WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПсихологія → Емоційні порушення в дитячому віці та їх корекція - Реферат

Емоційні порушення в дитячому віці та їх корекція - Реферат

емоції, яку пропонує ведучий. "Скульптор" повинен працювати мовчки і не давати жодних словесних вказівок "скульптурі".
Вправа"Перетворення"
Група повільно рухається. Один з учасників гри стоїть у центрі кола. Інші уявляють, що він перетворився:
- у чудовисько - група демонструє відразу;
- у бізнес-леді - група показує захоплення;
- у надзвичайно гарну дівчину, в яку всі закохуються;
- у того, кого ніхто не хоче помічати;
- у суворого директора школи;
- у найбагатшу людину світу.
Своє ставлення до учасника група повинна виявляти тільки за допомогою міміки і жестів. Після закінчення вправи учасники обмінюються враженнями. Цю вправу можна використати також на занятті з рольової поведінки.
Вправа -"Привіт" Ведучий роздає учасникам картки з назвами емоційних етапів. Кожен має сказати: "Привіт!" - з тим почуттям, яке позначене у картці. Вправа допомагає усвідомити, що емоційний стан людини передається, насамперед, за допомогою иевербаліки, яка може суперечити вербальному посланню.
Вправа -"Я не я..."
Учасники сидять у колі. Кожен по черзі промовляє фразу: "Я не я, коняка не моя, моя хата з краю, нічого не знаю" з різними інтонаціями (із задоволенням, із роздратуванням, як політичний діяч, як хвора людина, як дошкільник, як закохана людина і т. ін.).
Вправа "Посмішка по колу"
Цією вправою добре починати або закінчувати заняття. Учасники си-дять у колі, беруться за руки. Перший учасник повертається до свого сусі-да праворуч або ліворуч і посміхається йому. При цьому можна "взяти" посмішку в долоні і обережно передати її іншому.
Вправа "Висвари учасника"
Варіант 1.Учасники сидять у колі. Одному з них (це може бути агресивна дитина, але не обов'язково) зав'язують очі, а її сусідові показують па когось рукою, щоб всі бачили, і говорять: "Вилий злість, що нагромадилась у тобі, на цю людину". Після чого розв'язують очі і показують, кого вона сварила. Зніяковілий автор вибачається перед жертвою вербальної агресії.
Варіант 2.Учасники пропонують сусідові із зав'язаними очима висва-рити одного учасника від імені іншого. Той, хто сварить, не знає від імені кого він буде сваритися, та імені того, кого вій буде сварити. Після закінчення процедури учасник, від імені якого сварились партнери, звертається до того, кого сварили: "Вибачте, я був трохи нестриманим. Вирвалось!"
Гра триває доти, доки будуть бажаючі сваритися. Гру можна припинити, якщо хтось із сусідів покаже на гравця із зав'язаними очима, як на об'єкт агресії і автора виступу одночасно, тобто учасник буде сварити сам себе. Після цієївправи знімається нервове напруження окремих учасників групи, зменшується рівень тривожності, атмосфера в групі стає відкритою і більш безпосередньою.
Вправа-"Полювання Баби-Яги"
Один з учасників - Баба-Яга. Він стоїть спиною до групи. За сигналом керівника: "День" - Баба-Яга виходить на полювання, а учасники від нього тікають. Коли Баба-Яга полює, вона за допомогою міміки і пантоміми виявляє злість. Якщо їй вдається когось спіймати, тренер вигукує: "Ніч!" Ніхто
більше не тікає, а Баба-Яга "розправляється з жертвою": вона розповідає, що з нею зробить, супроводжуючи розповідь залякуючими жестами. Після чого полонений стає Бабою-Ягою й впливає свою злість на іншого учасника. Психолог (вчитель) повинен стежити за дотриманням правил безпеки.
Вправа"Малюємо злість"
