WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПсихологія → Залежність від наркотичних засобів (наркоманії) - Реферат

Залежність від наркотичних засобів (наркоманії) - Реферат

разів перевищувати терапевтичні). Міняється клініка гострої інтоксикації. Падає інтенсивність "приходу", ефект блаженного спокою із млявістю й грезоподобнымифантазіями переміняється ефектом стимуляції, снотворний ефект (третя стадія інтоксикації) зникає. Поза сп'янінням хворі мляві, бездіяльні, загальмовані, після ін'єкції стають бадьорими, діяльними, жвавими. З'являється компульсивное потяг, що визначає все життя пацієнта. На відміну від алкоголізму й інших видів наркотичної залежності при опиомании компульсивное потяг виникає поза інтоксикацією, а в інтоксикації відсутній. Психічний потяг інтенсивно. Комфортний стан, що забезпечує максимально можлива психічна активність, виникає тільки в стані інтоксикації.
Основною ознакою 2-й стадії наркоманії є абстинентный синдром, симптоми якого з'являються звичайно до кінця другої доби відібрання наркотику. Спочатку "тягне", "зводить", "крутить" м'яза спини, кінцівок, можуть бути судороги периферичних м'язів. У хворих з'являється почуття ознобу, що переміняється почуттям жару, напади пітливості й слабості, диспептические розладу (болю в животі, блювота, понос), субфебрилитет, помірна гіпертензія, жорстокий сверблячка вен, якщо наркотик уводився внутрівенно. Хворі напружені, настрій їх злісний^-злісне-незадоволен-злісне, депресивне. Вони не сплять по ночах, не можуть їсти, маса тіла знижується при важкій абстиненції на 10-12 кг. Вага абстиненції пропорційна давнини опиизма й величині дози, тривалість її від 3 до 10 днів.
При опиомании не спостерігається вираженого интеллектуально-мнестического зниження, відзначається лише слабість психічних функцій, утруднення концентрації уваги, нездатність до напруги при виконанні тривалого завдання. Якість мислення при належному ступені зосередження залишається високим.
На 3-й стадії опиомании хворі не можуть увести собі колишню комфортну дозу наркотику, вона викликає в них стан слабості. Але це зниження толерантності не настільки значно, як при алкоголізмі. Основною ознакою цієї стадії опиомании є зміна дії наркотику
Для діагностики опійної наркоманії в судово-психіатричній клініці мають значення виявлення на шкірі рук і ніг, в області шиї подэкспертных слідів від внутрішньовенних ін'єкцій, склерозированные й вени, що запустіли, фляки від абсцесів. Кисті рук і стопи ніг отечны, цианотичны, на кистях видні сліди від опіків хімічними реактивами у випадку, якщо подэкспертный сам наготовлює, ацетилирует наркотик.
При тривалому вживанні опиатов виникає значне падіння ваги тіла (до 10 кг). Шкірні покриви здобувають блідий колір з жовтяничним відтінком, характерні руйнування й випадання зубів, раннє облисіння. Волосся тьмяні, ламкі, рідкі. Нігті також стають ламкими. При вдиханні героїну виникає запалення й набряк слизуватої оболонки носових ходів, що клінічно проявляється постійної заложенностью носа.
Залежність від снотворних засобів (барбітурова наркоманія). Випадки звикання до барбитуратам були вперше описані в перші десятиліття XX в. У нашій країні барбітурова наркоманія була поширена в 60-і рр., потім спостерігалося зниження захворюваності.
Зловживання снотворними здійснюється трьома шляхами. Одні пацієнти починають прийом медикаментів за рекомендацією лікаря з метою лікування. Інші починають зловживати снотворними засобами епізодично з метою пошуку эйфоризирующего ефекту при відсутності звичного наркотику.
Становлення наркоманії відбувається швидко. Щоденний прийом терапевтичної дози до плину 4-6 тижнів приводить до збільшення толерантності, а ще через 4 тижні з'являється фізична залежність. Виділення 1-й стадії наркоманії умовно, синдром зміненої реактивності складається зі зрослої толерантності (3-5-кратної), зникнення захисних реакцій на передозування, зміни форми споживання із систематичним прийомом наркотику до денних годинників. Фізіологічна дія наркотику не змінено. Синдром психічної залежності проявляється перекрученою мотивацією прийому (засіб, прийнятий раніше для засипання, тепер приймається з метою ейфорії), появою почуття незадоволеності й занепокоєння поза сп'янінням. Тривалість 1-й стадії в середньому 3-4 місяці.
2-я стадія наркоманії характеризується встановленням толерантності на одному рівні. Міняється характер сп'яніння. У стані інтоксикації зникає загальмованість і груба незручність рухів, фаза наркотичної інтоксикації не наступає на звичайних дозах, втрачається кількісний контроль при сп'янінні. Це приводить до глибокого потьмарення свідомості з наступною амнезією. Синдром фізичної залежності формується приблизно через півроку систематичного прийому наркотику (при опиомании через 1,5-2 місяці, при гашишизме через 1-1,5 року, при алкоголізмі через 2-6 років) і проявляється інтенсивним компульсивным потягом і абстинентным синдромом. Абстиненція розвивається протягом першої доби після останнього прийому наркотику й характеризується розширенням зіниць, ознобом, блювотою, болями в шлунку, гіпергідрозом, занепокоєнням, гиперакузией. Відзначаються судорожні відомості икроножных м'язів, м'язова гіпертонія, болі у великих суглобах, сенестопатии (невизначеної локалізації алгические феномени). На висоті абстиненції розвивається напружена дисфория, іноді вона переходить у депресію. В 75% хворих виникають більші судорожні припадки.
Для барбітурової наркоманії характерні абстинентные психози, що виникають на 3-5 день після відібрання наркотику, часто на виході з великого судорожного припадку. За структурою це, як правило, барбітуровий делірій. Він характеризується глибоким ступенем потьмарення свідомості з великими амнезіями по виходу із психозу, незначним руховим порушенням (часто барбітуровий делірій протікає в межах постелі), інтенсивної колірний окрашенностью галлюцинаторных образів, відсутністю " афекту, щоскакає," з елементами смішливості й веселості, часто спостережуваного при алкогольному делірій (И.Н. Пятницкая, 1975). Описано гострі барбітурові параноиды й галлюцинозы, пов'язані з абстинентными станами. Вони мали затяжний характер, плин було млявим, слуховые галюцинації не зникали протягом 1,5-2 місяців, мали місце конфабуляции.
3-я стадія барбітурової наркоманії спостерігається рідко. На тлі зниження толерантності хворі починають комбінувати снотворні з алкоголем або нейролептиками, абстинентные розладу втрачають насиченість і яскравість, вегето-судинний компонент абстиненції практично не виражений.
Барбітурова наркоманія приводить до формування вираженої энцефалопатии. Уже на 1-й стадії її розвитку відзначається різке зниження працездатності, з'являється стомлюваність, истощаемость уваги, звужується сфера інтересів. На 2-й стадії наркоманії різко знижується здатність до запам'ятовування й утримання в пам'яті. Відтворення погіршується за законом Рибо: воно особливо страждає відносно недавніх подій. Специфічними особливостями

 
 

Цікаве

Загрузка...