфопсии, порушення схеми тіла, а також явища деперсоналізації, дереалізації є найбільш частими проявами сп'яніння в результаті прийому ЛСД. Розміри предметів збільшуються, зменшуються, спотворюються. Речі як би відділені від навколишнього, змінюється співвідношення предметів. Всі навколо здається далеким, безжиттєвим. Власне тіло або його окремі частини збільшуються, спотворюються, зменшуються. Воно може здаватися чужим, існуючим окремо від особистості. Виникає відчуття функцій своїх внутрішніх органів. Мислення в сп'янінні може бути вповільнено, до повної зупинки, з почуттям порожнечі в голові. Думки здобувають характер нав'язливості. В окремих випадках розумовий процес прискорюється. Подэкспертние говорять надалі, що в той момент "наблизилися до пізнання правди про світ". Мова при цьому вповільнюється, з'являються персеверации. Виникають несподівані, незрозумілі асоціації. Іншої, більше рідкий, варіант - прискорення мови, балакучість. Можуть спостерігатися маячні ідеї відносини, переслідування, впливу, а також іпохондричне марення. Рухові й вольові зміни також різноманітні: від посилення рухової активності з розгальмовуванням потягів, зокрема сексуального, до рухової загальмованості, абулії.
У сомато-неврологической сфері відзначаються головні болі, запаморочення, озноб, підвищення артеріального тиску, гіпертермія, сльозотеча, тахікардія, слинотеча, прискорена й хворобливе сечовипускання, мідріаз, анізокорія, гіперрефлексія, спазм м'язів щелепи.
Тривалість психозу 4-8 годин, іноді доба. У постинтоксикационном стані сомато-неврологические порушення не виявляються або спостерігається нетривала астенія. У цей період подэкспертние охоче розповідають про пережитий, діляться враженнями.
При вживанні більших доз ЛСД на висоті інтоксикації розвивається картина інтоксикаційного делірію.
При вживанні циклодола в дозах, що перевищують терапевтичні (8-10 мг), димедролу (8-10 таблеток), астматола розвивається картина гострого делірію, що може перериватися світлими проміжками від декількох мінут до декількох годин. У ці періоди галюцинації припиняються, свідомість проясняється. Хворі охоче діляться тільки що випробуваними переживаннями, піддають їхній критичній переробці. Маячні ідеї на основі галюцинацій не розвиваються. У сомато-неврологической сфері на тлі інтоксикації виявляються мідріаз, млява реакція зіниць на світло, розлад акомодації, сухість у роті, хекання, тахікардія, гіперемія особи.
Фенциклидин (пиперидин) і кеталар з метою одурманення вживаються звичайно внутрівенно. Доза фенциклидина, що викликає сп'яніння 2-3 мг, смертельна доза 20 мг. Після їхнього введення порушується орієнтування, з'являється ейфорія, що легко міняється на стан тривожності, ворожості. Порушується сприйняття часу й простору. Характерне порушення схеми тіла, слуховие й зорові галюцинації. Поводження стає агресивним. Відзначаються стереотипні рухи, ажитація. У сомато-неврологической сфері відзначаються ністагм, тахікардія, підвищення артеріального тиску, атаксія, дизартрія, гиперакузия, припадки. Максимум ефекту від 3 до 6 годин, тривалість сп'яніння 1-2 доби. При передозуванні можливий розвиток делірію й маревного психозу.
Гостра інтоксикація ингалянтами. Ингалянти - це летучі речовини, які вдихають із метою досягнення стану одурманення. У різноманітних засобах побутової хімії й технічних рідин діючими речовинами в основному є алифатические й ароматичні вуглеводні. Серед них найчастіше токсикоманами використаються бензол, ксилол, толуол, ацетон і інші кетони, етиловий і амиловий ефіри, метиловий і изопропиловий спирти, а також галогенизированние й фторированние вуглеводні. Найпоширеніші способи вживання - вдихання ингалянта в надягнутому на голову целофановому пакеті для створення постійної концентрації речовини; вдихання з паперового або пластикового кулька, у який вкладена просочена ингалянтом вата; накладення змоченої ингалянтом тканини на виголену в області біологічно активних крапок голову.
Стан одурманення починається із сомато-вегетативних порушень, які передують появі психічних розладів. Спочатку виникає запаморочення, подразнення верхніх дихальних шляхів (щекотание в носі й горлі, кашель), потім почервоніння особи, склер. Зіниці розширюються, пульс частішає, може спостерігатися спонтанний ністагм, мова стає дизартричной, змазаної, із пропуском складів і слів, хода

 
 

Цікаве

Загрузка...