Варіант 1.Учасникам пропонується намалювати на аркушах наперу свою злість так, як воли її уявляють, а потім знищити малюнок, або зробити вогнище і спалити власну злість.
Варіант 2.Тренер пропонує учасникам намалювати на аркушах паперу портрет людини, до якої вони відчувають злість і агресію, або написати її ім'я закарлючками, негарними літерами. Коли це зроблено, всі одночасно розривають малюнки і викидають їх у кошик для сміття.
Вправа"А-ну, голосніше!"
Ведучий пропонує учасникам сісти і заплющити очі. За сигналом: "Починаємо", - всі висловлюють незадоволення ситуацією (вчителями, батьками, приятелями, коханими та ін.). Це треба робити одночасно і якомога голосніше. Як тільки крики ночігуть стихати, ведучий наказує: "Розшпощте очі! А тепер повторіть свої слова, дивлячись в очі один одному".Потім ведучий визначає спільні скарги, після чого відбувається групове обговорення.
Вправа допомагає виплеснути назовні злість і перетворює злість та гнів на крик та смішну словесну перепалку. Це дає можливість почути, чим пезадово-леиі інші та допомагає обговорити і вирішити проблеми.
Проведення цієї роботи свідчить про те, що спеціальним чином організовані заняття сприятимуть підвищенню загального емоційного відгуку у дітей. А підвищення загального емоційного відгуку дитини впливає на формування емоційної сфери у дітей молодшого та середнього шкільного віку та сприяє розвитку їхньої особистості й адаптації в соціумі.
Вправа"Танцюючі руки"
Мета:Якщо діти неспокійні або роздратовані, то гра повинна дати їм можливість прояснити свої відчуття та допомогти внутрішньо розслабитись.
Матеріали:великі аркуші наперу (або старі шпалери), скотч, кольорова крейда. Вирава-гра супроводжується жвавою музикою.
Розкладіть напір на столі та прикріпіть його до столу, щоб він не рухався.
Інструкція:візьміть, будь ласка, кожний по два шматочки крейди. Ви-беріть для кожної руки колір, який вам подобається, станьте зручно, щоб ваші руки від кисті до ліктьового суглобу знаходились над папером. Занлющте очі, і коли зазвучить музика, ви можете двома руками малювати на папері. Ваші руки повинні рухатися в такт музиці (2-3 хвилини).
Таким чином, проводячи нсихокорекційні заняття з використанням му-зичного супроводу, ми формуємо у дітей психологічну культуру. Це буде сприяти поліпшенню їх емоційного стану, позбавить комунікативних уск-ладнень, навчить використовувати музичні звуки для релаксації, навчить активно і пасивно прослуховувати музичні твори.
Під час активного сприймання та відтворення музики діти можуть працювати індивідуально (вокалотеранія) і в групі (вокальний ансамбль, хор тощо), або ж грати на музичних інструментах, по-різному проявляти музичну творчість. Діти вчаться слухати, брати участь у дискусії, відволікаються від власних переживань, отримуючи естетичне задоволення від прослуханої музики.
Вправа"Зустріч".
Мета:розвиток невербальннх засобів виразності.
Учні стають у два кола: зовнішнє івнутрішнє, обличчям один до одного і, використовуючи невербальні засоби спілкування, по черзі вітаються з кожним учасником протилежного кола так, начебто вони зустріли: друга; приятеля; учня із свого класу; учня із паралельного класу; сусіда; ворога; хлопчика або дівчинку, який(яка) подобається; вчителя; незнайомця; батьків свого однокласника, маленьку дитину тощо. Тренер періодично змінює завдання.
Зворотній зв'язок.Проводимо обговорення:
- Які відчуття, емоції були в тебе, коли доводилося вітатися з однолітком, старшою за тебе людиною, молодшим, незнайомцем? Як змінювалися твої жести, рухи, емоційний стан? Які, можливо, були труднощі? Як це пов'язано із твоєю поведінкою в

 
 

Цікаве

Загрузка...