WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПсихологія → Гостра інтоксикація психоактивними речовинами - Реферат

Гостра інтоксикація психоактивними речовинами - Реферат


Реферат на тему:
Гостра інтоксикація психоактивними речовинами
Уживання психоактнвного речовини незалежно від способу його введення приводить до розвитку стану гострої інтоксикації. Це стан (синдром), що виникає після прийому психоактивного речовини й характеризующееся психічними й тілесними порушеннями (симптомами), що міняються в часі, різними на початку, апогеї й на спаді інтоксикації (И.Н. Пятницкая, 1994).
Серед психічних розладів при станах інтоксикації виділяють розладу свідомості, когнітивних функцій, сприйняття, емоцій, поводження.
Прийом будь-якого психоактивного речовини приводить до порушення свідомості різного типу й глибини: від звуження до різного ступеня потьмарення. Можливий колективний гіпнотизм (при гашишизме), індивідуальна гіпнотична свідомість, аутопсихическая дезориентировка.
Порушення мислення визначаються видом психоактивного речовини і його дозою. Найбільш характерна кататимность мислення, зниження здатності управляти активною увагою, порушення концентрації уваги, об'єктивне зниження якості мислення, можливі маячні ідеї.
Розладу сприйняття виражаються загостренням (при вживанні стимуляторів), вибірковістю (опиати), зниженням (седативні препарати) і переважають у зоровому, слуховом, тактильному й проприочувствительном аналізаторі. Смакові й нюхові порушення зустрічаються рідко. Характерна сугестивність цих переживань, здатність їх направляти, "замовляти", кататимность відбору в сприйнятті.
Емоційні порушення в стані гострої інтоксикації характеризуються протопатичностью емоційних переживань, глубинностью, що корелює з рівнем свідомості. Поряд із цим кожному психоактивному засобу властива специфічна структура ейфорії.
Психічні розлади нерідко доступні спостерігачеві лише частково, багато хто з них залишаються в границях психіки й про їх можна судити тільки по розповідях пацієнта. У зв'язку із цим розрізняють суб'єктивні, що відчуваються суб'єктом, і об'єктивні, доступні реєстрації з боку, симптоми гострої інтоксикації.
Тілесні (соматоневрологические) прояву гострої інтоксикації психоактивними засобами представлені в основному вегетативною симптоматикою, характер якої визначається видом речовини і його дозою.
При вживанні більшості психоактивних засобів виникає розширення зіниць. Лише при введенні опиатов і деяких психоделических препаратів відзначається міоз.
Гіпотермія й блідість шкірних покривів типові для станів інтоксикації опиатами й психоделическими засобами.
Підвищена теплопродукція, гіперемія, пото-, сало-, слиновиділення відзначаються при вживанні алкоголю, седативних засобів, холинолитиков.
Для всіх психоактивних засобів характерне зниження апетиту або полидипсия й гипербулия на виході з інтоксикації (особливо після гашишного сп'яніння).
У всіх випадках, за винятком інтоксикації стимуляторами, кодеїном і деякими психоделическими препаратами, порушується моторика кишечнику, знижується м'язовий тонус, збудливість, швидкість і координація рухів.
При прийманні всіх психоактивних засобів виникає тахікардія й підйом артеріального тиску, частішання подиху.
Вихід зі стану інтоксикації звичайно в сон, але лише опиати дають гарний освіжаючий сон, у всіх інших випадках сон важкий з почуттям розбитості при просипании. Тільки кодеїн і стимулятори в більших дозах сну не викликають.
При всім многобразии психічних розладів, що спостерігаються в стані гострої інтоксикації психоактивними засобами, діагноз гострої інтоксикації психоактивними засобами може бути встановлений при констатації наступних принципових її характеристик:
- некерованість психічної діяльності, нездатність до диссимуляции навіть у ситуації експертизи;
- дисоціація психічної діяльності за рахунок різниці в темпах функцій окремих сфер психіки (наприклад, дисоціація сприйняття й запам'ятовування, розуміння й здатності верболизации);
- протопатичность відчуттів (глубинность відчувань, їхня беззвітність, диффузность - И.Н. Пятницкая, 1994).
Алкогольне сп'яніння. У Росії переважає вживання алкогольних напоїв, зроблених або на основі етилового спирту, або з його додаванням на тім або іншому етапі виробничого процесу. Виробляються три різновиди етилового спирту: 1) одержуваного з харчової сировини (зерно, картопля); 2) синтетичного (пряма або сірчанокисла гідратація этилена - одного із продуктів крекінгу нафти); 3) гідролізного (продукт сульфітно-спиртового виробництва на целюлозно-паперових комбінатах, виходить шляхом сбраживания цукрів, що утворяться при гідролізі целюлози). З перерахованих видів етилового спирту найменш токсичним є спирт, одержуваний з харчової сировини. Проте синтетичний і гідролізний види етилового спирту при відповідному очищенні також можуть бути доведені до потрібних вимог, пропонованих до харчової алкогольної продукції Госсанэпиднадзором Росії.
Фальсифіковані спиртні напої з високим змістом шкідливих домішок є алкогольними сурогатами: денатурат, одеколони, лосьони, дезодоранти, склоочисник, гальмова рідина й т.п. Використання сурогатів супроводжується більше важкими, чим при вживанні звичайного алкоголю, ефектами в соматичній і психічній сферах. Різко зростає ймовірність виникнення змінених і психотических форм сп'яніння.
Традиційно виділяється три ступені (стадії) гострої алкогольної інтоксикації: легка, середня й тяжка (И.В. Стрельчук, 1967; А.К. Качаев, 1971 і ін.). Легкого ступеня відповідає концентрація алкоголю в крові менш 1%, середньої - 2-3%, важкої - понад 3%.
При легкому ступені сп'яніння відзначаються нестійкість уваги, підвищена отвлекаемость. Настрій підняте, супроводжується або ейфорією, або підвищеною інтелектуальною й руховою активністю. Зниження настрою не характерно, але можливі неглибокі коливання настрою. Відповідно до основного афекту навколишній світ сприймається яскравим, барвистим, доброзичливим. Відзначається переоцінка своєї значимості й позитивне відношення до себе інших людей. Знижується здатність до критичної оцінки своїх учинків. Темп мислення й мови може залишатися звичайним, а може прискорюватися. Відзначається полегшене виникнення асоціацій, які стають більше поверхневими. Страждають послідовність і связность викладу думок. Характерні балакучість, балакучість, надмірна експресивність мови. Порушення артикуляції відсутні. Відзначається нерізке виражене розгальмування сексуального, харчового й іншого потягів. Проте в цій стадії сп'яніння зберігається контроль за своїми вчинками. Вегетативно-соматичні прояви обмежуються легкою гіперемією, незначним частішанням серцевих скорочень. При неврологічному обстеженні можливо легке порушення координації рухів.
При середньому ступені алкогольного сп'яніння втрачається здатність уловлювати деталі й нюанси реальної ситуації. Сп'янілі не оцінюють змін у складі навколишніх їхніх осіб, не сприймають подій, що відбуваються на периферії поля зору. Увага поглинена якоюсь однією темою або постійно відволікається й перемикається з одного

 
 

Цікаве

Загрузка...