WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПсихологія → Розвиток уваги в різних вікових групах. Вправи на розвиток уваги - Реферат

Розвиток уваги в різних вікових групах. Вправи на розвиток уваги - Реферат

показує командир, і повторюють їх точно за ним. Починаємо гру".
Примітка.На етапі освоєння гри рухи рук показує дорослий (варіанти показу рухів: руки нагору, у сторони, на пояс, руки зі зчепленими пальцями витягнуті вперед, занесені за голову тощо). Потім показ рухів рук здійснюють діти.
Вправа"Слухай команду" Мета:розвиток довільної уваги.
Опис.Кожна дитина повинна виконувати рухи відповідно до команд дорослого, вимовленими пошепки. Команди даються тільки на виконання спокійних рухів. Гра проводиться доти, доки гравці добре слухають і точно виконують завдання.
Інструкція:"Ми пограємося в гру "Слухай команду". Для цього треба стати в коло один за одним і рухатися кроком під музику. Коли звуки музики припиняться, необхідно зупинитися й уважно слухати мене. У цей час я пошепки вимовлю команду, наприклад "підняти руки", і всі гравці повинні виконати цю команду. Будьтеуважні!"
Примітка.Приклади команд: присісти; нахилитися вперед і витягнути руки вперед; зігнути праву ногу в коліні, руки розвести в сторони; сісти на підлогу й обхопити коліна двома руками і т. ін.
Ігри, завдання і вправи, спрямовані на розвиток сенсорної уваги
Вправа"Знайди два однакових предмети"
Мета:розвиток мислення, обсягу уваги, сприйняття форми, величини, спостережливості, формування уміння порівнювати, аналізувати.
Обладнання:малюнок із зображенням п'яти предметів і більше, з яких два предмети однакові; гостро заточені прості олівці.
Опис.Дитині пропонуються:
а) картка із зображенням п'яти предметів, серед яких є два однакові; потрібно їх знайти, показати і пояснити, у чому подібність цих двох пред-метів;
б) картка із зображенням предметів і зразка; необхідно знайти предмет, подібний до зразка, показати його і пояснити, у чому схожість;
в) картка із зображенням більше п'яти предметів, із зображених предметів треба утворити однакові пари, показати їх чи з'єднати лініями, проведеними простим олівцем, і пояснити, у чому подібність кожної пари.
Інструкція:
а) "Подивися уважно на цю картку і знайди серед усіх намальованих предметів два однакові. Покажи ці предмети і поясни, у чому їхня схожість. Приступай до роботи".
б) "Подивися, на цій картці зображені предмети. Кожному з них можна знайти пару. З'єднай лініями кожну отриману пару (два однакові предмети) і поясни, у чому їхня схожість. Приступай до виконання завдання".
Вправа"Викладання з паличок"
Мета:розвиток довільної уваги, дрібної моторики пальців.Обладнання:палички для рахунку (шматки товстого ізоляційного дроту, трубочки для коктейлів і т. ін.), картка-зразок візерунка.
Опис.Дитині пропонують за зразком викласти візерунок чи силует з паличок.
а) 1-й рівень складності - візерунки в один рядок;
б) 2-й рівень складності - силуети, які складаються з 6-12 паличок;
в) 3-й рівень складності - більш складні силуети, які складаються з 6-13 паличок;
г) 4-й рівень складності - складні силуети з великою кількістю деталей, які складаються з 10-14 паличок.
Інструкція:"Подивися, що зображено на цій картці (візерунок, будиночок і т. ін.)? Візьми палички і виклади з них точно такий самий візерунок (будиночок...). Під час викладання будь уважний. Приступай до роботи".
Вправа "Виключення зайвого"
Мета:розвиток мислення й обсягу уваги.
Обладнання:картка з зображенням предметів, один із яких відрізняється від інших.
Опис.Дитині пропонується знайти з п'яти зображених на картці пред-метів один, що відрізняється від інших, і пояснити свій вибір.
Інструкція:"Подивися уважно на зображені тут предмети і знайди се-ред них такий, що відрізняється від інших. Покажи знайдений предмет і поясни, чому він не схожий на інші. Приступай до роботи".
Вправа"Знайди відмінності"
Мета:розвиток довільної уваги, переключення і розподілу уваги.
Обладнання:картки.
Опис.Дитині пропонуються:
а) серія картинок по дві картинки на кожній картці; у кожній картинці треба знайти п'ять відмінностей;
б) картка з зображенням двох картинок, що відрізняються один від одного деталями. Необхідно знайти всі наявні відмінності.
Інструкція:"Подивися уважно на цю картку. На ній зображені дві картинки, що відрізняються одна від одної різними деталями. Необхідно швидко знайти всі наявні відмінності. Починай шукати".
Вправа"Викладання візерунка з мозаїки"
Мета:розвиток концентрації й обсягу уваги, дрібної моторики руки, формування уміння працювати за зразком.
Обладнання:мозаїка, картка-зразок.
Опис:дитині пропонують за карткою-зразком викласти з мозаїки: циф-ри, букву, простий візерунок і силует.
Інструкція:"Подивися, на цій картці зображена цифра (буква, візеру-нок, силует). З мозаїки потрібно викласти точно таку саму цифру (букву, візерунок, силует), як на картці. Будь уважний. Приступай до роботи".
Вправа "Чий це будинок?"
Мета:розвиток спостережливості.
Обладнання:картка-малюнок із зображенням будинків і людей.
Опис.Дитині пропонують картку із зображенням будинків і людей, що поспішають у різні сторони. Необхідно, уважно подивившись на картку, знайти господаря кожного будинку.
Інструкція:"Подивися уважно на картку. На ньому зображене село. Знайди господаря кожного будинку. Поясни свій вибір".
Вправа"Нанизування намистинок"
Мета:розвиток концентрації й обсягу уваги, дрібної моторики пальців.
Обладнання:зразок для нанизування намиста; намистинки, що відпові-дають зразку, або однаково нарізані шматочки кольорової ізоляції товстого дроту; для ускладнення завдання - великий бісер.
Опис.Дитині пропонують за зразком нанизати намисто.
Інструкція:"Подивися на це намальоване намисто. Ти хочеш сам зібрати намисто? Я дам тобі намистинки і дріт, на який потрібно нанизати одну за одною намистинки точно так само, як вони виглядають на малюнку".
Примітка.Робота з великим бісером часто викликає в дітей ускладнення. Використання великого бісеру можливе тільки у випадку добре розвинутої моторики руки і в якості ускладнюючого елемента гри.
Вправа"Змішаний ліс"
Мета:розвиток спостережливості, формування уміння розподіляти увагу-
Обладнання:картка із зображенням замаскованих дерев.
Опис.Дитині дається картка із зображенням замаскованих дерев, серед яких йому треба відшукати березу (сосну, найменшу ялинку).
Інструкція:"Подивися, на цій картинці зображені замасковані дерева. Серед них потрібно якнайшвидше знайти березу (сосну, найменшу ялинку). Починай шукати".
Вправа"Змальовування по клітинках"
Мета:розвитокконцентрації й обсягу уваги, формування уміння наслідувати зразкок, розвиток дрібної моторики руки.
Обладнання:аркуш паперу у велику клітинку (1 х 1

 
 

Цікаве

Загрузка...