WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПсихологія → Способи й форми симуляції - Реферат

Способи й форми симуляції - Реферат

симуляції поводження таких подэкспертных носить мінливий, як би "пошуковий" характер. Вони з обережністю ведуть бесіду з лікарем, уважно стежать за виробленим враженням. Уловивши сумнів у тоні співрозмовника до своїх висловлень, відмовляються від них, пред'являють інші, міняють манеру контакту з лікарем і навколишніми, а також вибір симулируемых симптомів.
Первісне симулятивное поводження, що відрізняється певним різноманіттям і виразністю симулируемых проявів, надалі стабілізується, стає одноманітним, заученим. Іноді наступаюча автоматизація лежить в основі тривалої симуляції. Однак частіше симулюють під впливом труднощів удавання, утоми, психічного виснаження, скептичного відношення лікаря й навколишніх відмовляються від удаваного поводження. При цьому зміна поводження нерідко супроводжується емоційною напругою, порушенням з відтінком злостивості. Іноді ж переважає ситуаційно обумовлена пригніченість із визнанням у симуляції.
Розпізнавання чистої симуляції. Основним методом розпізнавання симуляції є клінічний, що включає психіатричне, сомато-неврологическое, электрофизиологическое, а також експериментально^-психологічне дослідження.
З огляду на труднощі розпізнавання симуляції, експертизу осіб, підозрюваних в удаваному поводженні, необхідно проводити в стаціонарних умовах. Тільки при тривалому динамічному спостереженні в різних ситуаціях - при бесідах з лікарями, на комісіях, а також у відділенні стаціонару можливий поглиблений аналіз сукупності всіх отриманих даних, що обґрунтовує висновок про наявність щирої симуляції.
Варто підкреслити, що при психіатричному обстеженні провідне значення при підозрі в симуляції має виявлення внутрішньої суперечливості, несумісності всіх параметрів, що характеризують хворобу - її початок, подальший формування клінічної картини, що повинна відповідати описуваному початку, з характерної для кожного захворювання структурою синдромів і їхньою наступною зміною. Тому при підозрі на симуляцію особливого значення набувають повідомлювані анамнестические відомості про початок захворювання, його симптоматиці. При цьому виявляється суперечливість даних, повідомлюваних при повторних бесідах, що не відповідають в окремих деталях первісній розповіді. Така невідповідність відомостей, повідомлюваних при багаторазових бесідах про один і той самий етап хвороби, пояснюється тим, що відтворення послідовності клінічного розвитку хвороби представляє для особливо більші труднощі, що симулює. Звичайно такі особи не можуть викласти своїх переживань у початковому періоді, або ж у їхній розповіді відразу ж виявляється несумісність пропонованої початкової симптоматики з наступним плином захворювання. Поряд із цим такі особи часто не можуть указати назва ліків, які їм призначалися, уникають називати психіатричний стаціонар, де вони нібито перебували.
У всіх подібних випадках необхідне зіставлення повідомлюваних випробуваними і їхніми родичами анамнестических відомостей з додатковими об'єктивними даними, що підтверджують ці суб'єктивні відомості або спростовують їх.
Так, нерідко вказівки на перенесене в минулому хворобливий стан не відповідають об'єктивним даним, що свідчать про правильне активне поводження випробуваного в цей період, відсутності яких-небудь чудностей або висловлень, що відображають хворобливі переживання. У випадках превентивного стационирования в психіатричні лікарні вивчення оригіналів історій хвороби дозволяє виявити непереконливість, атипичность і одноманітність симптоматики, що пред'являлася, короткочасне перебування таких осіб у стаціонарі, поспішність діагностики.
При дослідженні психічного статусу підозрюваного в симуляції особливо велике значення має зіставлення структури пропонованого синдрому з повідомленими анамнестическими відомостями. Як правило, пропонована симптоматика не відповідає описаному в анамнезі початку захворювання, не відображає властивої тільки певної нозологической формі, навіть окремому його варіанту, послідовності його розвитку.
Так, розповідаючи про минуле, підозрюваний у симуляції повідомляє про слуховых галюцинації, страхи, а в період прибування на експертизі демонструє грубі порушення пам'яті, дезориентировку в навколишньому або ще більш грубе слабоумство. Таким чином, якщо повідомлюваний анамнез нібито вказує на початок шизофренічного процесу, те психічний статус демонструє слабоумство, відмічуване при органічній поразці головного мозку у зв'язку з перенесеною травмою головного мозку, наявністю церебрального атеросклерозу й інших экзогенно-органических вредностей.
Аналіз пропонованих синдромів також виявляє несумісність сполучень окремих симптомів у їхній структурі, властивих різним нозологическим формам. Так, маревний синдром при шизофренії або алкоголізмі різні по своїй структурі. Однак хворі імітують як би "сумарне марення", що не зустрічається в клініці психічних захворювань. Вони повідомляють про застрашливі яскраві зорові галюцинації (не властиві шизофренії), а також про ідеї впливу, читанні думок (відмічуваних у подібних сполученнях тільки при шизофренії).
Виявляється також невідповідність утримування хворобливої симптоматики манері її пред'явлення. В одних випадках це особлива настирливість, демонстративність скарг і зображуваних психопатологічних симптомів. Подэкспертные активно скаржаться на постійні головні болі, загальну млявість, слабість, тугу. З відтінком, що, злостивості, що отмечающееся при цьому емоційне напряжениеЭЭ, не відповідає пропонованій тузі й іншим скаргам астенічного кола. В інших випадках, незважаючи на складність пропонованих скарг, що звичайно імітують галлюцинаторно-параноидный синдром, як правило різноманітний по своїх проявах, хворі описують свій стан заученно одноманітно, у тих самих вираженнях. Якщо їх перебивають, вони починають повторювати всі спочатку, боячись що-небудь упустити, ретельно обмірковуючи кожне слово.
Особи, що пред'являють маячні ідеї з порушеннями мислення, що здається непослідовністю, суперечливістю в процесі бесіди, якщо їх не перебивати й дати можливість говорити, дуже швидко виснажуються. На відміну від просторікуватих хворих шизофренією з порушеннями мислення, ці подэкспертные відразу зупиняються, як би очікуючи додаткових питань. При кількаразових бесідах з ними виявляється повторюваність, заштампованность манери мови й утримування висловлень, які при першій бесіді можуть здатися непослідовними й резонерськими.
На противагу цьому у хворих шизофренією втримування їхніх висловлень многообразно й невичерпно. При цьому непослідовність відображає специфічні порушення мислення, які завжди сполучаються з іншими асоціативними розладами. При більше тонкій формі поводження в манері пред'явленняхворобливої симптоматики також проглядається несумісність окремих проявів у структурі синдрому, незнання всієї сукупності симптоматики й часом тонких нюансів їхнього сполучення при різних психічних захворюваннях.
Так, подэкспертный, що імітує шизофренію, скаржиться, що він завжди самотній, емоційно холодний, не хоче ні з ким спілкуватися, однак для аутичного хворого шизофренією самітність - це потреба й не може бути скаргою. Таке порушення цілісної клінічної картини створює "зайві" симптоми (наприклад, образні яскраві зорові галюцинації в сполученні із пред'явленими резонерськими

 
 

Цікаве

Загрузка...