WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПсихологія → Природа волонтерської діяльності - Реферат

Природа волонтерської діяльності - Реферат

визначення, чому саме ця робота є дуже важливою та цікавою, а також на оцінку волонтера щодо цієї роботи. Ніколи не вирішуйте, що коли волонтер прийшов на співбесіду, то вже стає часткою організації. Якщо інтерв'ю - це ваш перший контакт з волонтером, то важливо, щоб волонтер відчув себе запрошеним та потрібним під час співбесіди. Ми повинні запевнити волонтерів, що вони не були "спіймані" черговою байдужою бюрократичною організацією, яка зацікавлена лише у визначенні того, який простір їм заповнити черговим волонтером.
Оскільки часу для відбору потенційного кандидата для волонтерської
позиції дуже мало, важливо, щоб була людина, яка могла при проведенні інтерв'ю зробити правильний вибір. Ось бажані навички та риси інтерв'юера:
o Широке розуміння задач організації та її програм.
o Особисте знання персоналу та його творчих "дивацтв".
o Здатність спілкуватись з усіма типами людей.
o Здатність легкознаходити спільну мову з незнайомцями.
o Здатність уважно слухати і те, що говорять, і помічати те, про що не говорять.
o Здатність ставити послідовні питання.
o Здатність дотримуватись плану інтерв'ю, не надаючи переваги чомусь особливому
o Знання технік, які прямо не стосуються інтерв'ю.
o Здатність залучати респондента та мотивувати під час інтерв'ю.
o Належність до організації та її програм.
o Здатність співчувати іншим.
o Здатність сказати "Ні".
Оскільки співбесіда з волонтером вимагає використання значної кількості особистих якостей, важливо правильно обрати місце проведення співбесіди. Тут важливі три фактори, які проявляються у ході інтерв'ю:
- доступність
- дружня атмосфера
Місце проведення співбесіди може змінюватись, але важливо, щоб під час проведення інтерв'ю волонтер почував себе комфортно. Не слід проводити співбесіду у людному місці або в офісі, де багато людей, оскільки це відлякує багатьох волонтерів від надання повної інформації про їх мотивацію та інтереси. Ніхто не любить, щоб хтось підслуховував інформацію про особисте життя.
Підготовка до співбесіди вимагає розробки таких документів:
o Список можливих волонтерських посад з описами та потрібними навичками.
o Список питань, які треба поставити стосовно кожної роботи.
o Низка питань для з'ясування мотивації волонтера.
o Інформація та матеріали про організацію та її програми
Початок співбесіди повинен сконцентруватись на таких пунктах:
1. Привітати людину.
2. Подякувати за прихід.
3. Зробити невеличку доповідь. Пояснити, чого ви прагнете, та як він чи вона можуть допомогти. Дати їм зрозуміти, що рішення можна прийняти під час співбесіди. Дати їм відчути себе "при справі".
4. Дати інформацію про організацію та ЇЇ роботу. Спитати, чи мають вони запитання про організацію, її цілі та програми.
Ключ до успішного початку співбесіди - у доповіді для потенційного волонтера. Необхідно, щоб процес співбесіди так само належав волонтеру, як ви виділили достатньо часу, щоб волонтер міг висловити свої бажання та поставити питання. Процес співбесіди повинен бути спільним, а не однобічним процесом надання інформації. Запевніть волонтера на початку співбесіди, що він може спокійно ставити питання та висловлювати будь-які зауваження стосовно будь-якого моменту під час розмови.
Основну частину співбесіди треба присвятити таким положенням:
o Дослідженню інтересів, навичок та особистих рис претендента. Визначте, чому волонтер хоче працювати, та які види середовища йому більше подобаються.
o Обговорення різних можливостей роботи. Поясніть ціль та суть роботи щодо кожної позиції та дайте людині час, щоб подумати. Використайте це як можливість обговорення з ним того, як би він досяг певної цілі, і це вам більше скаже про його ставлення, наміри та рівень зацікавленості.
o Обговорюйте такі ваші вимоги, як час виконання роботи, необхідність тренування, "паперова" робота, конфіденційність. Дайте волонтеру зрозуміти, що від нього очікують.
o Оцініть особистість, щоб краще підібрати позицію, на якій волонтер почував би себе задоволеним. Виясніть, чи палить він, чи хотів би працювати самостійно, чи у групі, поцікавтесь іншими побажаннями.
Відповідність волонтера певній позиції
Визначення відповідності волонтера роботі залежить і від його кваліфікації, і від темпераменту. Звичайно, волонтери повинні бути здатними робити те, для чого їх вибрали. Але при цьому важливо, щоб вони підійшли для даної роботи, для виконання якої їх намітили. Це означає, що волонтер повинен бути задоволеним запропонованою роботою, бачити її як бажану та цікаву. Це означає, що робота (включаючи час та місце) повинна підходити кожному волонтеру. Та, нарешті, це означає, що персонал, з яким доведеться працювати волонтеру, також повинен підходити. Останній фактор можна з'ясувати кількома відносно особистими рішеннями, які базуються на таких маленьких речах, як особистий тип, стиль роботи або навіть чи палить людина.
Оскільки важко визначитись з усіма складними рішеннями під час 30-хвилинної співбесіди, ми рекомендуємо проводити додаткові визначення під час випробувального терміну. Варто довести до відома волонтера, що перші ЗО днів будуть випробувальними і для нього, і для організації. Наприкінці 30-денного терміну буде проведено друге інтерв'ю, на якому передивляться та переоцінять рішення. Під час другого інтерв'ю якась зі сторін може запропонувати певні зміни, базуючись на додатковому знанні ситуації.
Початковий випробувальний період полегшить процес переконування добровольця у спробі виконання роботи, щодо якої він не впевнений та сумнівається, чи підійде. Під час випробувального періоду це визначається та швидко виправляється.
На закінчення наведемо кілька загальних рекомендацій, які стосуються проведення співбесіди з потенційним волонтером.
- Переконатися, що вас під час співбесіди ніхто сторонній не перерве. Це дасть можливість як інтерв'юеру, так і кандидатові почувати себе комфортніше.
- Бути активним слухачем, оскільки потрібно зрозуміти кандидата, а це вимагає великої уваги до всього, що він скаже, та про що промовчить під час співбесіди.
- Відповідати на всі питання про організацію та її роботу відкрито і чесно. Це свідчитиме про відвертість і тактовність у співбесіді.
- Нічого не обіцяти, якщо не впевнені, що зможете влаштувати волонтера.
- Чесно описати волонтерську посаду. Не приховувати негативних аспектів роботи, сподіваючись, що волонтер не запитуватиме, відкривши їх після того, як погодиться працювати.
Оцінювати кожного особисто. Не думати, що він такий як і всі інші, з ким доводилось спілкуватись раніше.

 
 

Цікаве

Загрузка...